Jedynie prawda jest ciekawa


Zaremba: Franciszek nie narzuca nam uchodźców. [WIDEO]

29.07.2016

W Polsce trwa święto - Światowe Dni Młodzieży i związana z nimi wizyta Papieża Franciszka. Ojciec Święty powiedział kilka słów na temat uchodźców. Co tak naprawdę z nich wynika – komentuje sprawę Piotr Zaremba, publicysta "wSieci".

Piotr Zaremba zauważył, że wielu Polaków przyjmowało tę wizytę z niepokojem. "Chodzi o temat, który w jakiejś mierze dzieli Watykan, Franciszka i wielu Polaków – stosunek do najnowszej fali migracji. Polacy niepokoją się, że zwiększa on zagrożenie terroryzmem (...), papież z kolei mówi o miłosierdziu i bezwarunkowym pomaganiu ludziom" – mówił Zaremba.

Publicysta stwierdził, że wypowiedź Franciszka na ten temat pochwyciło środowisko dawnego mainstreamu. Stwierdzili, że postawił swego rodzaju ultimatum przed polskimi władzami, które powinny postawić na przyjęcie uchodźców. Przypomina, że dzieje się to po serii zamachów terrorystycznych w Europie, w tym najbardziej symbolicznym, czyli zamordowaniu katolickiego księdza we Francji. "Nie ma wątpliwości, że jest to wojna świata islamu ze światem chrześcijaństwa" – powiedział Zaremba.

"Jak odnieść się w takim razie do słów papieża?" - mówił. Zaremba proponuje wziąć pod uwagę trzy okoliczności: Po pierwsze, nie ma obowiązku zgadzać się opiniami politycznymi papieża. Po drugie, papieże formułując zalecenia, które zahaczają o politykę, nie czynią tego w sposób definitywny. Franciszek nie mówi więc co należy zrobić, ale właśnie akcentuje ogólne zalecenie o miłosierdziu i otwarciu. I po trzecie, papież na spotkaniu z episkopatem powiedział, że każdy kraj powinien rozwiązywać problem migracji stosownie do własnych warunków i indywidualnych realiów.

"Mam wrażenie, że był też taka obawa, że papież przyjeżdża do kraju, którego nie rozumie" – dodaje dziennikarz. "Myślę, że to co papież powiedział do tej pory, świadczy o jego dużym przygotowaniu do tej wizyty w Polsce" – dodał Zaremba.ak/wPolityce.pl   

[fot. YouTube/wPolityce.pl]Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook