Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Żakowski: Nawet Macierewicz będzie rozsądny

28.10.2015

"Z kierowaniem resortu, zarządzaniem jako takim, z pewnością by sobie poradził".

Jacek Żakowski nie przesądza, czy tworzony przez PiS rząd to będzie rząd „radykalnej frakcji”. W jego ocenie „wszystko rozstrzygnie się w rozumie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który jest nieprzenikniony”. „To Jarosław Kaczyński będzie decydował o tym, jaką linię partia będzie reprezentować, a także o tym, kto personalnie znajdzie się w nowym rządzie” - tłumaczy „Super Expressowi”.

Żakowski zaczyna jak zwykle, od straszenia Macierewiczem oraz ostrzeganiem przed PiS-em. „Obawiałbym się polityków dobrze nam znanych, błądzących gdzieś w oparach teorii spiskowych. Myślę tu przede wszystkim o Antonim Macierewiczu. Największym niebezpieczeństwem byłoby wyznaczenie nieodpowiedzialnej osoby na stanowisko ministra spraw zagranicznych. Rozumiem, że partia i rząd może wprowadzić inną linię od poprzedników, dokonać korekt polityki zagranicznej, jednak ważne jest, by szefem dyplomacji była osoba odpowiedzialna, gdyż gafy, nieodpowiedzialne wypowiedzi mogłyby nam bardzo zaszkodzić” - tłumaczy.

Jednak chwilę później Żakowski zaskakuje wskazując, że nawet poseł Macierewicz w jego ocenie będzie rozsądny. „To prezes PiS zdecyduje, czy rząd ma prezentować linię łagodną czy ostrą. Jak głęboki będzie charakter zmian. Jeśli Jarosław Kaczyński podejmie decyzję o kursie bardzo ostrym, nawet najlepszy fachowiec będzie musiał się do decyzji prezesa dostosować. Jeżeli z kolei przyjmie kurs umiarkowany i radykał będzie musiał kierować resortem bez żadnych awantur. Na pewno wolałbym, aby szefem MSZ był profesor Piotr Gliński, a nie na przykład Antoni Macierewicz czy Anna Fotyga. Jednak w razie obrania przez prezesa umiarkowanego i rozsądnego kursu i Macierewicz musiałby prowadzić umiarkowaną politykę. Z kierowaniem resortu, zarządzaniem jako takim, z pewnością by sobie poradził” - wskazuje Żakowski.

Publicysta dowodzi, że straszenie PiSem nie działa na niego. „Personalia nie mają największego znaczenia. Mamy dziś bowiem bardzo dobrze przygotowaną administrację rządową, nawet osoba o nie największych zdolnościach może sobie poradzić. Pod warunkiem że będzie umiała, kierując resortem, korzystać z wiedzy i doświadczenia zatrudnionych tam osób” - podkreśla.

Czyżby zatem Żakowski nie rozdzierał szat, że PiS będzie rządził samodzielnie. Zaskakujące zmiany...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 2. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 3. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 4. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 5. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 6. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 7. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 8. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook