Jedynie prawda jest ciekawa

Wyzwaniem - praca dla cywilizacji chrześcijańskiej

22.05.2014

Tłumaczyć się powinni nie ci, którzy bronią życia i rodziny, ale ci, którzy łamią prawa ludzkie - mówi Marek Jurek.

"Wyzwaniem dla pokolenia naszych dziadków była obrona niepodległości, dla pokolenia naszych rodziców – zachowanie tożsamości narodowej, dla nas – walka o odzyskanie niepodległości, teraz dla nas i dla naszych dzieci jest nim praca dla cywilizacji chrześcijańskiej" - tłumaczy kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Marek Jurek przypomina, że z dumą Platforma chwaliła się objęciem przez Jerzego Buzka przewodnictwa Parlamentu Europejskiego. "I co to dało? Co przewodniczący zrobił, żeby zmienić Unię? Czy polscy rolnicy otrzymują takie dopłaty jak niemieccy czy francuscy? Czy Niemcy zaniechali budowy z Rosją gazociągu bałtyckiego? - pyta polityk.

Marek Jurek zdecydowanie stwierdza, że "Jeśli chcemy przywrócić w naszej polityce zasady dobra wspólnego Narodu, polskiej racji stanu, to musimy ten rząd jak najszybciej zmienić. Oczywiście, zasadniczym celem nadchodzących wyborów jest zapewnienie Polsce dobrej reprezentacji na forum europejskim, ale ich dodatkowy sens to mocny znak nadziei i jedności dla społeczeństwa, pokazanie, że zmiany są możliwe" - tłumaczy.

Jak zauważa kandydat na europosła problemem jest to, że wiele środowisk chadeckich przyjmuje język lewicy. "Tłumaczyć się powinni nie ci, którzy bronią życia i rodziny, ale ci, którzy łamią prawa ludzkie, propagując aborcjonizm, niszcząc etykę życia rodzinnego, dewastując wychowanie publiczne." Marek Jurek dodaje, że zagrożeniem naszej tożsamości są zarówno emigracja, jak i regres demograficzny. 

Zwraca uwagę, że Europie zagraża też Rosja i Putin, który "chce zrekonstruować, w nowych formach, sowiecką strefę wpływów i jego polityka stale destabilizuje otoczenie międzynarodowe. (...) Dopóki sytuacja międzynarodowa jest stabilna – jesteśmy bezpieczni. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza Rosja zajęła część terytorium Mołdawii, najechała Gruzję i oderwała od niej dwie prowincje, anektowała Krym i prowadzi wojnę podjazdową przeciw Ukrainie. Nie tknęła jednak do tej pory żadnego z państw bałtyckich, które należą do przymierza atlantyckiego. To jednak może się zmienić w wypadku załamania pokoju międzynarodowego" - mówi Marek Jurek.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,naszdziennik.pl

[fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook