Jedynie prawda jest ciekawa


Zaremba: "Szydło to nowa jakość”

20.06.2015

„To nie jest tylko zmiana wizerunkowa”— mówił Piotr Zaremba, komentując możliwość wystawienia Beaty Szydło jako kandydatki na premiera PiS i całej zjednoczonej prawicy.

Publicysta „wSieci” mówił o sprawie w Salonie Dziennikarskim - wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl. Program poprowadził Jacek Karnowski.

Zaremba, który jako pierwszy napisał o kandydaturze Szydło na łamach „wSieci”, dodawał: "To nie jest kandydatura idealna - z tego punktu widzenia, że jeśli krytykowaliśmy Ewę Kopacz jako >wyciągniętą zza pleców< Donalda Tuska, to ten sam schemat może funkcjonować tutaj”.

„Szydło nie była ministrem, nie ma dużego doświadczenia w instytucjach rządowych, ale to osoba, która miała decydujący udział w ostatniej kampanii PiS, jest bardzo medialna - ma nerwy jak postronki i jest uznaniem pewnych realiów. Jarosław Kaczyński, za co mu chwała, doszedł do wniosku, że pod jego przywództwem PiS nie wygra wyborów” – przekonywał.

Zaremba nie zgodził się z tezą, że wybór Beaty Szydło będzie jedynie kwestią wizerunkową.

„To nie jest tylko zmiana wizerunkowa. Beata Szydło w wywiadzie dla >wSieci< sugerowała, że to będzie też inna koncepcja budowy rządu. Na przykład jeśli chodzi o resorty gospodarcze, mają to być eksperci To pewnie okaże się częściowo na programowej konwencji w lipcu. To też jest nowa jakość i PiS dokonuje tu dużego wysiłku, by zaprezentować się w nowej roli” - podkreślił.

Zaremba nie wykluczył, że może stać się tak, że za rok-dwa nowy obóz rządowy dokona wymiany premiera. „Nie wiemy, z kim będzie rządził, nie wiemy, jaka będzie koalicja. Niewiadomych jest sporo” - tłumaczył.

Ryb

Fot. [youtube.com/wpolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook