Jedynie prawda jest ciekawa


Wyszkowski: Wałęsa powinien się przyznać

29.01.2013

Asem Lecha Wałęsy jest możliwość, którą wybrał ostatnio Lance Armstrong - mówi były działacz opozycyjny Krzysztof Wyszkowski.

Stefczyk.info: Jak Pan się dziś czuje? Pański wniosek o przesłuchanie gen. Ciastonia został przez sąd pozytywnie rozpatrzony.

Krzysztof Wyszkowski: To wielka satysfakcja, ale jeszcze nie pełna. Cieszę się z faktu, że w sądzie gdańskim, w którym prezes mówi, że premier Donald Tusk jest jego zwierzchnikiem, znajduje się skład, który wykracza poza pewne ramy i uważa się za niezawisły nie kierując się „podległością administracyjną”. Z drugiej strony trochę jest mi przykro, że sąd odrzucił wniosek o przesłuchanie świadka, który się pojawił w ostatnich dniach. Okazuje się, że człowiek, którego Wałęsa w swoich donosach najczęściej wymieniał, jako inspiratora różnych działań antykomunistycznych, nie może swobodnie wypowiedzieć się w tej sprawie.

Jakieś jeszcze wnioski sąd odrzucił?

Ogólnie zostały odrzucone wnioski wszystkich ofiar. Ludzie, których Wałęsa osobiście skrzywdził, którzy byli represjonowani w skutek jego działań i za to, że Wałęsa zarabiał na nich pieniądze, ci ludzie nie maja teraz głosu w sądzie. Natomiast generał SB może. Jest w tym coś gorszącego. Ofiary powinny być w pierwszej kolejności dopuszczone do głosu, a nie oprawcy, to ci ludzie, którzy przez działania Lecha Wałęsy dla SB cierpieli, powinni móc się wypowiedzieć. Dodatkowo, ci ludzie powinni mieć prawo do odszkodowań. Lech Wałęsa chwali się swoim bogactwem, mieszka we wspaniałej willi, ma wielomilionowe dochody, a nigdy nie próbował nikomu zrekompensować nieszczęść, które sprowadził na wielu ludzi. Jest mi przykro, że Sąd Polski nie stanął w obronie tych osób.

Jakie będą dalsze Pana działania?

Pokornie składamy od lat wnioski, które w większości są odrzucane. Doświadczenie uczy, że zawsze może wydarzyć się jakieś nieoczekiwane zdarzenie, a szczególnie w sądownictwie gdańskim.

Lech Wałęsa może wyciągnąć jakiegoś asa z rękawa?

Tak, ma jedno stanowisko, które stosuje od początku: żądam odrzucenia wszystkich wniosków Wyszkowskiego, w ogóle go nie słuchać i skazać bez procesu. I tak rzeczywiście było, że zostawałem skazywany bez procesu. Z tego punktu widzenia dzisiejsza decyzja jest złamaniem tego dyktatu Wałęsy wobec sądów, ponieważ został przyjęty jeden mój wniosek na osiemdziesiąt osiem pozostałych. Jednak asem Wałęsy jest możliwość, którą wybrał ostatnio Lance Armstrong.

To byłoby ciekawe

Taki Wałęsa, który twierdzi, że nigdy nie był agentem jest martwy. Jest kukłą wykorzystywaną przez obóz postkomunistyczny do walki z wolnością w Polsce. Ale gdyby były prezydent wiedziony chęcią powiedzenia prawdy, bo już nie mówię o wyrzutach sumienia w stosunku do swoich ofiar, chciał Polsce pomóc i ujawnił swoją przeszłość, dokonał takiej wielkiej spowiedzi i powiedział ile miał tych swoich „Tour de France” to byłoby coś. Proszę zauważyć, że Lance Armstrong powiedział, że „zawsze jak wygrywałem byłem na dopingu” i gdyby Wałęsa tak powiedział: „Tak byłem na dopingu”, bo rzeczywiście był, utrzymywał kontakt z SB nawet kiedy nie był agentem, zapewniał służby o swojej wierności, więc gdyby to zrobił to rzeczywiście wróciłby do czynnej polityki. Odkurzyłaby się przed nim pewna przestrzeń polityczna. Osobiście mogę powiedzieć, że takie rozwiązanie mi się marzy. Mogę również zadeklarować, że pomógłbym mu osobiście w tym „coming outcie”.

Czy jakiś komornik odzywał się do pana w sprawie zapłaty za przeprosiny wyemitowane w telewizji?

Wydarzyła się niedawno bardzo ciekawa rzecz . Jakieś 10 dni temu komornik odezwał się do mnie, jednak mnie nie było w domu. Gdy zadzwoniłem pod numer telefonu, który był na zawiadomieniu, okazało się, że komornik już nie chce ze mną rozmawiać. Wynika z tego, że Wałęsa skierował do komornika wezwanie, które musiał odwołać. W Radio Gdańsk były prezydent niedawno deklarował, że jest pewien, że sąd odrzuci mój wniosek, ale ten przykład pokazuje, że jednak taki pewny nie był. Dodam tylko, że dzisiejsza decyzja z miejsca wstrzymuje wszelkie działania komornicze wobec mojej osoby. Jedno jest pewne- Wałęsa dziś poniósł klęskę.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot:PAP, Adam Warżwa]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook