Jedynie prawda jest ciekawa

Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

22.10.2016

Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

Piotr Zaremba w komentarzu wideo portalu wPolityce.pl komentuje najnowszy sondaż dający poważną przewagę Prawu i Sprawiedliwości. Publicysta zwraca uwagę na fakt, że badanie odbyło się już po ogólnopolskim proteście kobiet.

„Jest to sprzeczne z komunikatami, które w ostatnim czasie płynęły z medium poprzedniego mainstreamu. Te media zakładały, że progiem dla PiS będzie sprawa 'Czarnego protestu'. Okazało się, że po tym sporze PiS nie osłabł, nie stracił swoich zwolenników” - tłumaczy Zaremba.

„To zaskoczenie dla tych, którzy chcieli zbić pewien kapitał antyprawicowy, ale też dla tych, którzy zarzucali PiS-owi zdradę i odstępstwo od ochrony życia. Obie opinie się nie sprawdziły” - dodaje.

Zaremba mówi też o tym, że przeciwnicy rządu przyjęli błędną taktykę na walkę z władzą.

„Opozycja i siły zwalczające PiS powinny się zastanowić czy strategia zwalczania i nieustannego pouczania, krytykowania, odwoływania się do zagranicy, jest skuteczną receptą. Myślę, że wyborców prawicowych i Polaków, którzy postawili na PiS raczej wzmacniają w przekonaniu, że wybrali dobrze” - powiedział.

Przestrzega jednak władzę przed

„Nie oznacza to jednak, że PiS powinien być raz na zawsze pewny swego”.

Mly/wPolityce.pl

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook