Jedynie prawda jest ciekawa


Zaremba: Media jak sztab jednego kandydata

09.05.2015

„Media publiczne są podporządkowane koalicji rządzącej, są na usługach jednej opcji”.

„Media publiczne, i w dużej mierze komercyjne, były elementem sztabu wyborczego jednego z kandydatów” - mówił w Salonie Dziennikarskim Floriańska 3 Piotr Zaremba. W jego ocenie szczególnie mediom publicznym należy się bardzo krytyczna ocena.

„To jest bulwersujące, że media komercyjne tak działają, ale pamiętamy, że media publiczne mają dodatkowe obowiązki. Niestety ich nie wypełniały. W niektórych sytuacjach występowały jako strona konfliktu. Dziennikarze jakby odgrywali się na jednym z kandydatów po krytyce działań mediów publicznych” - tłumaczył.

Dodał, że w kolejnych rozmowach z kandydatami widać było różne podejście. „Gdy wszystkim się zadaje pytania twarde to jest to dowód odwagi, ale jak się robi tak tylko z jednym kandydatem, a innych się głaszcze to jest to przejaw czegoś brzydkiego” - mówił zastępca redaktora naczelnego tygodnika „wSieci”.

Na kwestie działalności mediów zwrócił uwagę również inny gość, Jerzy Kłosiński. „Pojawił się kandydat przebojowo przechodzący kampanię. On ją ożywił. Niesystemowi kandydaci też ją ożywiali. Jednak dla mnie szokujące jest to, o czym mówiliśmy – zachowanie dziennikarki w TVP. To był popis niekonsekwencji. To jest szokujący przykład, jak media publiczne są podporządkowane koalicji rządzącej, jak są na usługach jednej opcji politycznej” - wskazywał Kłosiński.

Dodał, że „media publiczne starały się sprostać wymaganiom”. „Mogliśmy widzieć rozmowy z każdym kandydatów, była debata, która w mojej ocenie się jednak nie udała. To jest porażka telewizji. Była zła formuła tego spotkania” - wskazał Kłosiński.

ez
[Fot. Youtube.pl/TVP]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook