Jedynie prawda jest ciekawa


Zalewski nie odpuszcza Kamińskiemu

10.08.2015

Jak można budować zaufanie Polaków z doradcą, który ma na ręku 37 tys. złotych?! — złościł się Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej na antenie Polsat News. Były europoseł PO kontynuuje od rana swoją krytykę władz PO za to, w jaki sposób ułożono listy wyborcze. Najbardziej wadzi postać Michała Kamińskiego.

Jeżeli ma nie być na listach osób mających konflikt z prawem, to nie rozumiem, dlaczego na listach jest Michał Kamiński, który nie potrafi wyjaśnić, skąd na jego ręce znalazł się zegarek za 37 tys. złotych. (…) Stał się twarzą Platformy - jest głównym spindoktorem i piarowcem. On się w tej roli nie sprawdza, spychają Platformę w pusty piar i propagandę, która jest niewiarygodna! - mówił Zalewski.

I dodawał Ewa Kopacz jeździ i przekonuje Polaków, ale co tego, skoro za jej plecami stoi Michał Kamiński, czasami robi głupie miny i burzy wszystko! Powoduje, że fantastyczna praca idzie na marne - ubolewał.

W ocenie polityka PO „problemem są tacy ludzie jak Michał Kamiński i Roman Giertych”. Jak można budować zaufanie Polaków z doradcą, który ma na ręku 37 tys. złotych?! Pan Michał Kamiński raz skłamał, a potem cztery razy zmieniał wersję… To kwestia wiarygodności polityka, który obciąża nasz wizerunek swoim zachowaniem, pomysłami…-  zaznaczył.
Co ciekawe, Zalewski choć bardzo krytycznie ocenił kandydatów PiS, to podkreślał, że docenia taktykę tej partii i otwierania się na różne środowiska.

Mi przede wszystkim przeszkadza PiS. Głównym konkurentem i rywalem, który ma szansę wygrać - jest gigantyczna różnica - jest PiS. I ich kandydaci na liście. Pan Giertych chce wrócić do polityki jako singiel popierany przez PO. Naszą sprawą jest to, by wystawić swojego kandydata nie przeciwko Giertychowi, ale przeciwko mocnemu kandydatowi, jakim najprawdopodobniej będzie Konstanty Radziwiłł - mówił.

Przypomniał, że senator Abgarowicz chciał kandydować do Senatu, a trafił do Sejmu.

Ja jestem politykiem, który lubi codzienną adrenalinę. A to jest w Sejmie, prawdziwa polityka jest w Sejmie - mówił Zalewski, odpowiadając na propozycję Ewy Kopacz, by sam wystartował do Senatu i rywalizował z Giertychem.

Polityk odrzuca też zarzuty, że jego krytyka wynika z niższego od Kamińskiego miejsca na liście wyborczej.
Dla mnie ważniejsza jest relacja pomiędzy mną a moimi wyborcami. Mnie jest wszystko jedno, na którym miejscu będę. Bardzo chętnie będę na ostatnim miejscu. To w ogóle nie jest dla mnie decydujące. Natomiast niewątpliwie wysokie miejsce, które ma pan Michał Kamiński, pokazuje, iż ma być on jedną z twarzy kampanii — ocenił w rozmowie z dziennikiem „Polska The Times”.

Zaznaczył też, że ma nadzieje na zmiany w listach wyborczych.

ansa/Polsat News/ Polska the Times

[fot.TVP Info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook