Jedynie prawda jest ciekawa


Za dużo jest w Polsce historii niewyjaśnionych

05.03.2016

"Chyba trzeba pomyśleć nad ochroną prezydenta zanim będzie za późno. Zdaje się, że jeśli chodzi o ochronę prezydenta to wymaga ona pewnej poprawy. Są takie rzeczy, w których nie możemy sobie pozwolić na żadne dziadostwo." - mówił ks. Henryk Zieliński w "Salonie dziennikarskim Floriańska 3".

"Za dużo u nas w Polsce historii niewyjaśnionych. Coś się dzieje, potem mnożą się spekulacje i plotki. (…) To pokazuje dziadostwo całego systemu." - mówił ks. Henryk Zieliński w Salonie dziennikarskim Floriańska 3, odnosząc się do wczorajszego incydentu drogowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

Na autostradzie A4 w okolicach Lewina Brzeskiego k. Opola doszło wczoraj do groźnej sytuacji, w której uczestniczył prezydent Andrzej Duda. Podczas jazdy w prezydenckiej limuzynie pękła tylna opona. Na szczęście kierowcy udało się opanować auto i bezpiecznie zjechać na pobocze. Do incydentu odnieśli się w Salonie dziennikarskim – Floriańska 3 Piotr Gursztyn, Piotr Zaremba i ks. Henryk Jankowski.

Piotr Zaremba odniósł się do opinii, które w incydencie z udziałem prezydenckiej limuzyny, nie widzą przypadku. Jego zdaniem takie głosy po katastrofie smoleńskiej nie są zaskoczeniem.

„Po katastrofie smoleńskiej pewna nadwrażliwość obozu prawicy na tego typu przypadki jest uzasadniona.” - mówił Zaremba.

Zdaniem Piotra Gursztyna ta nadwrażliwość jest istotnym elementem socjologicznym. 

"Niezależnie jednak od tego, co było przyczyną katastrofy w Smoleńsku, to nigdzie na świecie nic takiego się nie zdarzyło? Poza Mozambikiem. (...) Teraz mamy tę historię - choć nie jest to oczywiście ta sama skala - to wiele osób, które wczoraj wypowiadały się na ten temat, mówiło, że ta sytuacja nie powinna się zdarzyć. (…) Nonszalancja i bałagan to rzeczy, które niepokoją." - dodał.

Z kolei ks. Henryk Zieliński podkreślił, że należy poczekać na wyniki badań.

"Niezależnie jednak od ich wyników (...), chyba trzeba pomyśleć nad ochroną prezydenta zanim będzie za późno. Zdaje się, że jeśli chodzi o ochronę prezydenta to wymaga ona pewnej poprawy. Są takie rzeczy, w których nie możemy sobie pozwolić na żadne dziadostwo. Za dużo u nas w Polsce historii niewyjaśnionych. Coś się dzieje, potem mnożą się spekulacje i plotki. (…) To pokazuje dziadostwo całego systemu." - mówił ks. Zieliński, wskazując na styl prezydentury Andrzeja Dudy, który wystawia ochronę na duże wyzwania. Tu wskazywał sytuacje, kiedy prezydent wchodzi w tłum

kk/Telewizja Republika

[fot.Fratria]


Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook