Jedynie prawda jest ciekawa

Zaremba: "Szydło to nowa jakość”

20.06.2015

„To nie jest tylko zmiana wizerunkowa”— mówił Piotr Zaremba, komentując możliwość wystawienia Beaty Szydło jako kandydatki na premiera PiS i całej zjednoczonej prawicy.

Publicysta „wSieci” mówił o sprawie w Salonie Dziennikarskim - wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl. Program poprowadził Jacek Karnowski.

Zaremba, który jako pierwszy napisał o kandydaturze Szydło na łamach „wSieci”, dodawał: "To nie jest kandydatura idealna - z tego punktu widzenia, że jeśli krytykowaliśmy Ewę Kopacz jako >wyciągniętą zza pleców< Donalda Tuska, to ten sam schemat może funkcjonować tutaj”.

„Szydło nie była ministrem, nie ma dużego doświadczenia w instytucjach rządowych, ale to osoba, która miała decydujący udział w ostatniej kampanii PiS, jest bardzo medialna - ma nerwy jak postronki i jest uznaniem pewnych realiów. Jarosław Kaczyński, za co mu chwała, doszedł do wniosku, że pod jego przywództwem PiS nie wygra wyborów” – przekonywał.

Zaremba nie zgodził się z tezą, że wybór Beaty Szydło będzie jedynie kwestią wizerunkową.

„To nie jest tylko zmiana wizerunkowa. Beata Szydło w wywiadzie dla >wSieci< sugerowała, że to będzie też inna koncepcja budowy rządu. Na przykład jeśli chodzi o resorty gospodarcze, mają to być eksperci To pewnie okaże się częściowo na programowej konwencji w lipcu. To też jest nowa jakość i PiS dokonuje tu dużego wysiłku, by zaprezentować się w nowej roli” - podkreślił.

Zaremba nie wykluczył, że może stać się tak, że za rok-dwa nowy obóz rządowy dokona wymiany premiera. „Nie wiemy, z kim będzie rządził, nie wiemy, jaka będzie koalicja. Niewiadomych jest sporo” - tłumaczył.

Ryb

Fot. [youtube.com/wpolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook