Jedynie prawda jest ciekawa


Zaremba: Komorowski jest uwiązany do tego układu

28.06.2014

Coraz bardziej rozlewająca się afera taśmowa w rządzie Donalda Tuska była jednym z głównych tematów poruszanych podczas dzisiejszego Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3. Goście audycji komentowali m.in. zachowanie i reakcje prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- On jest przeceniany jako gracz. Wierzę, że ludzie, którzy to robili, robili to, by go wzmocnić, ale on sam jest raczej kibicem - oceniał Piotr Zaremba publicysta tygodnika "wSieci" oraz portalu wPolityce.pl. - Pierwsze dni afery taśmowej to byli całkowicie pogubieni posłowie Platformy. I tak jak przy aferze Rywina posłowie SLD podejrzewali Kwaśniewskiego, że chce pogrążyć Millera, tak tutaj wskazywano Komorowskiego - mówił Zaremba.

Jego zdaniem, prezydent nie może "grać" na wcześniejsze wybory, bo doskonale wie, że w jego reelekcji musi mu przecież pomóc Platforma. - Komorowski jest uwiązany do tego układu – zaznaczył Zaremba.

- Prezydent może pewnych rzeczy nie kontrolować, ale one mogą się dziać w jego imieniu. Jeśli chodzi o traktowanie służb przez prezydenta Wałęsę i Komorowskiego – to jest to podobne - mówił z kolei Stanisław Janecki. Ale jak dodawał: - W otoczeniu Komorowskiego jest paru generałów z dawnych służb, którzy mogą wiedzieć parę rzeczy. On może nawet nie mieć świadomości, jakie są atuty.
 
- Prezydent w ogóle się nie pojawia w tych taśmach. Jego nazwisko w ogóle nie pada w rozmowach - zauważył Marek Surmacz, choć, jak dodawał z kolei Janecki: - Komorowski bywał w Pałacyku Sobańskich.

- Tych taśm jest strasznie dużo. Może być ich nawet 900 godzin, a poznaliśmy kilka z nich - mówił Marek Pyza, redaktor naczelny portalu w Polityce.pl. Innym wątkiem rozmowy publicystów było zachowanie koalicyjnego PSL-u.

- Oni trochę boją się PiS i wolą trzymać się posadek - mówił Piotr Zaremba. - Jest scenariusz, by we wrześniu wyszli z rządu - przypominał swoiste ultimatum wicepremiera Janusza Piechocińskiego, który zażądał, żeby afera do września została wyjaśniona. Ake w takiej sytuacji: - Straciliby posady, a nie musieliby wywrócić tego Sejmu. Nie mam przekonania, by ludowcy się zmobilizowali - oceniał Zaremba.

Podobnie ewentualną rozgrywkę ludowców oceniał Marek Pyza. - To odwieczny problem posła Kłopotka, który lubi wyjść, powiedzieć coś ważnego i wezwać premiera do zmiany działań, a potem podnosi rękę jak trzeba.

- To teatr i gra interesów – dopóki ich interesy będą się kręciły, nic się w tej sprawie nie zmieni - podsumowywał dyskusję w tej części Marek Pyza.


zrk
[fot. M. Czutko]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook