Jedynie prawda jest ciekawa


Żakowski: Nawet Macierewicz będzie rozsądny

28.10.2015

"Z kierowaniem resortu, zarządzaniem jako takim, z pewnością by sobie poradził".

Jacek Żakowski nie przesądza, czy tworzony przez PiS rząd to będzie rząd „radykalnej frakcji”. W jego ocenie „wszystko rozstrzygnie się w rozumie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który jest nieprzenikniony”. „To Jarosław Kaczyński będzie decydował o tym, jaką linię partia będzie reprezentować, a także o tym, kto personalnie znajdzie się w nowym rządzie” - tłumaczy „Super Expressowi”.

Żakowski zaczyna jak zwykle, od straszenia Macierewiczem oraz ostrzeganiem przed PiS-em. „Obawiałbym się polityków dobrze nam znanych, błądzących gdzieś w oparach teorii spiskowych. Myślę tu przede wszystkim o Antonim Macierewiczu. Największym niebezpieczeństwem byłoby wyznaczenie nieodpowiedzialnej osoby na stanowisko ministra spraw zagranicznych. Rozumiem, że partia i rząd może wprowadzić inną linię od poprzedników, dokonać korekt polityki zagranicznej, jednak ważne jest, by szefem dyplomacji była osoba odpowiedzialna, gdyż gafy, nieodpowiedzialne wypowiedzi mogłyby nam bardzo zaszkodzić” - tłumaczy.

Jednak chwilę później Żakowski zaskakuje wskazując, że nawet poseł Macierewicz w jego ocenie będzie rozsądny. „To prezes PiS zdecyduje, czy rząd ma prezentować linię łagodną czy ostrą. Jak głęboki będzie charakter zmian. Jeśli Jarosław Kaczyński podejmie decyzję o kursie bardzo ostrym, nawet najlepszy fachowiec będzie musiał się do decyzji prezesa dostosować. Jeżeli z kolei przyjmie kurs umiarkowany i radykał będzie musiał kierować resortem bez żadnych awantur. Na pewno wolałbym, aby szefem MSZ był profesor Piotr Gliński, a nie na przykład Antoni Macierewicz czy Anna Fotyga. Jednak w razie obrania przez prezesa umiarkowanego i rozsądnego kursu i Macierewicz musiałby prowadzić umiarkowaną politykę. Z kierowaniem resortu, zarządzaniem jako takim, z pewnością by sobie poradził” - wskazuje Żakowski.

Publicysta dowodzi, że straszenie PiSem nie działa na niego. „Personalia nie mają największego znaczenia. Mamy dziś bowiem bardzo dobrze przygotowaną administrację rządową, nawet osoba o nie największych zdolnościach może sobie poradzić. Pod warunkiem że będzie umiała, kierując resortem, korzystać z wiedzy i doświadczenia zatrudnionych tam osób” - podkreśla.

Czyżby zatem Żakowski nie rozdzierał szat, że PiS będzie rządził samodzielnie. Zaskakujące zmiany...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook