Jedynie prawda jest ciekawa


Wzruszające wspomnienia ojca prezydenta

24.12.2015

Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, prof. Jan Tadeusz Duda zdradził, jak wyglądały Święta Bożego Narodzenia w ich domu. Nie zabrakło zabawnych anegdot.

Rodzina Dudów ubierała choinkę dzień przed Wigilią, 23 grudnia. „Andrzejek uwielbiał podjadać czekoladki mikołajkowe z choinki. W ten sposób drzewko dość szybko stawało się wolne od słodyczy” - mówi „Super Expressowi” prof. Duda.

Rola przyszłego prezydenta nie ograniczała się jednak tylko do podjadania. „Dbał też o lampki. Uwielbiał je układać na choince” - wspomina ojciec Andrzeja Dudy.

Prof. Jan Duda opisuje również samą wieczerzę wigilijną swojej rodziny. „Nazajutrz na stole wigilijnym pojawiały się ziemniaki z sosem grzybowym, trzy rodzaje pierogów: ze śliwkami, z grzybami i z kapustą. Do tego kompot ze śliwkami i ulubione danie Andrzeja, czyli kopytka posypane makiem. Ubóstwiał je i do dziś je uwielbia! (...) [Wieczerze] odbywała się około 19, czyli dość późno. Najpierw modlitwa, później opłatek i kosztowanie potraw. No a później najważniejsze dla dzieci, czyli prezenty” - mówi tata prezydenta.

Podobnie będzie i w tym roku. „Do Krakowa przyjedzie Andrzej z żoną. Jak zwykle będą ulubione kopytka i obowiązkowa pasterka. Będzie też okazja powspominać czasy, gdy Andrzej podjadał z choinki cukierki” - zapowiada prof. Duda.

Rodzinie pana prezydenta życzymy wspaniałych Świąt!

gah/se.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook