Jedynie prawda jest ciekawa


Wyszkowski: UE wykryje nową aferę?!

06.10.2014

Olbrzymia korupcja przy budowie autostrad?

Rządy Platformy Obywatelskiej cechują się olbrzymimi stratami finansowymi budżetu Polski. Ostatni przykład to strata 3,5 miliarda złotych w wyniku nie opublikowania na czas w Dzienniku Ustaw znowelizowanego prawa, które miało ograniczyć wypływ podatków z Polski do rajów podatkowych. Minister finansów… ubolewa.

O dużej stracie budżetowej rozmawiamy z Krzysztofem Wyszkowskim, legendarnym działaczem opozycji antykomunistycznej.

Stefczyk.info: Może to opóźnienie to nie celowe działanie, a faktycznie wypadek przy pracy? Na Twitterze dodał pan, że korupcja to zasada założycielska PO.

Krzysztof Wyszkowski: Raczej nie. Przecież to nie pierwsza tego typu strata Polski, a już szykuje się grubsza sprawa. Za tak wielkie pieniądze odpowiada nadzór. System musi przewidywać, że na jakimś etapie popełniony zostanie błąd i nadzór powinien go wykrywać.

Czy w związku z tym, że błąd powstał w Centrum Legislacyjnym Rządu przypomina się afera Rywina. Wówczas w CLR podczas prac nad ustawą zniknął słynny zwrot „lub czasopisma”.

Tak i wówczas próbowano zrzucić winę na jakąś szeregową urzędniczkę, choć w tle byli ministrowie i premier. Tu może być podobnie i będzie się próbowało zrzucić winę na jakiegoś urzędniczynę CLR.

Powiedział pan przed chwilą, że szykuje się jakaś nowa afera. O co chodzi?

Być może wyjdą na jaw dzięki kontroli Unii Europejskiej w sprawie budowy autostrad. W grę bowiem wchodzą wiele milionów euro. Tu nie może być przypadku, że najdroższe autostrady w Europie zostały zbudowane przez przedsiębiorstwa, które upadły z powodu bankructwa i nie wypłaciły pieniędzy podwykonawcom. Unia nie „klepnie” tej afery, jeśli ją wykryje. Mówimy o odpowiedzialności ministra Sławomira Nowaka, a najlepszym tego dowodem jest to, że Tusk powiedział, że nie wyobraża już sobie współpracy z tym człowiekiem. No przecież nie powiedział tego z powodu zegarka. Tu naprawdę nie chodziło o to, lecz o poważniejsze sprawy.

Rozmawiał Sławomir Sieradzki

LL

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook