Jedynie prawda jest ciekawa


Zachowanie policji było niezrozumiałe

09.08.2012

"Nie ulega wątpliwości, że ktoś po prostu wydał polecenie, by wystawę zlikwidować - tam jest Przystanek Woodstock i tam mogą dziać się różne rzeczy, byle nie walka z aborcją" - mówi konstytucjonalista na łamach "Naszego Dziennika".

 „Artykuł 141 kodeksu wykroczeń (który został zastosowany przy zatrzymaniu – dop. Stefczyk.info) jest niesłychanie szeroki w swojej penalizacji. Dlatego że obejmuje zachowania nieprzyzwoite. (…) Ów artykuł to przepis tak źle i tak niejasno skonstruowany, że z punktu widzenia czysto legislacyjnego nie powinien on funkcjonować właśnie z racji niejasnego pojęcia. W procesie tworzenia prawa, szczególnie prawa karnego, finansowego czy podatkowego, przepisy muszą być jasne i niebudzące wątpliwości. (…)Dla mnie pojęcie "nieprzyzwoity" jest absolutnie pojęciem nieostrym i niejasnym. Nieprzyzwoite są na przykład filmy w telewizji - wystarczy obejrzeć choćby filmy gangsterskie. Ale jest to powszechnie akceptowane, idą one w przestrzeń publiczną, mało tego - cieszą się wielką popularnością. (…)

To zatrzymanie jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe, w moim przekonaniu działanie policji, która została powołana po to, aby zapewnić nam, obywatelom, porządek i bezpieczeństwo, było nadużyciem władzy. To zgromadzenie było przecież legalne. Biorąc udział w legalnym zgromadzeniu, mam prawo prezentować własne poglądy, pod warunkiem że nie naruszam przepisów prawa. A gdzie tu było naruszenie prawa? Przepis 141 kodeksu wykroczeń jest nieprawdopodobnie szeroki. (…)

Nie ukrywam, że mnie cała ta sytuacja zirytowała i zachowanie policji wydaje się co najmniej dziwaczne. Nie ulega wątpliwości, że ktoś po prostu wydał polecenie, by wystawę zlikwidować - tam jest Przystanek Woodstock i tam mogą dziać się różne rzeczy, byle nie walka z aborcją. Powtarzam po raz kolejny: każdy może zabrać głos w ramach dyskusji publicznej. Jeśli pani Magdalena Środa może mówić różne bzdury na temat aborcji, tak samo każdy ma prawo powiedzieć, że aborcja powinna być zakazana, bo życie ludzkie powinno być chronione od momentu poczęcia.”

Całość wywiadu w „Naszym Dzienniku”

[Fot. PAP/Andrzej Grygiel]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook