Jedynie prawda jest ciekawa


Wynocha!

17.04.2013

Postępująca dekonstrukcja podstaw naszej kultury zmierza za daleko. Postępowi pseudomodernizatorzy kręcą sznur, na którym się powiesimy.

Wielkim atutem Polski w jej „zacofaniu” względem państw zachodnich jest to, że mamy możliwość operowania swoistym wglądem w przyszłość. To znaczy, że jesteśmy w stanie w pewnym oddaleniu obserwować skutki dokonanych tam procesów, operacji na tkance kulturowej. Widzimy więc w pełnej krasie jakich zniszczeń dokonały tam pomysły forsowane przez rozmaite środowiska lewackie praktycznie od lat 50-tych ubiegłego wieku (przy, delikatnie rzecz ujmując, aprobacie rozmaitych agentur rodem z ZSRR). Z pewną satysfakcją obserwowałem wielkie oburzenie rozmaitych moich znajomych lewaków po słowach imama Kopenhagi. Inni, bardziej twardogłowi lewacy zwyczajnie nabrali wody w usta.

Co? Jak to? Gdzie słowa oburzenia? Gdzie listy protestacyjne? Gdzie wołanie o dokonanie na imamie „śmierci intelektualnej”? Gdzie potępienie seksistowskiej kultury patriarchalnej? Albo na odwrót – gdzie są listy w obronie imama? Co – już nie uważacie, że jego słowa są „konstytucyjnym prawem” przysługującym każdemu w demokratycznym państwie? No co jest?

Być może ta dziwna, nietypowa reakcja polskiego, ale i światowego lewactwa ma swoje podłoże w fakcie poznania skutków wprowadzania własnej ideologii. Oczywiście – wielkie „zaproszenie” ogromnych rzesz muzułmanów do Europy było projektem ekonomicznym – mniej lub bardziej chybionym, ale fakt pozostaje faktem. Natomiast cała towarzysząca temu otoczka kolorowej tolerancji, zagłaskiwania przybyszów, oddawania kolejnych szańców naszej kultury czyli de facto oddanie Europy, z jej wartościami, zdobyczami i dorobkiem – to wszystko nastąpiło przy okazji.

Słuszność ma Michał Karnowski, stwierdzając w Klubie Ronina, przy okazji rozmowy na temat tzw. związków partnerskich, iż w tym przypadku oddanie choćby jednego szańca oznacza wpuszczenie nieprzyjaciela do naszego obozu. Tylko, że my te szańce oddaliśmy już dawno temu i to oddaliśmy ich wiele. Oddała je Europa zaczadzona oparami, którymi okadzała demony nacjonalizmu, które rzekomo doprowadziły do wojny i Holocaustu.

Rzecz w tym, że to nie żadne, nawet najbardziej wariackie nacjonalizmy, doprowadziły do największego i najtragiczniejszego konfliktu zbrojnego w dziejach, tylko właśnie „przyjaciele ze wschodu” pragnący wprowadzić komunizm w rzuconej na kolana Europie. To lewackie rojenia Hitlera o nowym człowieku doprowadziły do rzezi milionów. To podobnie jak i teraz naiwna polityka ówczesnych elit pozwoliła na hodowlę tych rojeń. Wreszcie – to nie żadna kolorowa tolerancja Europy zaprowadziła wieloletnią epokę pokoju w Europie, tylko głowice nuklearne, które światowe mocarstwa „wycelowały” w siebie nawzajem.

Czy jesteście w stanie to zrozumieć lewacy?

A w Polsce widzimy podobne eksperymenty – to dłubanie przy naszym prawodawstwie, regulacja pomysłów absurdalnych i szkodliwych, wreszcie trwająca od dwudziestu lat tresura kulturowa Polaków mająca zohydzić im ich własną historię a wartości wyznawane przez pokolenia przedstawić jako szaleństwo i bez mała jakiś neofaszyzm. A to przecież właśnie w tym naturalnym konserwatyzmie Polaków ostatnia nadzieja. Nasze wartości są zestawem pewnych naturalnych odruchów, jak cofnięcie dłoni przed ogniem – te odruchy chronią naszą przestrzeń kulturową, pozwalając na budowę poczucia wspólnoty. Bo to we wspólnocie jest siła.

A jeśli ktoś dusi się, krztusi i męczy w tym strasznym, czarnosecinnym, wstecznickim ciemnogrodzie, jakim rzekomo jest Polska, to z pełną odpowiedzialnością mówię – wynocha! Nie trzeba przecież w Polsce mieszkać, nie trzeba tu żyć, nie trzeba naszego strasznego ciemniactwa znosić. Jest Schengen, Unia Europejska, otwarte granice – można się spakować, jak komu duszno i wyjechać. Do widzenia!

No chyba, że tak naprawdę to nie o to wam chodzi?

Może chodzi właśnie o to osłabienie kulturowe, jakie wobec Europy przez lata uprawiały rozmaite agentury wpływu, tak, że w tej chwili widzimy tam już tylko państwa rozmemłane, pozbawione tożsamości i dumy, oderwane od swojej historii i nagle w przebudzeniu odkrywające, że jak to określiła Kanclerz Merkel – „polityka multi-kulti się nie sprawdziła”. Nie mam wątpliwości, że podobna jest podstawa działań „Człowieka z Penisa” i innych (pożyczam określenie od Marka Króla) „postępaków”.

Niedawne absurdalna szarża dokonana na „Kamienie na Szaniec” to przecież nihil novi – poczekajcie co będzie dalej. Jednocześnie konserwatyzm także nie jest bez winy, bo ciągłe łagodzenie języka, prowadzenie wszelkich debat w atmosferze zrozumienia dla nawet najgłupszego argumentu doprowadziło do tego, że w tym momencie znajdujemy się w defensywie i zachwycamy meksykańskim filmem „Cristiada” (do kin marsz!), bo jakoś daliśmy sobie odebrać kulturę, i teraz takiego filmu o własnej historii i własnym oporze nakręcić nie możemy. A problemem współczesnej Polski nie jest tylko spisek elit, ale przede wszystkim – deprawacja mas. Zamiast kamienia wspólnoty jesteśmy milionem ziarenek piasku – a piasek ma to do siebie, że można go uformować we wszystko. Rzecz w tym, że to forma bardzo niestabilna.

Arkady Saulski

[FOTO: youtube.pl]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook