Jedynie prawda jest ciekawa


Wyszkowski: Totalna opozycja totalnie się kompromituje

06.01.2017

- Okazało się, że KOD to bajoro, w którym roi się od obrzydliwości – ocenił w TVP Info Krzysztof Wyszkowski.

- Okazało się, że KOD to bajoro, w którym roi się od obrzydliwości – ocenił w TVP Info Krzysztof Wyszkowski. Były działacz opozycji w mocnych słowach skrytykował Mateusza Kijowskiego, Władysława Frasyniuka i Ryszarda Petru. Jego zdaniem przeciwnicy PiS czekają na powrót Donalda Tuska.

Wyszkowski uważa, że typowany przez media na następce Kijowskiego Władysław Frasyniuk będzie „grabarzem” KOD i zapewni mu „śmierć w przyśpieszonym tempie”. – Że Frasyniuk ma ochotę na bycie przywódcą, na odegranie roli politycznej, wiadomo nie od dziś. Sprzedał Solidarność przy Okrągłym Stole. Usiadł z Kiszczakiem i jeśli to mu nie śmierdziało, to nic mu nie śmierdzi – mówił o Frasyniuku Wyszkowski.

Nie szczędził Frasyniukowi gorzkich słów. – To jest człowiek tak nieudolny, tak nierozgarnięty ogólnie rzecz biorąc, że on gwarantuje KODowi śmierć w przyspieszonym tempie, ale jeżeli działacze KODu tak by chcieli, jeżeliby się zgodzili na jego przywództwo to cóż, ja nie jestem członkiem KOD. Nie sympatyzuję z KODem, więc nie będę im odmawiał prawa do takiego wyboru – dodał Wyszkowski.

Komentując aferę wokół faktur lidera KOD Mateusza Kijowskiego, Wyszkowski podkreślił, że „skala tandety” w tej sprawie go przeraża. – Już rok temu mówiłem, że nic z tego nie wyjdzie. Przyznaję jednak, że to dość obrzydliwa scena. Te pieniądze, te telefony… Ta skala tandety aż przeraża – mówił historyk. – KOD miał być nową jakością, a okazało się, że jest to jakieś bajoro, w którym roi się od obrzydliwości. Nie wierzę, aby działacze KOD byli zaskoczeni aferą z tym panem alimenciarzem – dodał.

Stwierdził, że opozycja od wyborów w 2015 r. podejmuje groteskowe działania. Przekonywał, że nie ma innego wyjścia, jak ściągnięcie do Polski Donalda Tuska. – Teraz jest pusta scena, a opozycja czeka na zbawiciela. Tusku, wracaj na białym koniu – ironizował.

- Opozycja powinna być godna choćby minimalnego szacunku, niestety tego nie widać – uznał. Ocenił, że „totalna opozycja totalnie się kompromituje”. - Być może pojawi się coś nowego na scenie politycznej – dodał. Powiedział, że wypromowanie nowego lidera wymaga dużo czasu, wysiłku i pieniędzy. - Donalda Tuska wynaleźli ludzie z tajnej policji komunistycznej jeszcze w 1989, 1990 r. Włożono w niego masę pieniędzy i to z dziesięć lat trwało szkolenie, zanim tego człowieka zaprezentowano jako przywódcę. To był trafiony strzał – powiedział Wyszkowski w TVP Info.

Zapytany przez prowadzącego program Michała Rachonia, o to, czy słusznie KOS odwołuje się doi strajków Solidarności, odpowiedział: - To jest przeraźliwy upadek, to jest cynizm propagandowy. Człowiekiem, który reprezentuje kulturę tych ludzi jest właśnie pan Mazguła, były wojskowy z okresu stanu wojennego. To, że ci ludzie powołują się na jakieś symbole Solidarności to mniej więcej tak jak ta idiotka aktorka, która zaczęła mówić o sobie, że czuje się jak żydowskie dziecko w czasie holocaustu. Takie szaleństwa ludzie wygadują, mam nadzieję, że bezkarnie. To żałosne i myślę, że nie warto się do tego odnosić - ocenił.

Zauważył, że Tusk jest naturalnym kandydatem na lidera opozycji. - Musi wrócić, nie ma wyjścia. Pusta scena opozycyjna czeka na zbawiciela. Tusku wracaj na białym koniu – podsumował Wyszkowski. 

TVPInfo/ems

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook