Jedynie prawda jest ciekawa


Za co prezydent Gdańska płaci Urbanowi?

31.07.2017

Choć prezydent Gdańska Paweł Adamowicz lubi się chwalić swoją opozycyjną kartą z okresu PRL-u (był jednym z organizatorów strajków na Uniwersytecie Gdańskim w maju 1988), ostatnimi czasy udowadnia, że chyba jednak bliżej mu do dawnych dygnitarzy z PZPR, niż do „Solidarności”.

Kilka miesięcy temu głośno było o zablokowaniu przez prezydenta Gdańska kandydatury legendarnego opozycjonisty Krzysztofa Wyszkowskiego do Rady Europejskiego Centrum Solidarności. Adamowicz zarzucił mu kłótliwość i konflikt z wieloma działaczami „S”. Nie trzeba dodawać, że chodziło mu przede wszystkim o jednego ze swoich patronów, agenta komunistycznej bezpieki –  Lecha Wałęsę. Wyszkowski od lat, na długo przed tym zanim zrobiło się o tym głośno po publikacjach historyków (Cenckiewicz, Gontarczyk, Zyzak), informował o agenturalnej przeszłości Wałęsy, stając się dla byłego prezydenta wrogiem publicznym numer 3 – zaraz po braciach Kaczyńskich.

Jednak to nie koniec dziwnych zachowań prezydenta „kolebki Solidarności”. Okazuje się, że organizator studenckiego strajku z 1988 roku nie widzi nic złego w… finansowaniu jednego z autorów stanu wojennego.

Jak informuje na łamach portalu Gdańsk Strefa Prestiżu, działacz społeczny i dziennikarz Kacper Płażyński: Okazuje się, że Gdańsk – Miasto Wolności i Solidarności, w którym strzelano do stoczniowców, podpisano porozumienia sierpniowe, w którym znajduje się siedziba Zarządu Krajowego NSZZ Solidarność oraz Europejskie Centrum Solidarności – prenumeruje tygodnik „NIE” należący do Jerzego Urbana.

Postać, która swoją postawą nie raz udowodniła, że pozbawiona jest jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego i etycznego, bezwstydnie okłamując Polaków podczas dramatycznych wydarzeń lat 80., dziś może cieszyć się finansowym wsparciem gdańskiego ratusza. Po co wydawać publiczne pieniądze na gazetę, która przez wielu, nawet osoby związane ze środowiskiem lewicowym, uważana jest za ordynarną i wulgarną gadzinówkę? Czy prezydentowi, który publicznie obnosił się ze swoją przyjaźnią ze zmarłym arcybiskupem Gocłowskim nie jest wstyd finansować  tego antykościelnego brukowca?

 gazetyczasopisma 

fot. za http://www.gdanskstrefa.com/

Nie ma wątpliwości, że w takim działaniu nie ma przypadków. Podobnego zdania jest Kacper Płażyński, który odkrył całą sprawę.

„Dodam, że lista prenumerowanych przez Urząd Miasta Gdańska pozycji nie jest przypadkowa. Nie znajdują się na niej żadne tzw. prawicowe tytuły. Nie dajmy sobie wmówić, jeśli Pan Prezydent będzie twierdził, że tygodnik „NIE” znalazł się tam przez przypadek. Selekcja tytułów była bardzo przemyślana” – podsumowuje Płażyński.

Kacper Płażyński to adwokat i działacz społeczny, który od dawna tropi nieprawidłowości w gdańskim ratuszu i demaskuje poczynania i powiązania prezydenta Pawła Adamowicza. Jest m.in. jednym z organizatorów protestów przeciw zabudowie gdańskiej kolebki polskości – terenów Gedanii.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook