Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wzruszające wspomnienia ojca prezydenta

24.12.2015

Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, prof. Jan Tadeusz Duda zdradził, jak wyglądały Święta Bożego Narodzenia w ich domu. Nie zabrakło zabawnych anegdot.

Rodzina Dudów ubierała choinkę dzień przed Wigilią, 23 grudnia. „Andrzejek uwielbiał podjadać czekoladki mikołajkowe z choinki. W ten sposób drzewko dość szybko stawało się wolne od słodyczy” - mówi „Super Expressowi” prof. Duda.

Rola przyszłego prezydenta nie ograniczała się jednak tylko do podjadania. „Dbał też o lampki. Uwielbiał je układać na choince” - wspomina ojciec Andrzeja Dudy.

Prof. Jan Duda opisuje również samą wieczerzę wigilijną swojej rodziny. „Nazajutrz na stole wigilijnym pojawiały się ziemniaki z sosem grzybowym, trzy rodzaje pierogów: ze śliwkami, z grzybami i z kapustą. Do tego kompot ze śliwkami i ulubione danie Andrzeja, czyli kopytka posypane makiem. Ubóstwiał je i do dziś je uwielbia! (...) [Wieczerze] odbywała się około 19, czyli dość późno. Najpierw modlitwa, później opłatek i kosztowanie potraw. No a później najważniejsze dla dzieci, czyli prezenty” - mówi tata prezydenta.

Podobnie będzie i w tym roku. „Do Krakowa przyjedzie Andrzej z żoną. Jak zwykle będą ulubione kopytka i obowiązkowa pasterka. Będzie też okazja powspominać czasy, gdy Andrzej podjadał z choinki cukierki” - zapowiada prof. Duda.

Rodzinie pana prezydenta życzymy wspaniałych Świąt!

gah/se.pl

[fot. YouTube]

Słowa kluczowe:

choinka

,

Wigilia

,

Super Express

,

prezydent

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook