Jedynie prawda jest ciekawa


Zamienił stryjek siekierkę na kijek

06.11.2015

Ciekawe też M. Morawiecki - reprezentant lobby bankowego - jest za wprowadzeniem kwoty wolnej od podatku, za obniżeniem wieku emerytalnego czy wreszcie wypłatą 500zł na dziecko w biednej rodzinie? Tego niestety ciągle nie wiemy.

Tworzenie nowego rządu w Polsce, po 8-miu latach szkodliwych rządów PO-PSL to niewątpliwie misja równie trudna, jak kolejna misja Jamesa Bonda. Tyle tylko, że jeśli nowym członkiem tej dobrej drużyny miałby zostać, jak to uporczywie lansują liberalne media, znany bankier, były doradca premiera D. Tuska M. Morawiecki z banku BZ-WBK czyli hiszpańskiego banku Santander, działającego w Polsce, to wielu zdezorientowanych wyborców PIS, już dziś zadaje sobie pytanie - jaka miałaby to być jakościowa zmiana, choćby w stosunku do MF M. Szczurka z holenderskiego banku?

Oczywiście każdy ma prawo meblować swój dom i swój rząd, tak jak uważa za stosowne, ale wydaje się, że warto by polskiemu społeczeństwu, które pokłada tak wielkie nadzieje w nowym rządzie i tak bardzo liczy na dobrą zmianę, przynajmniej przybliżyć opinię i stosunek potencjalnego kandydata na MG czy MF na najważniejsze kwestie gospodarcze i finansowe oraz propozycje programowe zwycięskiego ugrupowania. Warto, by wiedzieć czy przedstawiciel lobby bankowego i to z zagranicznego banku - M. Morawiecki w kwestii rozwiązania gigantycznego i groźnego dla stabilności całego sektora finansowego i bankowego w Polsce podziela pomysł na rozwiązanie problemu tzw. kredytów frankowych i to z korzyścią dla polskich kredytobiorców, a nie banków, rozwiązania równie skandalicznego problemu oszukańczych polisolokat? Czy jest zwolennikiem podatku od banków i to w jakiej formie, podatku od transakcji finansowych, super i hipermarketów? Czy byłby skłonny jako MG czy MF zakwestionować Pakiet Klimatyczny, zgodzić się na drastyczne uszczelnienie systemu podatkowego na repolonizację banków, ograniczenie wielkiego wypływu polskich pieniędzy za granicę czy wreszcie zahamowanie półkolonialnego wręcz drenażu finansowego polskiego państwa?

Ciekawe też czy ten reprezentant lobby bankowego jest za wprowadzeniem kwoty wolnej od podatku, za obniżeniem wieku emerytalnego czy wreszcie wypłatą 500zł na dziecko w biednej rodzinie? Tego niestety ciągle nie wiemy.

Jeśli zmiany wyborcze mają coś realnie Polakom przynieść, to czy warto kupować przysłowiowego kota w worku? Polska potrzebuje zwłaszcza w sferze gospodarki i finansów ludzi o twardym kręgosłupie i mocnym charakterze reprezentujących Polską Rację Stanu, ale mających też społeczną wrażliwość - kogoś takiego kto byłby skrzyżowaniem J. Piłsudskiego z E. Kwiatkowskim. Czy były doradca premiera D. Tuska, przedstawiciel zagranicznego kapitału w Polsce zagwarantuje to Polakom? Tym bardziej, że wyzwania dla nowego rządu PIS będą ogromne, a banki i lobby lichwiarsko-bankowe, jak widać na żadne ustępstwa pójść nie chcą i raczej będą podstawiać nogę niż wspierać nowy rząd. Wyciąganie ręki na zgodę do ciągle nienasyconego krokodyla może się skończyć tragicznie. To jeszcze nie meta, to dopiero start. Byłoby też dobrze by nie był to falstart. Tym bardziej, że PIS dysponuje znaczącą grupą wybitnych ekspertów gospodarczych i finansowych, profesjonalnych polityków, których postawy, poglądy i wizje gospodarcze są doskonale znane Polakom, a których profesjonalizm i predyspozycje do objęcia najważniejszych rządowych stanowisk w sferze gospodarczej i finansowej są niekwestionowane, jak choćby: dr Zb. Kuźmiuk, prof. W. Modzelewski, prof. J. Żyżyński, prof. G. Ancyparowicz czy D. Jackiewicz i wielu innych. Banksterzy mają dziś na całym świecie coraz gorszą opinię, a cały sektor bankowy utracił reputację, zaś przed sektorem bankowym w Polsce stoją olbrzymie i bardzo trudne wyzwania, z którymi będzie się musiał potykać również nowy rząd. Z pewnością wszyscy chcielibyśmy, by był to nowy, wspaniały rząd, wspaniała drużyna, która będzie spokojnie pracowała dla Polski. Tym bardziej więc tak ważny jest ten pierwszy, trafny wybór. Polski nie stać już na personalne pomyłki i wątpliwości, a zwłaszcza na zawiedzione nadzieje milionów wyborców. Chodzi o to, by optymizm tworzących ten rząd udzielił się również rządzonym już po jego wyborze.

Janusz Szewczak
poseł elekt PIS

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook