Jedynie prawda jest ciekawa


Żakowski: Kopacz musi odejść

17.06.2015

„Ostatnie nominacje bez znaczenia. Jedyną szansą dla PO jest zmiana premiera”.

Jacek Żakowski wbija nóż w plecy premier Ewie Kopacz i całej Platformie Obywatelskiej. „Nominacje nowych ministrów nie mają znaczenia. Jedyną szansą na poprawienie notowań Platformy Obywatelskiej jest zmiana premiera” – uważa publicysta.

W rozmowie z „Super Expressem” dziennikarz wskazał, że wymiana ministrów nic nie może PO dać. „Nie wyobrażam sobie mechanizmu, dzięki któremu miałoby to ratować Platformę” – tłumaczy Żakowski, wskazując, że do wyborów zostało zaledwie kilka miesięcy.

W ocenie dziennikarza jedynie odejście Ewy Kopacz może coś zmienić. „To byłby wyraźny sygnał, że Platforma chce dokonać jakichś zmian” – zauważa.

„Gdy zmian dokonywał Donald Tusk, wpisywały się one w jakąś koncepcję polityczną. Zmiany Ewy Kopacz w nic się za cholerę nie wpisują. A więc nie mają znaczenia” – stwierdził.

Żakowski wskazał, że w Polsce nastąpiła „zmiana paradygmatu politycznego”, a obecna sytuacja podobna jest do tej z czasów upadku SLD, kiedy na scenę polityczną wchodziły PO i PiS.

„Dziś Platforma jest trzecia, dlatego, że popularność zyskał Ruch Kukiza. Pytanie, co formacja ta będzie miała do zaoferowania poza hasłem JOW opacznie rozumiane jako „jeb*ć obecną władzę”. Cztery miesiące to bardzo dużo i wiele może się zmienić” – uważa Żakowski.

„Obawiam się jednak, że Ewa Kopacz jak Leszek Miller będzie do końca trwała na stanowisku i będzie utwierdzała bardzo niskie wyniki Platformy Obywatelskiej” – stwierdził.

Jak widać nawet najbardziej zagorzali obrońcy władzy PO-PSL zaczynają się odwracać od Ewy Kopacz i PO. Nie wróży to dobrze obecnej ekipie...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook