Jedynie prawda jest ciekawa


Zamiana ciał nie jest przypadkowa

26.09.2012

Nie ma przypadku w organizacji tego lotu, jak i nie ma przypadku w rozdzieleniu wizyt Prezydenta i Premiera. Nie ma pomyłki w naprowadzaniu samolotu „na ścieżce i na kursie”, jak i nie ma przypadku we wszystkich uchybieniach śledztwa, braku zwrotu dowodów i dewastacji wraku.

Tak, jak nie ma przypadku w anonimowym zakazie otwierania trumien w Polsce, tak nie ma przypadku w zamianie ciała śp. Anny Walentynowicz. Dokonano rzeczy haniebnej wobec osoby nieprzypadkowej lecz wobec Matki SOLIDARNOŚCI – ruchu, który wyzwolił Polaków spod komunistycznego zaboru trwającego od 17 września 1939r.

To kolejne uderzenie z premedytacją w nasz honor, upokorzenie porównywalne do zhańbienia honoru polskiego oficera strzałem w tył głowy. I nie jest to nic innego, jak łamanie polskiego ducha z pełną świadomością, że Naród Polski jest bezsilny, gdyż na jego czele stoją bezwolne marionetki, które nie upomną się za swoich rodaków, tak jak władza komunistyczna nie upominała się za pomordowanych w Katyniu. Więcej! Społeczną stygmatyzacją oszołoma, czy smoleńskiej sekty, będą próbowali wyszydzić i zamknąć usta tym, którym to wszystko nie mieści się ani w głowach ani w sumieniach.

Józef Beck, polski polityk, dyplomata, w słynnym przemówieniu sejmowym w maju 1939 r. powiedział: "[…] Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor".
Nam jako Polakom, jako Narodowi i jako Polsce ten honor odebrali obecnie rządzący przedstawiciele Platformy Obywatelskiej (sic!). I po raz pierwszy wstyd przyznać się za granicą, że jest się Polakiem.

I nie oczekuję żadnych przeprosin, bo nie ma takich słów, które po tych wszystkich bezczelnych kłamstwach, manipulacjach i wyszydzeniu mogłyby zadość uczynić. Oczekuję, że znikniecie z życia publicznego i nie będę musiała się już za was wstydzić.

Aleksandra Jankowska
[fot. PAP]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook