Jedynie prawda jest ciekawa


Za zamachem w Tunezji stoją rosyjskie służby?

21.03.2015

„Trudno było nie odnieść wrażenia że nasza władza próbowała wykorzystać sytuację z Tunisu.”

Miniony tydzień w Polsce został przyćmiony zamachem w Tunezji. Chociaż na kilka dni kandydaci zawiesili prowadzenie kampanii wyborczej, to trudno nie odnieść wrażenia, że sprawa wydarzeń w Tunisie została głęboko osadzona w polskiej polityce. Tak też stwierdzili goście „Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3”. Audycje prowadził Michał Karnowski, a przy mikrofonach zasiedli: Barbara Stanisławczyk, ks. Henryk Zieliński, Jan Pospieszalski oraz Piotr Zaremba.

„Mieliśmy silny polski wątek, bo trudno było nie odnieść wrażenia że nasza władza próbowała wykorzystać sytuację – mam tu na myśli słowa Radosława Sikorskiego który podawał informacje o 7 ofiarach” - rozpoczął Michał Karnowski.

„To była jego kompromitacja i niewątpliwie jego koledzy z PO mają tego świadomość. Oni przecież go nie bronili. (…) Chcę zwrócić uwagę, że nie tylko Sikorski formułował tego typu zdania – też rzecznik MSZ budował takie napięcie. (…) Tunezja nie jest krajem, gdzie łatwo uzyskać jakieś informacje, ale trzeba mieć poczucie odpowiedzialności za słowa. Z kolei, jeśli chodzi o zamach, to ciężko przełożyć go na polską politykę. Ale część polityków wykorzystuje tezy powtarzane przez Zachód: skoro zagraża nam islam, to więcej uwagi powinniśmy przykładać do terenów południowych Europy, zamiast na jej wschód. Szef SLD formułował takie tezy i mnie to zmartwiło” – stwierdził zastępca redaktora naczelnego „wSieci” Piotr Zaremba.

Interesującą teorię wysunął natomiast Jan Pospieszalski, łącząc kilka faktów:„Szczyt europejskich przywódców miał zajmować się problemem sankcji i bezpieczeństwa. W tym momencie, w przeddzień, w kraju stosunkowo zeuropeizowanym, następuje zamach, w którym ofiarami są obywatele Europy. Wiemy doskonale jak Rosjanie i Sowieci realizują prowokacje. Mogą to zrobić każdym kosztem. Niewykluczone, że za zamachem w Tunezji stoją rosyjskie służby specjalne, które chciały, żeby środek ciężkości Europy przeniósł się na kwestie południowe. Widać to także po aktualnych działaniach wysokiej komisarz Mogherini” - wyjaśniał.

„Ludzie dawnych służb, który teraz uchodzą za ekspertów, mówią o zagrożeniu rosyjskim, także w kontekście powiązań Rosji z Państwem Islamskim. To straszenie dotyczy tego, że Rosja w jakiś sposób może sterować działaniami Islamistów” - dodała Barbara Stanisławczyk. Zwróciła też uwagę, na chaotyczne działania polskich dyplomatów na miejscu, w Tunezji:

„Oglądałam programy, gdzie ludzie się skarżyli, że nikt się nimi z polskiej ambasady nie zajął, że nie mieli do kogo się udać po pomoc. Minister, który to nadzoruje, odpowiada także za to.”

Łagodniej na temat islamu wypowiadał się ks. Zieliński: „Zwróciłbym uwagę na temat islamu: on bywa groźny, ma różne oblicze i boję się, że jeżeli będziemy mówić o takim zagrożeniu, to w Polsce znajdą się chłopcy, którzy po trzech piwach zaczną walczyć z islamem i niszczyć meczety. Nie każdy islam nam zagraża – mamy przykład polskich Tatarów. (…) Byłem w Jordanii kilkukrotnie i daj Boże, żeby w każdym kraju na Bliskim Wschodzie sytuacja chrześcijan wyglądała tak jak tam. Król Jordanii podkreśla, że chrześcijanie są pełnoprawnymi obywatelami tego kraju. (…) Dla mnie wrogiem większym jest doktrynalny laicyzm w Europie. Nie wiem czy większy problem mamy z islamem czy z rozmaitymi ideologiami, które tworzą duchową pustynię, która stanowi źródło zgorszenia dla wyznawców islamu. To jest zaproszenie do tego, żeby tą pustynię misjonować” - stwierdził.

„Jestem skłonny uznać, że Rosji jest na rękę ten typ aktywności środowisk islamskich, ale to też jest autentyczne i zakorzenione w kulturze islamskiej” - dodał Zaremba.

„Tak jak islam bywa ideologiczną podkładką pod działania Państwa Islamskiego, tak samo na wschodzie prawosławie bywa podkładką dla imperialistycznych dążeń” - zauważył redaktor naczelny „Idziemy”.

ba,Stefczyk.info
[fot. wPolityce.pl]


Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook