Jedynie prawda jest ciekawa

Zamiana ciał nie jest przypadkowa

26.09.2012

Nie ma przypadku w organizacji tego lotu, jak i nie ma przypadku w rozdzieleniu wizyt Prezydenta i Premiera. Nie ma pomyłki w naprowadzaniu samolotu „na ścieżce i na kursie”, jak i nie ma przypadku we wszystkich uchybieniach śledztwa, braku zwrotu dowodów i dewastacji wraku.

Tak, jak nie ma przypadku w anonimowym zakazie otwierania trumien w Polsce, tak nie ma przypadku w zamianie ciała śp. Anny Walentynowicz. Dokonano rzeczy haniebnej wobec osoby nieprzypadkowej lecz wobec Matki SOLIDARNOŚCI – ruchu, który wyzwolił Polaków spod komunistycznego zaboru trwającego od 17 września 1939r.

To kolejne uderzenie z premedytacją w nasz honor, upokorzenie porównywalne do zhańbienia honoru polskiego oficera strzałem w tył głowy. I nie jest to nic innego, jak łamanie polskiego ducha z pełną świadomością, że Naród Polski jest bezsilny, gdyż na jego czele stoją bezwolne marionetki, które nie upomną się za swoich rodaków, tak jak władza komunistyczna nie upominała się za pomordowanych w Katyniu. Więcej! Społeczną stygmatyzacją oszołoma, czy smoleńskiej sekty, będą próbowali wyszydzić i zamknąć usta tym, którym to wszystko nie mieści się ani w głowach ani w sumieniach.

Józef Beck, polski polityk, dyplomata, w słynnym przemówieniu sejmowym w maju 1939 r. powiedział: "[…] Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor".
Nam jako Polakom, jako Narodowi i jako Polsce ten honor odebrali obecnie rządzący przedstawiciele Platformy Obywatelskiej (sic!). I po raz pierwszy wstyd przyznać się za granicą, że jest się Polakiem.

I nie oczekuję żadnych przeprosin, bo nie ma takich słów, które po tych wszystkich bezczelnych kłamstwach, manipulacjach i wyszydzeniu mogłyby zadość uczynić. Oczekuję, że znikniecie z życia publicznego i nie będę musiała się już za was wstydzić.

Aleksandra Jankowska
[fot. PAP]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook