Jedynie prawda jest ciekawa

Żakowski: Kopacz musi odejść

17.06.2015

„Ostatnie nominacje bez znaczenia. Jedyną szansą dla PO jest zmiana premiera”.

Jacek Żakowski wbija nóż w plecy premier Ewie Kopacz i całej Platformie Obywatelskiej. „Nominacje nowych ministrów nie mają znaczenia. Jedyną szansą na poprawienie notowań Platformy Obywatelskiej jest zmiana premiera” – uważa publicysta.

W rozmowie z „Super Expressem” dziennikarz wskazał, że wymiana ministrów nic nie może PO dać. „Nie wyobrażam sobie mechanizmu, dzięki któremu miałoby to ratować Platformę” – tłumaczy Żakowski, wskazując, że do wyborów zostało zaledwie kilka miesięcy.

W ocenie dziennikarza jedynie odejście Ewy Kopacz może coś zmienić. „To byłby wyraźny sygnał, że Platforma chce dokonać jakichś zmian” – zauważa.

„Gdy zmian dokonywał Donald Tusk, wpisywały się one w jakąś koncepcję polityczną. Zmiany Ewy Kopacz w nic się za cholerę nie wpisują. A więc nie mają znaczenia” – stwierdził.

Żakowski wskazał, że w Polsce nastąpiła „zmiana paradygmatu politycznego”, a obecna sytuacja podobna jest do tej z czasów upadku SLD, kiedy na scenę polityczną wchodziły PO i PiS.

„Dziś Platforma jest trzecia, dlatego, że popularność zyskał Ruch Kukiza. Pytanie, co formacja ta będzie miała do zaoferowania poza hasłem JOW opacznie rozumiane jako „jeb*ć obecną władzę”. Cztery miesiące to bardzo dużo i wiele może się zmienić” – uważa Żakowski.

„Obawiam się jednak, że Ewa Kopacz jak Leszek Miller będzie do końca trwała na stanowisku i będzie utwierdzała bardzo niskie wyniki Platformy Obywatelskiej” – stwierdził.

Jak widać nawet najbardziej zagorzali obrońcy władzy PO-PSL zaczynają się odwracać od Ewy Kopacz i PO. Nie wróży to dobrze obecnej ekipie...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook