Jedynie prawda jest ciekawa

Zaremba: "Szydło to nowa jakość”

20.06.2015

„To nie jest tylko zmiana wizerunkowa”— mówił Piotr Zaremba, komentując możliwość wystawienia Beaty Szydło jako kandydatki na premiera PiS i całej zjednoczonej prawicy.

Publicysta „wSieci” mówił o sprawie w Salonie Dziennikarskim - wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl. Program poprowadził Jacek Karnowski.

Zaremba, który jako pierwszy napisał o kandydaturze Szydło na łamach „wSieci”, dodawał: "To nie jest kandydatura idealna - z tego punktu widzenia, że jeśli krytykowaliśmy Ewę Kopacz jako >wyciągniętą zza pleców< Donalda Tuska, to ten sam schemat może funkcjonować tutaj”.

„Szydło nie była ministrem, nie ma dużego doświadczenia w instytucjach rządowych, ale to osoba, która miała decydujący udział w ostatniej kampanii PiS, jest bardzo medialna - ma nerwy jak postronki i jest uznaniem pewnych realiów. Jarosław Kaczyński, za co mu chwała, doszedł do wniosku, że pod jego przywództwem PiS nie wygra wyborów” – przekonywał.

Zaremba nie zgodził się z tezą, że wybór Beaty Szydło będzie jedynie kwestią wizerunkową.

„To nie jest tylko zmiana wizerunkowa. Beata Szydło w wywiadzie dla >wSieci< sugerowała, że to będzie też inna koncepcja budowy rządu. Na przykład jeśli chodzi o resorty gospodarcze, mają to być eksperci To pewnie okaże się częściowo na programowej konwencji w lipcu. To też jest nowa jakość i PiS dokonuje tu dużego wysiłku, by zaprezentować się w nowej roli” - podkreślił.

Zaremba nie wykluczył, że może stać się tak, że za rok-dwa nowy obóz rządowy dokona wymiany premiera. „Nie wiemy, z kim będzie rządził, nie wiemy, jaka będzie koalicja. Niewiadomych jest sporo” - tłumaczył.

Ryb

Fot. [youtube.com/wpolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook