Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wyznanie Mozila? „Nienawidzę Cię Polsko”

15.10.2014

„Kocham Polonię, ale trzymaj się Polaku z dala od rodaków”.

"Nienawidzę cię Polsko, na to nic nie poradzę/ Nienawidzę cię Polsko, bo nade mną masz władzę/ Liczę długie miesiące, nie wiem, ile już w sumie/ Chciałbym wrócić, ale nie mogę, bo cię kochać nie umiem" - śpiewa dyżurny autorytet mainstreamu Czesław Mozil.

Wokalista w swojej najnowszej piosence postanowił wybić się właśnie na deklarowaniu nienawiści do Polski. Swoje uczucia tłumaczy swoim życiorysem – Mozil wyjechał bowiem z Polski (do Danii) jako kilkulatek. A nową płytą nawiązuje do tego okresu. „Księga emigrantów” ma opisywać właśnie okres na emigracji.

Mozil wrócił nad Wisłę, ale nie może pozbyć się negatywnych emocji do swojego (a może nieswojego kraju). „Lałem wódkę na imprezach polskich. Widziałem, jak się leją po mordzie chłopacy i dziewczyny na dyskotekach polskich. Kocham Polonię, ale trzymaj się Polaku z dala od rodaków, bo widziałem największych ***, na emigracji też” - przekonuje.

Chyba w najbardziej trafny sposób wypociny Mozila skomentował na Twitterze Michał Majewski. „Wyjedź Czesiu, nie męcz się” - napisał dziennikarz „Wprost”. No właśnie. Po co się męczyć w kraju, który się nienawidzi?

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook