Jedynie prawda jest ciekawa


Żakowski: Kopacz musi odejść

17.06.2015

„Ostatnie nominacje bez znaczenia. Jedyną szansą dla PO jest zmiana premiera”.

Jacek Żakowski wbija nóż w plecy premier Ewie Kopacz i całej Platformie Obywatelskiej. „Nominacje nowych ministrów nie mają znaczenia. Jedyną szansą na poprawienie notowań Platformy Obywatelskiej jest zmiana premiera” – uważa publicysta.

W rozmowie z „Super Expressem” dziennikarz wskazał, że wymiana ministrów nic nie może PO dać. „Nie wyobrażam sobie mechanizmu, dzięki któremu miałoby to ratować Platformę” – tłumaczy Żakowski, wskazując, że do wyborów zostało zaledwie kilka miesięcy.

W ocenie dziennikarza jedynie odejście Ewy Kopacz może coś zmienić. „To byłby wyraźny sygnał, że Platforma chce dokonać jakichś zmian” – zauważa.

„Gdy zmian dokonywał Donald Tusk, wpisywały się one w jakąś koncepcję polityczną. Zmiany Ewy Kopacz w nic się za cholerę nie wpisują. A więc nie mają znaczenia” – stwierdził.

Żakowski wskazał, że w Polsce nastąpiła „zmiana paradygmatu politycznego”, a obecna sytuacja podobna jest do tej z czasów upadku SLD, kiedy na scenę polityczną wchodziły PO i PiS.

„Dziś Platforma jest trzecia, dlatego, że popularność zyskał Ruch Kukiza. Pytanie, co formacja ta będzie miała do zaoferowania poza hasłem JOW opacznie rozumiane jako „jeb*ć obecną władzę”. Cztery miesiące to bardzo dużo i wiele może się zmienić” – uważa Żakowski.

„Obawiam się jednak, że Ewa Kopacz jak Leszek Miller będzie do końca trwała na stanowisku i będzie utwierdzała bardzo niskie wyniki Platformy Obywatelskiej” – stwierdził.

Jak widać nawet najbardziej zagorzali obrońcy władzy PO-PSL zaczynają się odwracać od Ewy Kopacz i PO. Nie wróży to dobrze obecnej ekipie...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook