Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Wyzwania dla współczesnych Polaków

07.02.2015

W Polsce niewiele spraw dzieje się na serio, a te, które się dzieją, nie są wynikiem działań warszawskich 'władz'” - pisze publicysta „wSieci” Witold Gadowski.


Witold Gadowski podkreśla, że realnie zachodzą pewne procesy gospodarcze, które swoje źródło mają w Berlinie.

„Jaka może być konsekwencja obecnych rządów? Ano taka, że w ciągu kilku najbliższych lat utracimy jako Polacy możliwość decydowania o kształcie naszego państwa. Bezczelnie zajmą się tym berlińscy urzędnicy. Zamieniliśmy bowiem drobnego cwaniaczka Tuska na pozbawioną jakiegokolwiek wypolerowania kobietę, która najwyraźniej nie ma nawet na tyle świadomości, aby zdawać sobie sprawę z własnych deficytów. Szarpiąca nią na czerwonym dywanie kanclerz Aniela Merkel to obrazek zgoła symboliczny. Tak się traktuje polskiego 'tłumoka' na europejskich salonach. Fakt, że większość naszego społeczeństwa przyjmuje to z milczącym zrozumieniem, jest jeszcze bardziej smutny” - pisze felietonista „wSieci”.

Witold Gadowski podkreśla, że Polacy muszą samodzielnie odbudować własną elitę i całe państwo.

„Musimy najpierw odbudować polskie służby specjalne. Mając sprawne służby, będzie można się zabrać do odtworzenia polskiej polityki zagranicznej, wolnego rynku i autentycznej klasy politycznej. Drugim posunięciem będzie rozbicie niemieckiego monopolu właścicielskiego w działających na terenie naszego kraju mediach. Demonopolizacja będzie przeprowadzona administracyjnie, tak aby w niedługim czasie na polskim rynku działały media mające co najmniej kilkanaście źródeł kapitałowych. Walka o służby specjalne i media to najważniejsze zadanie, jakie czeka ludzi poważnie myślących o odbudowie państwa” - tłumaczy Gadowski.

„My mamy do zrobienia ważniejsze rzeczy. Patrzą na nas nasi dziadowie i ojcowie, od nas uczą się nasze dzieci” - puentuje publicysta.

Więcej o wyzwaniach dla współczesnych Polaków i zadaniach, jakie musimy zrealizować w w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

wsieci/gah

[fot/ PAP/ B. Zborowski]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook