Jedynie prawda jest ciekawa


Zandberg broni polityki migracyjnej Niemiec

10.01.2016

Są dobrzy muzułmanie i źli, są dobrzy katolicy i źli, dobrzy Polacy i źli. Odpowiedzialnością za czyny bandytów obciąża się olbrzymią grupę, która nie jest za to odpowiedzialna – ocenił lider Partii Razem Adrian Zandberg, który w ten sposób odniósł się do konsekwencji sylwestrowych napaści imigrantów na niemieckie kobiety.

Polityk stwierdził, że milczenie niemieckich mediów ma swoje źródło w strachu przed eskalacją negatywnych nastrojów wobec uchodźców. Zastrzegł jednak, że nie tłumaczy zastosowania cenzury, bo jej nie popiera i na dłuższą metę ona w ogóle nie działa.

– Kłopot polega na tym, że z konkretnego wydarzenia pewne siły polityczne usiłują ukręcić bicz na politykę, która im się nie podoba. Mam kłopot kiedy nacjonalistyczni komentatorzy odkryli w sobie obrońców praw kobiet, chociaż sami wcześniej twierdzili, że nie ma czegoś takiego ja gwałt w rodzinie i molestowanie kobiet. I nagle odkryli w sobie obrońców kobiet, tylko i wyłącznie dlatego, że mają taką wizję, że będą bronić białych kobiet z jakąś wyimaginowaną islamską tłuszczą – mówił.

Lider Partii Razem wyraził pogląd, że próbuje się obciążyć olbrzymią grupę ludzi za działania niewielkiej grupki. – Są dobrzy muzułmanie i źli, są dobrzy katolicy i źli, dobrzy Polacy i źli – tłumaczył. – Odpowiedzialnością za czyny bandytów obciąża się olbrzymią grupę, która nie jest za to odpowiedzialna. To nie tylko nieuczciwe, ale może doprowadzić do tego, że dojdzie do eskalacji przemocy na tych ludziach. I za to moralną odpowiedzialność będą ponowili ci, który z uśmieszkiem na twarzy teraz odkryli w sobie obrońców kobiet – dodał.

Jak wyjaśnił lider Partii Razem, napływ imigrantów do Niemiec nie ma nic wspólnego z wzrostem przestępstw na tle seksualnym.

Z opinią Zandberga nie zgodził się obecny w studiu Ryszard Czarnecki. Wiceprzewodniczący PE podkreślił, że każdy polityk, który wypowiada się w mediach powinien umieć wyciągać pewne wnioski z prostych statystyk. – Zapewniam pana, że to kwestia statystyki: im więcej imigrantów przyjedzie do Europy, jest większe prawdopodobieństwo, że część z nich będzie terrorystami i że będzie miała ochotę na białe kobiety. Jeśli pan obciąża prawicowych polityków tym, że niemieckie media nakładają sobie knebel na usta (...) to jest to horrendum – skwitował.

Z kolei Tomasz Wróblewski zgodził się z Zandbergiem, że nie należy stosować odpowiedzialności zbiorowej. – Ale można obwiniać Niemcy na prowadzenie nieodpowiedzialnej polityki migracyjnej. Choć w rzeczywistości trudno to nazwać polityką – ocenił redaktor naczelny tygodnika "Wprost".

TelewizjaRepublika/mmil

[Fot. TelewizjaRepublika]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook