Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wyjątkowy numer "wSieci"!

14.12.2014

Zachęcamy do kupna świątecznego, podwójnego wydania tygodnika "wSieci"!

W świątecznym, podwójnym wydaniu tygodnika „wSieci” - nowe fakty o Bożym Narodzeniu, codzienność w czasach Jezusa, komiks wigilijny, bracia Karnowscy kontra bracia Golcowie, dodatek specjalny - oszustwa wszech czasów i wyjątkowe przepisy kulinarne, czyli tajemnice klasztornej kuchni. Aż 132 strony największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 15 grudnia.

W świątecznym wydaniu tygodnika „wSieci” bożonarodzeniowe fakty przedstawia ks. prof. Henryk Witczyk w rozmowie z Grzegorzem Górnym, ks. Józef Naumowicz przestrzega, by skończyć z pogańską genezą świąt, a o codzienności w świecie czasów Jezusa pisze Magdalena Zdort.

"Dobrze mieć brata bliźniaka?" – pytają bracia Karnowscy braci Golców - "To atut. Bo już na dzień dobry, gdy ludzie widzą dwóch takich samych facetów, to już ich wyróżniają spośród milionów. Bo ilu w 38-milionowej Polsce może być bliźniaków? Może kilkadziesiąt tysięcy. A więc od pierwszej chwili jesteśmy rodzynkami" – odpowiada Paweł Golec i dodaje: „Mamy dwóch starszych braci, więc możemy powiedzieć, że relacje między bliźniakami mają zupełnie inny charakter niż między zwykłym rodzeństwem. (...) Brata bliźniaka zna się na wylot. I tu są źródła szczególnej siły, którą dysponują tacy ludzie jak my”.

W numerze również komiks wigilijny „Narodziny Proroka”. – Biblia i komiks – to zestawienie wydaje się bardzo odległe, zwłaszcza gdy nie chodzi o książeczkę dla małych dzieci. Ale to tylko pozory – piszą autorzy tygodnika. – Komiks kojarzy się nam z superbohaterami, którzy dokonują niezwykłych czynów. I słusznie, bo właśnie z myślą o nich jest tworzony. Ta nowocześnie ilustrowana Biblia też jest opowieścią o Superbohaterze i o tych, którzy się stają do Niego podobni dzięki temu, że Mu zaufali – czytamy w tygodniku, który publikuje fragmenty oryginalnego komiksu o Bożym Narodzeniu.

O największych oszustwach w historii piszą w specjalnym dodatku: Grzegorz Górny, Stanisław Janecki, Maja Narbutt, Andrzej Potocki oraz Piotr Zaremba. Andrzej Rafał Potocki pisze o operacji „Bodyguard”, czyli największym blefie wszech czasów. - Wśród wielu mistyfikacji zarówno politycznych, jak i militarnych, do których doszło na przestrzeni wieków, niewątpliwie największa i przy tym w pełni udana była operacja maskująca prawdziwe przygotowania oraz samo lądowanie aliantów w Normandii 6 czerwca 1944 r. – zaznacza autor.

Prywatny ranking najlepszych dziewczyn Bonda przedstawia Stanisław Janecki. - Wśród nich jest postać wzorowana na polskiej superagentce Krystynie Skarbek. A w pierwszej dziesiątce znalazła się aktorka o polskich korzeniach, grająca rolę rosyjskiej programistki – przypomina autor.

W świątecznym wydaniu tygodnika, w prezencie dla Czytelników praktyczny kalendarz na cały 2015 rok na biurko. Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 15 grudnia, także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

LL

Słowa kluczowe:

historia

,

Biblia

,

Boże Narodzenie

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 6. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 7. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 8. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook