Jedynie prawda jest ciekawa


Skwieciński: PiS broni demokracji

28.11.2015

Gośćmi Jacka Karnowskiego w „Salonie Dziennikarskim Floriańska 3” byli Agnieszka Romaszewska, Piotr Skwieciński i Piotr Zaremba. Publicyści rozmawiali na temat zapowiedzi niektórych środowisk dotyczących organizacji Majdanu w Warszawie i ataków na prof. Piotr Glińskiego.

„Nastroje nie sprzyjają jakiejś fali protestów nawet na skalę podobną do tej. Jaka była w latach 2005-2007. Nie spodziewam się tego, ale również nie lekceważę. (...) Zauważalna jest fala rozczarowań w środowiskach środka – ludzi będących kiedyś za PO, którzy zagłosowali na Dudę. A dali się zwieść frazeologii wyborczej PiS. W takich środowiskach rozczarowanie jest duże, nie lekceważyłbym tego do końca. (...) Nie sposób powiedzieć, w którą stronę to pójdzie” - powiedział Piotr Skwieciński.

„Myślę, że w porównania do Hitlera czy Łukaszenki wierzą jakieś liberalno-lewicowe dewotki. Politykom trudno w to uwierzyć” - zauważył Piotr Zaremba.

„Rząd powinien umieć się komunikować. (...) Jeśli nie wykona się zasadniczy kroków, niezależnie od tego jak się je wykona, ten wrzask na pewno będzie taki sam – jestem o tym przekonana. (...) Pewnego poziomu protestu nie da się uspokoić, trzeba natomiast tłumaczyć własnemu elektoratowi pewne kwestie” - zaznaczyła Agnieszka Romaszewska. 

Piotr Skwieciński skomentował sytuację w szerszym – europejskim - kontekście.

„Ktoś postawił tezę, że w Europie Zachodniej zaczyna zwyciężać model przewagi liberalizmu nad demokracją, taki model był w Portugalii. Ten przykład można przełożyć do Polski. PiS broni demokracji przed dyktaturą liberalnych elit i liberalnego porządku” - powiedział zastępca redaktor naczelnego tygodnika „wSieci”.

Agnieszka Romaszewska zwróciła uwagę na konieczność dbania o dobre prawo przez rządzących.

„Ważniejszym problemem jest to, jaka będzie legislacja, jaka teraz przejdzie. Nie da się zamknąć opozycji ust, która będzie krytykować. Jeśli ustawy będą źle przemyślane, będą miały dziury i luki, to znajdziemy się w głębokim kryzysie i to już za rok. To uważam za znacznie ważniejsze. Ciekawi mnie ustawa 500 zł na każde dziecko” - zaznaczyła dziennikarka.

„500 zł jest pomysłem dobrym. Jeśli chodzi o zapaść demograficzną Polski to jest spowodowana brakiem poczucia stabilności. (...) Te 500 zł oddziałuje na poczucie bezpieczeństwa rodzin. Warto, żeby merytoryczna zgadzała się z potrzebami politycznymi” - stwierdził Piotr Skwieciński.

Goście skomentowali również sprawę prof. Piotr Glińskiego, który znalazł się pod ostrzałem tendencyjnych pytań dziennikarki TVP.

„Ta historia ma dwa aspekty. (...) Przekonałem się, jak łatwo media i środowiska opozycyjne mogą zapędzić ten rząd w pułapkę” -  powiedział Zaremba.

„Na początku miałem wrażenie, że ministerstwo dowiedziało się, że coś jest szykowane i w oparciu o plotki podjęło działania. Natomiast kiedy teatr zapowiada, że użyje aktorów pornograficznych, którzy odegrają na scenie akt seksualny, to ministerstwo miało obowiązek reagować. (...) Minister kultury nie mógł zrobić inaczej” - mówił publicysta.

„Jeśli chodzi o etykę dziennikarską, to nie był problem obrażania prof. Glińskiego, ale kłamstwa. (...) Dziennikarka zadając pytanie sugerowała, że minister Gliński czegoś zakazał” - przypomniała Agnieszka Romaszewska.

„Dziennikarz mediów publicznych oczywiście może przerywać, ale rzeczywiście podawano nieprawdziwe informacje” - powiedział Piotr Zaremba.

gah

[fot. wPolityce.pl]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook