Jedynie prawda jest ciekawa


Zaremba o sprawie Wałęsy: Bronią go w złej wierze

27.02.2016

Goście "Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3" dyskutowali nt. planu Morawieckiego oraz "szafy Kiszczaka".

 Gośćmi Jacka Karnowskiego byli: Teresa Bochwic, dr Tomasz Żukowski, Piotr Zaremba i ks. Henryk Zieliński

Dr Tomasz Żukowski mówił o potrzebie naprawy państwa i zatrzymaniu jego erozji. "Jego plan to rzecz niezwykle ważna. Bardzo mało mówimy w debacie publicznej o tym, że w ostatnich latach nastąpiła erozja państwa jako gracza, który przestrzega reguł gry. To kwestia egzekwowania podatków. To jest chyba najpoważniejszy zarzut, który można postawić poprzedniej ekipie. To psucie państwa. Mamy jedna optymistyczną wiadomość. Za styczeń wpływy do budżetu są o 2 mld większe niż się spodziewano. To może być efekt sygnału, który otrzymał biznes. Że rządzą poważni ludzie."
Piotr Zaremba przypomniał, że postać Mateusza Morawieckiego już wcześniej odgrywała ważną rolę w planach politycznych PiS. "To jest coś co było zapisane w programie PiS sprzed roku. Pisał to Kaczyński po rozmowach z Morawieckim. Można kwestionować, ze są pomysły na skłonienie przedsiębiorców do pewnych decyzji. To może nie wyjść. Ale trzeba sobie tak ambitne plany wyznaczać" - stwierdził.
"Poprzedniej władzy nie udała się prawie żadna obietnica z pierwszego ekspose Tuska. Moglibyśmy to wyliczać. Media traktowały to jako publicystykę"

Jego zdaniem, mediom łatwiej atakować plany PiS, bo zapowiedzi Tuska były mniej konkretne.

Ks. Henryk Zieliński odniósł się to sprawy sposobu prowadzenia polityki rozwojowej przez rząd PO. Przypomniał problem błędnych koncepcji i niegospodarnego podejścia do tych kwestii.

Teresa Bochwic skomentowała sprawę protestów Komitetu Obrony Demokracji i zachowania mediów głównego nurtu. "Zacznę się martwić wolnością słowa i swobodami demokratycznymi jak zamkną GW i TVN24. Te media stoją w swojej godzinie prawdy. Wolność prasy zależy od uregulowań państwowych, ale też od rynku. Jeżeli istnieje gazeta zależna od dotacji państwowych, to jest właśnie ograniczenie wolności słowa. Zobaczymy jak sobie będą radzić bez tych pieniędzy" - powiedziała.

"My jako ludzie Kościoła doskonale wiemy, że zachowanie wolności Kościoła jest zależne od zachowania wolności narodowej" — powiedział ks. Henryk Zieliński.
Następnie komentatorzy poruszyli sprawę tzw. szafy Kiszczaka. "Niedorzeczna obrona" — tak Piotr Zaremba określił próbę ratowania wizerunku Wałęsy

"Skala głupot, które zostały wypowiedziane przekraczała wszelkie granice. Wizja spisku Kiszczakowej i prezesa IPN z Jarosławem Kaczyńskim była wizją paranoiczna" — podkreślił


"Przestrzegałbym przed wizją, że zobaczyliśmy zdemaskowanie mitu „Solidarności”" — dodał. Zgodził się z tym Tomasz Żukowski, przypominając jak ważna jest dla nas „Solidarność”

"Stałoby się bardzo źle gdybyśmy przez to zmienili stosunek do tego co stało się w Sierpniu i potem. Te miliony solidarności dobrze zasłużyły sie Polsce."

Zdaniem ks. Zieliński należy przyjrzeć się komu na rękę jest odpalenie „bomby” z „szafy Kiszczaka” "KOD-owi zabrakło paliwa. Nie wykluczam, że ta cała narracja, odpalenie tej miny, jeżeli nie jest wyreżyserowane, to i tak jest komuś na rękę" — stwierdził.
"Wystrzegajmy się radości z tego co się stało. Wina ludzi, którzy Wałęsy bronią jest większa niż samego Wałęsy. Ci ludzie, który go bronią, robią to w złej wierze" — powiedział Piotr Zaremba.

mly
 

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook