Jedynie prawda jest ciekawa


Zaremba o sprawie Wałęsy: Bronią go w złej wierze

27.02.2016

Goście "Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3" dyskutowali nt. planu Morawieckiego oraz "szafy Kiszczaka".

 Gośćmi Jacka Karnowskiego byli: Teresa Bochwic, dr Tomasz Żukowski, Piotr Zaremba i ks. Henryk Zieliński

Dr Tomasz Żukowski mówił o potrzebie naprawy państwa i zatrzymaniu jego erozji. "Jego plan to rzecz niezwykle ważna. Bardzo mało mówimy w debacie publicznej o tym, że w ostatnich latach nastąpiła erozja państwa jako gracza, który przestrzega reguł gry. To kwestia egzekwowania podatków. To jest chyba najpoważniejszy zarzut, który można postawić poprzedniej ekipie. To psucie państwa. Mamy jedna optymistyczną wiadomość. Za styczeń wpływy do budżetu są o 2 mld większe niż się spodziewano. To może być efekt sygnału, który otrzymał biznes. Że rządzą poważni ludzie."
Piotr Zaremba przypomniał, że postać Mateusza Morawieckiego już wcześniej odgrywała ważną rolę w planach politycznych PiS. "To jest coś co było zapisane w programie PiS sprzed roku. Pisał to Kaczyński po rozmowach z Morawieckim. Można kwestionować, ze są pomysły na skłonienie przedsiębiorców do pewnych decyzji. To może nie wyjść. Ale trzeba sobie tak ambitne plany wyznaczać" - stwierdził.
"Poprzedniej władzy nie udała się prawie żadna obietnica z pierwszego ekspose Tuska. Moglibyśmy to wyliczać. Media traktowały to jako publicystykę"

Jego zdaniem, mediom łatwiej atakować plany PiS, bo zapowiedzi Tuska były mniej konkretne.

Ks. Henryk Zieliński odniósł się to sprawy sposobu prowadzenia polityki rozwojowej przez rząd PO. Przypomniał problem błędnych koncepcji i niegospodarnego podejścia do tych kwestii.

Teresa Bochwic skomentowała sprawę protestów Komitetu Obrony Demokracji i zachowania mediów głównego nurtu. "Zacznę się martwić wolnością słowa i swobodami demokratycznymi jak zamkną GW i TVN24. Te media stoją w swojej godzinie prawdy. Wolność prasy zależy od uregulowań państwowych, ale też od rynku. Jeżeli istnieje gazeta zależna od dotacji państwowych, to jest właśnie ograniczenie wolności słowa. Zobaczymy jak sobie będą radzić bez tych pieniędzy" - powiedziała.

"My jako ludzie Kościoła doskonale wiemy, że zachowanie wolności Kościoła jest zależne od zachowania wolności narodowej" — powiedział ks. Henryk Zieliński.
Następnie komentatorzy poruszyli sprawę tzw. szafy Kiszczaka. "Niedorzeczna obrona" — tak Piotr Zaremba określił próbę ratowania wizerunku Wałęsy

"Skala głupot, które zostały wypowiedziane przekraczała wszelkie granice. Wizja spisku Kiszczakowej i prezesa IPN z Jarosławem Kaczyńskim była wizją paranoiczna" — podkreślił


"Przestrzegałbym przed wizją, że zobaczyliśmy zdemaskowanie mitu „Solidarności”" — dodał. Zgodził się z tym Tomasz Żukowski, przypominając jak ważna jest dla nas „Solidarność”

"Stałoby się bardzo źle gdybyśmy przez to zmienili stosunek do tego co stało się w Sierpniu i potem. Te miliony solidarności dobrze zasłużyły sie Polsce."

Zdaniem ks. Zieliński należy przyjrzeć się komu na rękę jest odpalenie „bomby” z „szafy Kiszczaka” "KOD-owi zabrakło paliwa. Nie wykluczam, że ta cała narracja, odpalenie tej miny, jeżeli nie jest wyreżyserowane, to i tak jest komuś na rękę" — stwierdził.
"Wystrzegajmy się radości z tego co się stało. Wina ludzi, którzy Wałęsy bronią jest większa niż samego Wałęsy. Ci ludzie, który go bronią, robią to w złej wierze" — powiedział Piotr Zaremba.

mly
 

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook