Jedynie prawda jest ciekawa

Zaremba: Oleksy starał się nikogo nie urazić

11.01.2015

Dla wielu ludzi Oleksy był rosyjskim szpiegiem. To znacznie bardziej skomplikowane, nawet Jarosław Kaczyński to przyznał. To był rodzaj intrygi politycznej – mówi w rozmowie z TV Republika Piotr Zaremba, publicysta tygodnika „wSieci” i portalu „wPolityce.pl”.

Zaremba w rozmowie zaznacza, że losy zmarłego właśnie Józefa Oleksego były różne.

Meandry życia Oleksego wcale nie przebiegały po linii partyjnej moralności. Po wycieku taśm z jednego ze spotkań z Aleksandrem Gudzowatego w 2007 roku, istniał na marginesie swojej formacji politycznej. Oleksy był bardzo krytyczny wobec swojej formacji - wspominał Piotr Zaremba.

Wspominał, że Oleksy był zawsze życzliwy wobec dziennikarzy, również tych prawicowych.

– Oleksy starał się nikogo z prawicy nie urazić, zwłaszcza po Smoleńsku. Nie brał udziału w „przemyśle pogardy” – wspominał.

Piotr Zaremba przypomniał również co o byłym liderze SLD mówili Lech i Jarosław Kaczyński w wywiadzie-rzece Piotra Zaremby i Michała Karnowskiego „O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich”:

– Kaczyńscy nie konfliktowali się z Oleksym. Lech Kaczyński uważał go za najlepszego premiera III RP, do czasu rządów PiS, w sensie technicznym – mówił.

TV Republika, lz

[fot: TV Republika]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook