Jedynie prawda jest ciekawa


Wyszkowski: "Wałęsa był kłamcą, a jest oszczercą"

31.01.2017

"Myślę, że prawda jest gorsza niż sobie wyobrażamy. Należy się domyślać najczarniejszych scenariuszy" - mówił w TVP Info b. opozycjonista Krzysztof Wyszkowski, komentując przedstawioną przez IPN opinię grafologów dotyczącą teczek TW "Bolka".

Wyszkowski pytany był przez dziennikarkę o moment, kiedy po raz pierwszy dotarły do niego pierwsze wątpliwości związane z Lechem Wałęsą i jego przeszłością. 

"Ten moment był 4 czerwca 1992 r. kiedy Macierewicz przywiózł akta do Sejmu i z przecieków dowiedziałem się, że Lech Wałęsa jest na tej liście Macierewicza" -mówił, dodając: "Były także liczne sygnały wcześniej".

Podkreślił, że namawiając Wałęsę do kandydowania na prezydenta myślał, że ten gra na obalenie Jaruzelskiego. 

"Kiedy napominałem go, wydawało się, że się słucha i czasem się wycofywał. Później przekonywał, że podczas Okrągłego Stołu udawał, bronił się bardziej niż inni. Kiedy przekonywałem go, aby kandydował na prezydenta myślałem, że gra na wspólne obalanie Jaruzelskiego, co miało potwierdzić, że nie był agentem" - tłumaczył.

Wspominając swoje relacje z Wałęsą, powiedział:

"Z Wałęsą wiąże jednostronne korzyści. Wyłącznie same korzyści on czerpał, ja pisałem dla niego chociażby wywiady. Po latach wyrosłem na jego głównego przeciwnika, nie rozumiem tego ruchu. On chyba nie ma poczucia szacunku dla nikogo, nawet dla własnej rodziny jest obcy".

Zaznaczył, że główny problem jest inny.

"Po wielu latach przekonywania przez historyków, absolutna większość działaczy Wolnych Związków Zawodowych była przekonana, że Wałęsa był agentem. Co jednak mają zrobić Polacy z tą historią? Co mamy zrobić z najnowszą historią Polski? Co zrobić z Wałęsą, który do dzisiaj szkodzi Polsce, mówi, aby wyrzucić Polskę z Unii Europejskiej?" - pytał Wyszkowski, dodając:

Wałęsa był kłamcą, a jest oszczerczą. Rozmawiałem z nim w IPN i bardzo agresywnie się zachowywał. On zdziczał, nie poznaję swojego dawnego podopiecznego. Kilkakrotnie mu proponowałem, że mu pomogę, jeżeli zdecyduje się powiedzieć prawdę, znowu okazałem się naiwny. To jest człowiek, który zaprzedał duszę diabłów. Najważniejsze jednak jest to, co to znaczy dla Polaków? Jeżeli III RP zbudowana jest na kłamstwie, to nie tylko Lech Wałęsa, to jego współpracownicy przy Okrągłym Stole. Pytania będą się mnożyć. III RP siedzi na minie, na beczce z prochem.

Przyznał, że nie spodziewał się, że Wałęsa stanie po stronie Kiszczak i Jaruzelskiego.

"Mówiłem przy Okrągłym Stole, że to zdrada, że nie można tego zrobić. Zrobiono to. Nie wiedziałem, że Wałęsa stanie po stronie Kiszczaka i Jaruzelskiego. Nie znałem siły układu, który podtrzymuje cały postkomunizm w Polsce" - przyznał.

kk/wPolityce.pl

[fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook