Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zalewski nie odpuszcza Kamińskiemu

10.08.2015

Jak można budować zaufanie Polaków z doradcą, który ma na ręku 37 tys. złotych?! — złościł się Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej na antenie Polsat News. Były europoseł PO kontynuuje od rana swoją krytykę władz PO za to, w jaki sposób ułożono listy wyborcze. Najbardziej wadzi postać Michała Kamińskiego.

Jeżeli ma nie być na listach osób mających konflikt z prawem, to nie rozumiem, dlaczego na listach jest Michał Kamiński, który nie potrafi wyjaśnić, skąd na jego ręce znalazł się zegarek za 37 tys. złotych. (…) Stał się twarzą Platformy - jest głównym spindoktorem i piarowcem. On się w tej roli nie sprawdza, spychają Platformę w pusty piar i propagandę, która jest niewiarygodna! - mówił Zalewski.

I dodawał Ewa Kopacz jeździ i przekonuje Polaków, ale co tego, skoro za jej plecami stoi Michał Kamiński, czasami robi głupie miny i burzy wszystko! Powoduje, że fantastyczna praca idzie na marne - ubolewał.

W ocenie polityka PO „problemem są tacy ludzie jak Michał Kamiński i Roman Giertych”. Jak można budować zaufanie Polaków z doradcą, który ma na ręku 37 tys. złotych?! Pan Michał Kamiński raz skłamał, a potem cztery razy zmieniał wersję… To kwestia wiarygodności polityka, który obciąża nasz wizerunek swoim zachowaniem, pomysłami…-  zaznaczył.
Co ciekawe, Zalewski choć bardzo krytycznie ocenił kandydatów PiS, to podkreślał, że docenia taktykę tej partii i otwierania się na różne środowiska.

Mi przede wszystkim przeszkadza PiS. Głównym konkurentem i rywalem, który ma szansę wygrać - jest gigantyczna różnica - jest PiS. I ich kandydaci na liście. Pan Giertych chce wrócić do polityki jako singiel popierany przez PO. Naszą sprawą jest to, by wystawić swojego kandydata nie przeciwko Giertychowi, ale przeciwko mocnemu kandydatowi, jakim najprawdopodobniej będzie Konstanty Radziwiłł - mówił.

Przypomniał, że senator Abgarowicz chciał kandydować do Senatu, a trafił do Sejmu.

Ja jestem politykiem, który lubi codzienną adrenalinę. A to jest w Sejmie, prawdziwa polityka jest w Sejmie - mówił Zalewski, odpowiadając na propozycję Ewy Kopacz, by sam wystartował do Senatu i rywalizował z Giertychem.

Polityk odrzuca też zarzuty, że jego krytyka wynika z niższego od Kamińskiego miejsca na liście wyborczej.
Dla mnie ważniejsza jest relacja pomiędzy mną a moimi wyborcami. Mnie jest wszystko jedno, na którym miejscu będę. Bardzo chętnie będę na ostatnim miejscu. To w ogóle nie jest dla mnie decydujące. Natomiast niewątpliwie wysokie miejsce, które ma pan Michał Kamiński, pokazuje, iż ma być on jedną z twarzy kampanii — ocenił w rozmowie z dziennikiem „Polska The Times”.

Zaznaczył też, że ma nadzieje na zmiany w listach wyborczych.

ansa/Polsat News/ Polska the Times

[fot.TVP Info]

Słowa kluczowe:

Giertych

,

Zalewski

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook