Jedynie prawda jest ciekawa


Żakowski histerycznie opłakuje Brexit

24.06.2016

„Jaka ciemna elita doprowadziła swoje społeczeństwo do szaleństwa?” – pyta Jacek Żakowski na antenie Radia Tok FM, gdzie wspólnie z Tomaszem Lisem, Wiesławem Władyką i Tomaszem Wołkiem rozpaczali nad wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

„Kiedy społeczeństwo wypowiada się w jakiejś sprawie, to trzeba zapytać, co je do tego doprowadziło

„Prorokiem wielkim był Jacek Kurski – stwierdził  Tomasz Wołek. - Okazuje się, że ciemny lud jest wszędzie. Jest nawet w takich cywilizowanych krajach, o tak ustabilizowanej demokracji, jak Anglia czy Ameryka” – skwitował, na co obruszył się Jacek Żakowski.

- Dlaczego ciemny lud?  Ja bardzo protestuję, jeżeli jesteście przeciwnikami demokracji, to trudno. Ale moim zdaniem, kiedy społeczeństwo wypowiada się w jakiejś sprawie... – mówił Żakowski.

- Tak jak w 1933 r. w Niemczech - wtrącił Tomasz Lis.

- To trzeba zapytać, co je do tego doprowadziło - ciągnął Żakowski. - Jaka ciemna elita doprowadziła swoje społeczeństwo do szaleństwa, kiedy ono podejmuje złą decyzję. To są reakcje – podkreślił, przypominając książkę "Paradoks globalizacji" Daniego Rodrika.

- Nie da się pogodzić globalizacji z suwerennością i z demokracją. I że trzeba zmienić model globalizacji, bo to rozpieprza demokrację - zaznaczył Żakowski.

- To, co mówisz, potwierdza, że diagnozy lewicowe są bardzo bliskie diagnozom nacjonalistów, np. polskich – wtrącił się Lis.

- Chodzi o to, żeby wesprzeć nacjonalistów, ale żeby ich zatrzymać. Bo są odpowiedzią na sytuację. Oni nie spadli z kosmosu - zaznaczał Żakowski.

- Ale jak zatrzymać tę globalizację, bo nie bardzo wiem – dopytywał Lis.

- Globalizacja jest produktem kilku traktatów podpisanych przez rządy – tłumaczył Żakowski.

- Globalizacja to w tym samym stopniu jest Facebook, Twitter, Aple i tysiąc innych firm – wtrącił się Tomasz Lis.

- Nie mówimy o narzędziach komunikacji, o warunkach funkcjonowania gospodarek i społeczeństw. To są traktaty – tłumaczył Żakowski. Wątek ten przerwał jednak Wiesław Władyka, twierdząc że to rozmowa na inną okazję.

- Możemy przyjrzeć się ostatniemu 20-leciu, w jaki sposób zrodziły się te determinanty i fatalizmy, które doprowadziły nas w tej chwili do tego momentu – stwierdził Władyka. - Ale po drodze jest mechanizm czysto demokratyczny, który polega na tym, że Cameron wymyśla referendum w społeczeństwie i demokracji, która nie zna tego typu zachowania - tłumaczył. - Robi ryzykowny ruch, gra małą grę partyjną i uruchamia potworny mechanizm, który wywala całą Europę - dodał Władyka.

 Tok FM / frost

[Fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook