Jedynie prawda jest ciekawa


Za co „Gazeta Wyborcza” powinna przeprosić Polaków?

19.08.2013

Stanisław Janecki w najnowszym numerze tygodnika "wSieci".

- Wyborcza” przyznaje sobie prawo przepraszania w imieniu Polaków – jak niedawno Litwinów za głupkowaty, choć w gruncie rzeczy bez większego znaczenia, transparent pokazany przez kibiców Lecha Poznań podczas meczu z Żalgirisem Wilno („Litewski chamie, klęknij przed polskim panem”). „Gazeta”, występując od 24 lat w roli demiurga polskiej (i nie tylko) rzeczywistości, nie dostrzega jednak tego, za co sama powinna przepraszać – pisze Stanisław Janecki.

Publicysta zderza ze sobą sprawę zwolnienia ciężko chorego, długoletniego korespondenta „GW” w Waszyngtonie Jacka Kalabińskiego oraz obrony przez redakcję „Gazety” jej współpracownika Lesława Maleszki, który został uznany za współpracownika Służb Bezpieczeństwa. Autor artykułu twierdzi, że: „Śmiertelnie chory Kalabiński nie miał moralnych dylematów kapusia Maleszki, więc pomoc dla niego byłaby czymś banalnym. Maleszka natomiast, wedle standardów „GW”, stanowił przypadek z antycznej tragedii.” Janecki konstatuje: „Nie warto być aż tak postępowym jak „Gazeta” i jej szef, dlatego powinno się przeprosić ofiary, a nie katów”.

Stanisław Janecki analizuje też artykuły publikowane się na łamach „Gazety Wyborczej”, odnoszące się do wydarzeń z czasów II wojny światowej. - Polacy są współwinni Holokaustu, co od lat próbują nam wytłumaczyć Niemcy, ale nie chcemy tej prawdy uznać. Nie powinno się jednak przepraszać Niemców za tę krnąbrność. Przeprosić trzeba za podłe oskarżenia „GW” wobec tych, którzy w warunkach bezwzględnej i okrutnej okupacji walczyli o wolną i niepodległą Polskę z Niemcami, a Żydom pomagali jak tylko mogli – pisze Stanisław Janecki.

Za co jeszcze „Gazeta Wyborcza” powinna przeprosić Polaków?

Więcej w najnowszym numerze tygodnika. Tygodnik „wSieci” w sprzedaży w całej Polsce od 19 sierpnia oraz w formie e-wydania - http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook