Jedynie prawda jest ciekawa


Zamienił stryjek siekierkę na kijek

06.11.2015

Ciekawe też M. Morawiecki - reprezentant lobby bankowego - jest za wprowadzeniem kwoty wolnej od podatku, za obniżeniem wieku emerytalnego czy wreszcie wypłatą 500zł na dziecko w biednej rodzinie? Tego niestety ciągle nie wiemy.

Tworzenie nowego rządu w Polsce, po 8-miu latach szkodliwych rządów PO-PSL to niewątpliwie misja równie trudna, jak kolejna misja Jamesa Bonda. Tyle tylko, że jeśli nowym członkiem tej dobrej drużyny miałby zostać, jak to uporczywie lansują liberalne media, znany bankier, były doradca premiera D. Tuska M. Morawiecki z banku BZ-WBK czyli hiszpańskiego banku Santander, działającego w Polsce, to wielu zdezorientowanych wyborców PIS, już dziś zadaje sobie pytanie - jaka miałaby to być jakościowa zmiana, choćby w stosunku do MF M. Szczurka z holenderskiego banku?

Oczywiście każdy ma prawo meblować swój dom i swój rząd, tak jak uważa za stosowne, ale wydaje się, że warto by polskiemu społeczeństwu, które pokłada tak wielkie nadzieje w nowym rządzie i tak bardzo liczy na dobrą zmianę, przynajmniej przybliżyć opinię i stosunek potencjalnego kandydata na MG czy MF na najważniejsze kwestie gospodarcze i finansowe oraz propozycje programowe zwycięskiego ugrupowania. Warto, by wiedzieć czy przedstawiciel lobby bankowego i to z zagranicznego banku - M. Morawiecki w kwestii rozwiązania gigantycznego i groźnego dla stabilności całego sektora finansowego i bankowego w Polsce podziela pomysł na rozwiązanie problemu tzw. kredytów frankowych i to z korzyścią dla polskich kredytobiorców, a nie banków, rozwiązania równie skandalicznego problemu oszukańczych polisolokat? Czy jest zwolennikiem podatku od banków i to w jakiej formie, podatku od transakcji finansowych, super i hipermarketów? Czy byłby skłonny jako MG czy MF zakwestionować Pakiet Klimatyczny, zgodzić się na drastyczne uszczelnienie systemu podatkowego na repolonizację banków, ograniczenie wielkiego wypływu polskich pieniędzy za granicę czy wreszcie zahamowanie półkolonialnego wręcz drenażu finansowego polskiego państwa?

Ciekawe też czy ten reprezentant lobby bankowego jest za wprowadzeniem kwoty wolnej od podatku, za obniżeniem wieku emerytalnego czy wreszcie wypłatą 500zł na dziecko w biednej rodzinie? Tego niestety ciągle nie wiemy.

Jeśli zmiany wyborcze mają coś realnie Polakom przynieść, to czy warto kupować przysłowiowego kota w worku? Polska potrzebuje zwłaszcza w sferze gospodarki i finansów ludzi o twardym kręgosłupie i mocnym charakterze reprezentujących Polską Rację Stanu, ale mających też społeczną wrażliwość - kogoś takiego kto byłby skrzyżowaniem J. Piłsudskiego z E. Kwiatkowskim. Czy były doradca premiera D. Tuska, przedstawiciel zagranicznego kapitału w Polsce zagwarantuje to Polakom? Tym bardziej, że wyzwania dla nowego rządu PIS będą ogromne, a banki i lobby lichwiarsko-bankowe, jak widać na żadne ustępstwa pójść nie chcą i raczej będą podstawiać nogę niż wspierać nowy rząd. Wyciąganie ręki na zgodę do ciągle nienasyconego krokodyla może się skończyć tragicznie. To jeszcze nie meta, to dopiero start. Byłoby też dobrze by nie był to falstart. Tym bardziej, że PIS dysponuje znaczącą grupą wybitnych ekspertów gospodarczych i finansowych, profesjonalnych polityków, których postawy, poglądy i wizje gospodarcze są doskonale znane Polakom, a których profesjonalizm i predyspozycje do objęcia najważniejszych rządowych stanowisk w sferze gospodarczej i finansowej są niekwestionowane, jak choćby: dr Zb. Kuźmiuk, prof. W. Modzelewski, prof. J. Żyżyński, prof. G. Ancyparowicz czy D. Jackiewicz i wielu innych. Banksterzy mają dziś na całym świecie coraz gorszą opinię, a cały sektor bankowy utracił reputację, zaś przed sektorem bankowym w Polsce stoją olbrzymie i bardzo trudne wyzwania, z którymi będzie się musiał potykać również nowy rząd. Z pewnością wszyscy chcielibyśmy, by był to nowy, wspaniały rząd, wspaniała drużyna, która będzie spokojnie pracowała dla Polski. Tym bardziej więc tak ważny jest ten pierwszy, trafny wybór. Polski nie stać już na personalne pomyłki i wątpliwości, a zwłaszcza na zawiedzione nadzieje milionów wyborców. Chodzi o to, by optymizm tworzących ten rząd udzielił się również rządzonym już po jego wyborze.

Janusz Szewczak
poseł elekt PIS

Warto poczytać

 1. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 2. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 3. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 4. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 5. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 6. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 7. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

 8. 1270lisinkapsszynka 06.04.2018

  Tomasz Lis nie wytrzymuje ciśnienia i bezpardonowo atakuje Jarosława Kaczyńskiego

  Ależ zabolała ich decyzja komitetu wykonawczego PiS i Jarosława Kaczyńskiego

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook