Jedynie prawda jest ciekawa


Wyszkowski: UE wykryje nową aferę?!

06.10.2014

Olbrzymia korupcja przy budowie autostrad?

Rządy Platformy Obywatelskiej cechują się olbrzymimi stratami finansowymi budżetu Polski. Ostatni przykład to strata 3,5 miliarda złotych w wyniku nie opublikowania na czas w Dzienniku Ustaw znowelizowanego prawa, które miało ograniczyć wypływ podatków z Polski do rajów podatkowych. Minister finansów… ubolewa.

O dużej stracie budżetowej rozmawiamy z Krzysztofem Wyszkowskim, legendarnym działaczem opozycji antykomunistycznej.

Stefczyk.info: Może to opóźnienie to nie celowe działanie, a faktycznie wypadek przy pracy? Na Twitterze dodał pan, że korupcja to zasada założycielska PO.

Krzysztof Wyszkowski: Raczej nie. Przecież to nie pierwsza tego typu strata Polski, a już szykuje się grubsza sprawa. Za tak wielkie pieniądze odpowiada nadzór. System musi przewidywać, że na jakimś etapie popełniony zostanie błąd i nadzór powinien go wykrywać.

Czy w związku z tym, że błąd powstał w Centrum Legislacyjnym Rządu przypomina się afera Rywina. Wówczas w CLR podczas prac nad ustawą zniknął słynny zwrot „lub czasopisma”.

Tak i wówczas próbowano zrzucić winę na jakąś szeregową urzędniczkę, choć w tle byli ministrowie i premier. Tu może być podobnie i będzie się próbowało zrzucić winę na jakiegoś urzędniczynę CLR.

Powiedział pan przed chwilą, że szykuje się jakaś nowa afera. O co chodzi?

Być może wyjdą na jaw dzięki kontroli Unii Europejskiej w sprawie budowy autostrad. W grę bowiem wchodzą wiele milionów euro. Tu nie może być przypadku, że najdroższe autostrady w Europie zostały zbudowane przez przedsiębiorstwa, które upadły z powodu bankructwa i nie wypłaciły pieniędzy podwykonawcom. Unia nie „klepnie” tej afery, jeśli ją wykryje. Mówimy o odpowiedzialności ministra Sławomira Nowaka, a najlepszym tego dowodem jest to, że Tusk powiedział, że nie wyobraża już sobie współpracy z tym człowiekiem. No przecież nie powiedział tego z powodu zegarka. Tu naprawdę nie chodziło o to, lecz o poważniejsze sprawy.

Rozmawiał Sławomir Sieradzki

LL

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook