Jedynie prawda jest ciekawa


„Za koalicji PO-PSL korupcja ma się dobrze”

03.06.2015

„Szef CBA powinien podać się do dymisji. Nie oczekujmy jednak standardów po tej władzy”.

Zbigniew Ziobro uważa, że ostatnie doniesienia dotyczące infoafery wskazują, iż korupcja w Polsce ma się dobrze. Wejście CBA do Prokuratury Generalnej w ocenie byłego ministra sprawiedliwości może mieć również zakulisowe motywacje.

„Jeżeli informacje medialne znalazłyby potwierdzenie w śledztwie prowadzonym przez CBA, to będzie to smutną konstatacją, że korupcja pod rządami koalicji PO-PSL ma się w Polsce dobrze” – mówił Ziobro w Poranku Wnet.

Zaznaczył, że w tej sprawie należy pamiętać o ujawnionej przez „Do Rzeczy” rozmowie Pawła Wojtunika z Elżbietą Bieńkowską, w czasie której mogło dojść do złamania tajemnicy państwowej przez szefa CBA. Ziobro uważa, że nie jest wykluczone, że aktywność CBA jest próbą zabezpieczenia się przed postępowaniem przeciwko szefowi CBA ze strony prokuratury.

„Nie oczekujmy jakichkolwiek standardów po tej władzy. Nie ulega wątpliwości, że szef CBA powinien podać się do dymisji” – uważa gość Radia Wnet.

Ziobro wskazał przy tym na potrzebę reformowania całego systemu sprawiedliwości. „W prokuraturze obecnie bezwzględnie jest potrzeba zmiana, nie tylko osobowa, ale również instytucjonalna. Zmiany są potrzebne również zmiany w sądownictwie, ale to jest o wiele trudniejsze do zrobienia, ponieważ wymaga to zmiany konstytucji” - tłumaczy.

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook