Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Wyzwania dla współczesnych Polaków

07.02.2015

W Polsce niewiele spraw dzieje się na serio, a te, które się dzieją, nie są wynikiem działań warszawskich 'władz'” - pisze publicysta „wSieci” Witold Gadowski.


Witold Gadowski podkreśla, że realnie zachodzą pewne procesy gospodarcze, które swoje źródło mają w Berlinie.

„Jaka może być konsekwencja obecnych rządów? Ano taka, że w ciągu kilku najbliższych lat utracimy jako Polacy możliwość decydowania o kształcie naszego państwa. Bezczelnie zajmą się tym berlińscy urzędnicy. Zamieniliśmy bowiem drobnego cwaniaczka Tuska na pozbawioną jakiegokolwiek wypolerowania kobietę, która najwyraźniej nie ma nawet na tyle świadomości, aby zdawać sobie sprawę z własnych deficytów. Szarpiąca nią na czerwonym dywanie kanclerz Aniela Merkel to obrazek zgoła symboliczny. Tak się traktuje polskiego 'tłumoka' na europejskich salonach. Fakt, że większość naszego społeczeństwa przyjmuje to z milczącym zrozumieniem, jest jeszcze bardziej smutny” - pisze felietonista „wSieci”.

Witold Gadowski podkreśla, że Polacy muszą samodzielnie odbudować własną elitę i całe państwo.

„Musimy najpierw odbudować polskie służby specjalne. Mając sprawne służby, będzie można się zabrać do odtworzenia polskiej polityki zagranicznej, wolnego rynku i autentycznej klasy politycznej. Drugim posunięciem będzie rozbicie niemieckiego monopolu właścicielskiego w działających na terenie naszego kraju mediach. Demonopolizacja będzie przeprowadzona administracyjnie, tak aby w niedługim czasie na polskim rynku działały media mające co najmniej kilkanaście źródeł kapitałowych. Walka o służby specjalne i media to najważniejsze zadanie, jakie czeka ludzi poważnie myślących o odbudowie państwa” - tłumaczy Gadowski.

„My mamy do zrobienia ważniejsze rzeczy. Patrzą na nas nasi dziadowie i ojcowie, od nas uczą się nasze dzieci” - puentuje publicysta.

Więcej o wyzwaniach dla współczesnych Polaków i zadaniach, jakie musimy zrealizować w w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

wsieci/gah

[fot/ PAP/ B. Zborowski]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook