Jedynie prawda jest ciekawa

Żale Lisa: Skoro można totalnie zgnoić prezydenta, to tym bardziej mnie...

06.07.2015

Naczelny "Newsweeka" żali się z powodu fałszywego wpisu na jego temat w Wikipedii. Zapomniał już akcji z oburzeniem na... fałszywe konto Kingi Dudy na Twitterze?

"Skoro w naszym pięknym kraju można totalnie zgnoić prezydenta, robiąc z niego Komoruskiego i jakiegoś agenta WSI albo i NKWD albo KGB, to tym bardziej można zgnoić jakiegoś Lisa, robiąc z niego Lisienkę" - pisze Tomasz Lis na swoim blogu w serwisie natemat.pl, ubolewając i żaląc się na fałszywą notkę na jego temat, jaka pojawiła się w serwisie Wikipedii.

Zdaniem Lisa nieprawdziwe informacje o jego rodzinie - dziadkach i rodzicach - to "PiSowska fałszywka". Jak pan redaktor był w stanie powiązać trollujących internautów z Prawem i Sprawiedliwością - dalilbóg, nie wiemy, ale charakterystyczne jest dla niego oburzenie. "Nie będzie mi swołocz zmieniała CV. Jeśli kiedykolwiek te kłamstwa przeczytam oficjalnie, będzie proces. Jutro będę interweniował w Wikipedii. Jeśli nie zmienią tego fałszywego wpisu, wytoczę im proces. Nie odpuszczę. Dla zasady" - pisze naczelny "Newsweeka".

I generalnie trzymamy kciuki - bo jeśli faktycznie taki (fałszywy) wpis ma miejsce, to należy to zwalczać. Z drugiej strony gdy przypomnimy sobie kolportowane na całą Polskę, za pomocą TVP, brednie na podstawie nieprawdziwego konta Kingi Dudy... Wówczas takiego oburzenia nie było. Ale jak to z Kalim - gdy ukraść krowę jest w porządku, ale gdy jemu zabrać...

Ech. Powodzenia!

LL

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook