Jedynie prawda jest ciekawa


Wynocha!

17.04.2013

Postępująca dekonstrukcja podstaw naszej kultury zmierza za daleko. Postępowi pseudomodernizatorzy kręcą sznur, na którym się powiesimy.

Wielkim atutem Polski w jej „zacofaniu” względem państw zachodnich jest to, że mamy możliwość operowania swoistym wglądem w przyszłość. To znaczy, że jesteśmy w stanie w pewnym oddaleniu obserwować skutki dokonanych tam procesów, operacji na tkance kulturowej. Widzimy więc w pełnej krasie jakich zniszczeń dokonały tam pomysły forsowane przez rozmaite środowiska lewackie praktycznie od lat 50-tych ubiegłego wieku (przy, delikatnie rzecz ujmując, aprobacie rozmaitych agentur rodem z ZSRR). Z pewną satysfakcją obserwowałem wielkie oburzenie rozmaitych moich znajomych lewaków po słowach imama Kopenhagi. Inni, bardziej twardogłowi lewacy zwyczajnie nabrali wody w usta.

Co? Jak to? Gdzie słowa oburzenia? Gdzie listy protestacyjne? Gdzie wołanie o dokonanie na imamie „śmierci intelektualnej”? Gdzie potępienie seksistowskiej kultury patriarchalnej? Albo na odwrót – gdzie są listy w obronie imama? Co – już nie uważacie, że jego słowa są „konstytucyjnym prawem” przysługującym każdemu w demokratycznym państwie? No co jest?

Być może ta dziwna, nietypowa reakcja polskiego, ale i światowego lewactwa ma swoje podłoże w fakcie poznania skutków wprowadzania własnej ideologii. Oczywiście – wielkie „zaproszenie” ogromnych rzesz muzułmanów do Europy było projektem ekonomicznym – mniej lub bardziej chybionym, ale fakt pozostaje faktem. Natomiast cała towarzysząca temu otoczka kolorowej tolerancji, zagłaskiwania przybyszów, oddawania kolejnych szańców naszej kultury czyli de facto oddanie Europy, z jej wartościami, zdobyczami i dorobkiem – to wszystko nastąpiło przy okazji.

Słuszność ma Michał Karnowski, stwierdzając w Klubie Ronina, przy okazji rozmowy na temat tzw. związków partnerskich, iż w tym przypadku oddanie choćby jednego szańca oznacza wpuszczenie nieprzyjaciela do naszego obozu. Tylko, że my te szańce oddaliśmy już dawno temu i to oddaliśmy ich wiele. Oddała je Europa zaczadzona oparami, którymi okadzała demony nacjonalizmu, które rzekomo doprowadziły do wojny i Holocaustu.

Rzecz w tym, że to nie żadne, nawet najbardziej wariackie nacjonalizmy, doprowadziły do największego i najtragiczniejszego konfliktu zbrojnego w dziejach, tylko właśnie „przyjaciele ze wschodu” pragnący wprowadzić komunizm w rzuconej na kolana Europie. To lewackie rojenia Hitlera o nowym człowieku doprowadziły do rzezi milionów. To podobnie jak i teraz naiwna polityka ówczesnych elit pozwoliła na hodowlę tych rojeń. Wreszcie – to nie żadna kolorowa tolerancja Europy zaprowadziła wieloletnią epokę pokoju w Europie, tylko głowice nuklearne, które światowe mocarstwa „wycelowały” w siebie nawzajem.

Czy jesteście w stanie to zrozumieć lewacy?

A w Polsce widzimy podobne eksperymenty – to dłubanie przy naszym prawodawstwie, regulacja pomysłów absurdalnych i szkodliwych, wreszcie trwająca od dwudziestu lat tresura kulturowa Polaków mająca zohydzić im ich własną historię a wartości wyznawane przez pokolenia przedstawić jako szaleństwo i bez mała jakiś neofaszyzm. A to przecież właśnie w tym naturalnym konserwatyzmie Polaków ostatnia nadzieja. Nasze wartości są zestawem pewnych naturalnych odruchów, jak cofnięcie dłoni przed ogniem – te odruchy chronią naszą przestrzeń kulturową, pozwalając na budowę poczucia wspólnoty. Bo to we wspólnocie jest siła.

A jeśli ktoś dusi się, krztusi i męczy w tym strasznym, czarnosecinnym, wstecznickim ciemnogrodzie, jakim rzekomo jest Polska, to z pełną odpowiedzialnością mówię – wynocha! Nie trzeba przecież w Polsce mieszkać, nie trzeba tu żyć, nie trzeba naszego strasznego ciemniactwa znosić. Jest Schengen, Unia Europejska, otwarte granice – można się spakować, jak komu duszno i wyjechać. Do widzenia!

No chyba, że tak naprawdę to nie o to wam chodzi?

Może chodzi właśnie o to osłabienie kulturowe, jakie wobec Europy przez lata uprawiały rozmaite agentury wpływu, tak, że w tej chwili widzimy tam już tylko państwa rozmemłane, pozbawione tożsamości i dumy, oderwane od swojej historii i nagle w przebudzeniu odkrywające, że jak to określiła Kanclerz Merkel – „polityka multi-kulti się nie sprawdziła”. Nie mam wątpliwości, że podobna jest podstawa działań „Człowieka z Penisa” i innych (pożyczam określenie od Marka Króla) „postępaków”.

Niedawne absurdalna szarża dokonana na „Kamienie na Szaniec” to przecież nihil novi – poczekajcie co będzie dalej. Jednocześnie konserwatyzm także nie jest bez winy, bo ciągłe łagodzenie języka, prowadzenie wszelkich debat w atmosferze zrozumienia dla nawet najgłupszego argumentu doprowadziło do tego, że w tym momencie znajdujemy się w defensywie i zachwycamy meksykańskim filmem „Cristiada” (do kin marsz!), bo jakoś daliśmy sobie odebrać kulturę, i teraz takiego filmu o własnej historii i własnym oporze nakręcić nie możemy. A problemem współczesnej Polski nie jest tylko spisek elit, ale przede wszystkim – deprawacja mas. Zamiast kamienia wspólnoty jesteśmy milionem ziarenek piasku – a piasek ma to do siebie, że można go uformować we wszystko. Rzecz w tym, że to forma bardzo niestabilna.

Arkady Saulski

[FOTO: youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook