Jedynie prawda jest ciekawa

Żakowski pogardził referendum: 6.09 na pewno nie pójdę

24.08.2015

„Na pewno nie pójdę, by nie odpowiadać na pytania, których sens jest nieznany. Mamy referendalną epidemię".

Jacek Żakowski nie uszanuje „prezentu” dla obywateli, jaki Polakom zapewnił Bronisław Komorowski już po zakończeniu prezydentury. Publicysta przekonuje w „GW”, że nie pójdzie na referendum.

„Na referendum 6 września na pewno nie pójdę, by nie odpowiadać na pytania, których sens jest nieznany” - zaznacza Żakowski.

Dodaje, że Senat nie powinien się zgodzić na referendum Bronisława Komorowskiego, a także na nowe referendum proponowane przez Andrzeja Dudę. „Czy Senat powinien się zgodzić na referendum Dudy? Nie powinien! Tak jak nie powinien się był godzić na referendum Komorowskiego. Bo w obu przypadkach wyborca nie wie, za czym lub przeciw czemu głosuje” - uważa Żakowski.

Dodaje, że „wniosek z referendalnej epidemii jest prosty”. „Potrzebujemy ustawy referendalnej, która jednoznaczność i zrozumiałość pytań podda kontroli Trybunału Konstytucyjnego, na debatę referendalną da nam przynajmniej pół roku, wyznaczy jeden termin referendów, najlepiej w połowie kadencji parlamentu. By mogły służyć państwu, a nie gierkom partii” - przekonuje Żakowski.

Ciekawe, że Jackowi Żakowskiemu, czołowemu publicyście „Polityki”, nagle gierki partyjne przeszkadzają...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook