Jedynie prawda jest ciekawa


Żakowski wbija nóż w plecy PO: Zasłużona kara

26.10.2015

„Cieszy mnie wynik PiS. Będzie miał szansę, żeby wziąć odpowiedzialność za rządzenie”.

Jacek Żakowski przyznaje, że wyniki wyborów są „zasłużoną karą dla PO”. Publicysta sprzyjający władzy PO-PSL wbija nóż w plecy PO. „Cieszy mnie wynik PiS. Nareszcie ta formacja będzie miała szansę, a nawet będzie zmuszona do tego, żeby wziąć całą odpowiedzialność za rządzenie” - pisze w „Super Expressie” Żakowski. „Zobaczymy, jak jej to wyjdzie. PiS jest bowiem wielką obietnicą polskiej polityki, która nie miała szans na weryfikację. Teraz w końcu będziemy wiedzieli jeśli PiS ma rację, to Polska znajdzie się w znacznie lepszej sytuacji” - pisze publicysta.

W ocenie Żakowskiego, „jeśli Jarosław Kaczyński racji nie ma, to też dobrze, bo przynajmniej będziemy mieli jasny dowód na to, że jego droga jest po prostu zła”. „Oczywiście, z punktu widzenia tych, którzy będą ten eksperyment próbowali na własnym ciele, może być to nieprzyjemne, ale z punktu widzenia przyszłości państwa, jest to korzystna i nieunikniona weryfikacja” - pisze autor.

Na koniec zaznacza, że „z kolei PO ponosi surową, ale w dużym stopniu zasłużoną karę”. „Karę za lekceważenie zmiany kulturowej i bezrefleksyjną dyscyplinę, której apogeum było poparcie Senatu dla referendum Bronisława Komorowskiego. No i w końcu Leszek Miller - gdyby zrobił nam tę grzeczność i nie kandydował, to jestem przekonany, że wynik Zjednoczonej Lewicy byłby zdecydowanie lepszy” - pisze Żakowski.

Jak widać nawet najwięksi apologeci kiedyś się odwracają...

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook