Jedynie prawda jest ciekawa


Zaremba do KOD: Porozmawiajcie o demokracji za rządów PO! [WIDEO]

13.05.2016

"Nie oczekujcie ode mnie, że będę z sympatią patrzył na krzyki, ze teraz wali się demokracja, która wcześniej była wzorowa. Nie była".

"Chciałbym się zwrócić do znajomych, a nawet przyjaciół, którzy chodzą na manifestacje KOD lub się nimi ekscytują. Nie mam do Was pretensji o to, że tak reagujecie, nie nazywam Was zdrajcami – możemy mieć inne zdanie co do tego jak ma funkcjonować Trybunał Konstytucyjny, ale są pewne granice dyskusji" - mówi Piotr Zaremba w swoim krótki wideokomentarzu umieszczonym na kanale YouTube tygodnika "wSieci".

Zdaniem publicysty portalu wPolityce.pl zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji powinni poważnie się zastanowić nad tym, co przedstawiono w audycie z rządów Platformy. "Można to różnie w całości oceniać, jeśli dowiaduje się, że prezes spółki kazał sobie zamówić złoty samochód, albo instytucja zamawia horoskopy dla psów - i to są przykłady marnotrawienia publicznych pieniędzy. Jednego wystąpienia pominąć jednak nie można – włos na głowie się jeżą i powinny się jeżyć u każdego. Znalazłem się na liście dziennikarzy, którzy byli inwigilowani – nie jestem w stanie patrzeć spokojnie na to, że w Waszym obozie są osoby, które za to odpowiadają" - mówi Zaremba.

"Mamy świadectwa totalnej inwigilacji wielu środowisk, legalnych manifestacji – to są standardy peerelowskie. Jeśli po tym dalej uważacie, że dalej jest kryzys demokracji dyktatura, to się zastanówcie. Jeśli dalej będziecie czytać z ekscytacją instrukcje „Gazety Wyborczej”, to przynajmniej zadajcie ludziom PO ze swojego obozu pytanie, jak to było z tą demokracją. To sprawa za ważna, by o tym nie rozmawiać. Porozmawiajcie o tym we własnym środowisku. Nie oczekujcie ode mnie, że będę z sympatią patrzył na krzyki, ze teraz wali się demokracja, która wcześniej była wzorowa. Nie była. Pomyślcie nad tym" - zaznaczył Piotr Zaremba.


WIDEO:Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook