Jedynie prawda jest ciekawa

Wyszkowski: Lis stosuje metodę goebbelsowską

19.05.2015

Rozmowa z Krzysztofem Wyszkowskim, legendarnym działaczem opozycji antykomunistycznej, publicystą.

Stefczyk.info: Na antenie TVP w programie Tomasza Lisa posłużono się fałszywym kontem Kingi Dudy, by zaatakować i wykpić Andrzeja Dudę. Dziennikarz przeprosił następnie na Twitterze, wskazując, że się pomylił. Sądzi Pan, że tu doszło do pomyłki?

Krzysztof Wyszkowski: Tomasz Lis jest doświadczonym dziennikarzem, jest doświadczony w różnego typu prowokacjach. Jestem przeświadczony, że on zrobił to świadomie. Ja już wcześniej zapowiadałem, że będą stosowane metody WSI. Wrzucanie szczurów, rozpowszechnianie jakichś śmierdzących bomb. To zostanie nasilone tuż przed końcem kampanii, by te zaprzyjaźnione media to rozpowszechniały. To jest metoda goebbelsowska, pluje się, pluje, a nuż coś się przylepi. A sprostowanie będzie na boku. Znamy to z przeszłości. Czego innego jednak można się po tym obozie spodziewać.

Prezydent w czasie debaty również stosował w Pana ocenie niedopuszczalne metody?

Bronisław Komorowski to człowiek takich metod, to jest człowiek WSI, z całą zakłamaną moralnością. Słuchałem w telewizji jego wystąpienia o hipokryzji. On mówił o sobie. Na złodzieju czapka gore. To jest niesłychane. To jest superhipokryta, człowiek, który ogłasza się i katolikiem, ale podejmuje decyzje sprzeczne z nauką Kościoła. Ogłasza się za bojownika antykomunistycznego, ale chętnie realizuje politykę korzystną dla SB, WSI i innych podobnych grup. Widać w jego zachowaniu nieopisany poziom hipokryzji. W Bronisławie Komorowskim widać miał moralny, on się przykleja do różnych osób. On się najął do strzeżenia żyrandola, jak nazwał jego misję Donald Tusk. Dziś widać, że przy użyciu wszelkich metod będzie się trzymał teg żyrandola. Trudno się po takim hipokrycie i faryzeuszu czegokolwiek innego spodziewać.

Mówił Pan o mediach zaprzyjaźnionych, mówił Pan o klasie rządzącej. Czy w Pana ocenie Andrzej Duda nie powinien zatem iść na debatę do TVN?

Andrzej Duda ma zobowiązania wobec wyborców. Jednak uważam, że kandydat PiS mógł mógł iść do Telewizji Republika, czy zażądać ponownej debaty w TVP. Ta telewizja ma obowiązki związane z kampanią, ma wymogi obiektywizmu. Natomiast TVN jest obecnie niby amerykański, jednak to jest stacja zdominowana przez ludzi, którzy wytworzyli w Polsce szkołę fenomenalnego zakłamania. Michnik w „GW”, zaś Pieczyński, Miecugow i cała koalicja następców Urbana w TVN to skandal wołający o pomstę do nieba. Pójść tam i zdać się na ich metody, to wielkie ryzyko. Ja tam bywałem, oni zachowują się podstępnie. To nie są partnerzy. Jednak rozumiem sytuację Dudy. On uznał, że obowiązek wobec wyborców jest ważniejszy. Zobaczymy, czy miał rację.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Archiwum K.Wyszkowskiego]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook