Jedynie prawda jest ciekawa

Żakowski załamuje ręce: to niebezpieczna zmiana dla Polski

25.05.2015

„Mamy wielką niewiadomą. Decyzje nowego prezydenta często różnią się od zapowiedzi”.

Jacek Żakowski wiele razy angażował się w obronę interesów rządzącego establishmentu. Często przekraczając granice. To on pisał kilka lat temu do Donalda Tuska: „Tusku! Musisz!”. Nic więc dziwnego, że wyniki wyborów najważniejszemu publicyście postkomunistycznej „Polityki” niespecjalnie się podobają.

„Duda jest wielka tajemnicą. Ale sądzę, że to niebezpieczna zmiana dla Polski. Pytanie największe jest takie, jak duży będzie rozbrat nowego prezydenta z jego zapleczem” – komentuje w rozmowie z „Faktem” Żakowski.

„Mamy tak naprawdę wielką niewiadomą. Jest bowiem bardzo częste, że podejmowane przez nowego prezydenta decyzje bardzo różnią od przedwyborczych zapowiedzi” – komentuje na gorąco Żakowski. Czy w przypadku prezydenta Komorowskiego też widział takie przypadki? Dlaczego przed nimi nie ostrzegał i ich nie piętnował?

W ocenie Żakowskiego wygrana Dudy nie oznacza wygranej PiSu w jesiennych wyborach. „Teraz nastąpi mobilizacja. Uważam, że pojawi się taki argument, by nie dawać całości władzy PiS” – przekonuje publicysta. Zupełnie nie zaskakuje, że taka sama koncentracja władzy w rękach PO Żakowskiemu nie przeszkadzała. Tyle lat siedział cicho...

Żakowski przekonuje jednak, że „PiS nie wytrzyma" i znowu zacznie pokazywać swoje mniej łagodne oblicze. To oblicze to jednak głównie wytwór działania i narracji mediów. Żakowski i jego środowisko ma tu swoje „zasługi”.

Jacek Żakowski, jak widać, widzi same złe skutki wyborów, w których wygrał nie jego kandydat. Zaskakujące rozumowanie. A może nie zaskakujące...

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook