Jedynie prawda jest ciekawa


Zandberg broni polityki migracyjnej Niemiec

10.01.2016

Są dobrzy muzułmanie i źli, są dobrzy katolicy i źli, dobrzy Polacy i źli. Odpowiedzialnością za czyny bandytów obciąża się olbrzymią grupę, która nie jest za to odpowiedzialna – ocenił lider Partii Razem Adrian Zandberg, który w ten sposób odniósł się do konsekwencji sylwestrowych napaści imigrantów na niemieckie kobiety.

Polityk stwierdził, że milczenie niemieckich mediów ma swoje źródło w strachu przed eskalacją negatywnych nastrojów wobec uchodźców. Zastrzegł jednak, że nie tłumaczy zastosowania cenzury, bo jej nie popiera i na dłuższą metę ona w ogóle nie działa.

– Kłopot polega na tym, że z konkretnego wydarzenia pewne siły polityczne usiłują ukręcić bicz na politykę, która im się nie podoba. Mam kłopot kiedy nacjonalistyczni komentatorzy odkryli w sobie obrońców praw kobiet, chociaż sami wcześniej twierdzili, że nie ma czegoś takiego ja gwałt w rodzinie i molestowanie kobiet. I nagle odkryli w sobie obrońców kobiet, tylko i wyłącznie dlatego, że mają taką wizję, że będą bronić białych kobiet z jakąś wyimaginowaną islamską tłuszczą – mówił.

Lider Partii Razem wyraził pogląd, że próbuje się obciążyć olbrzymią grupę ludzi za działania niewielkiej grupki. – Są dobrzy muzułmanie i źli, są dobrzy katolicy i źli, dobrzy Polacy i źli – tłumaczył. – Odpowiedzialnością za czyny bandytów obciąża się olbrzymią grupę, która nie jest za to odpowiedzialna. To nie tylko nieuczciwe, ale może doprowadzić do tego, że dojdzie do eskalacji przemocy na tych ludziach. I za to moralną odpowiedzialność będą ponowili ci, który z uśmieszkiem na twarzy teraz odkryli w sobie obrońców kobiet – dodał.

Jak wyjaśnił lider Partii Razem, napływ imigrantów do Niemiec nie ma nic wspólnego z wzrostem przestępstw na tle seksualnym.

Z opinią Zandberga nie zgodził się obecny w studiu Ryszard Czarnecki. Wiceprzewodniczący PE podkreślił, że każdy polityk, który wypowiada się w mediach powinien umieć wyciągać pewne wnioski z prostych statystyk. – Zapewniam pana, że to kwestia statystyki: im więcej imigrantów przyjedzie do Europy, jest większe prawdopodobieństwo, że część z nich będzie terrorystami i że będzie miała ochotę na białe kobiety. Jeśli pan obciąża prawicowych polityków tym, że niemieckie media nakładają sobie knebel na usta (...) to jest to horrendum – skwitował.

Z kolei Tomasz Wróblewski zgodził się z Zandbergiem, że nie należy stosować odpowiedzialności zbiorowej. – Ale można obwiniać Niemcy na prowadzenie nieodpowiedzialnej polityki migracyjnej. Choć w rzeczywistości trudno to nazwać polityką – ocenił redaktor naczelny tygodnika "Wprost".

TelewizjaRepublika/mmil

[Fot. TelewizjaRepublika]

 

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook