Jedynie prawda jest ciekawa


Wyborcza myli tropy

16.11.2011

„Gazeta Wyborcza” najwyraźniej czuje, że po zamieszkach z 11 listopada coraz większy cień rzuca się na jej przyjaciół z Krytyki Politycznej i bratnich organizacji. Próbuje więc rozpętać histerię wokół środowisk narodowych i alarmuje przed powstającą rzekomo skrajną partią prawicową. Chyba jej się nie uda, bo prawdziwe zagrożenie już widać, ale z drugiej strony.

Słuszne oburzenie wywołują informacje o niebotycznych kwotach wydawanych z publicznej kasy na wspieranie lewackich inicjatyw. To, co do tej pory uchodziło płazem, teraz wytłumaczyć będzie dużo trudniej. Od 11 listopada na Krytyce Politycznej ciążyć będzie odium zadymiarzy, sprzymierzających się ze skrajnymi, niebezpiecznymi ruchami anarchistycznymi, dających azyl niemieckim bojówkom w swoim bogato wspieranym przez miasto i kilka ministerstw klubie.

I nie zmienią tego żadne oświadczenia Porozumienia 11 listopada ani Krytyki Politycznej i jej promotorów z „Wyborczej”. Brzytwa, której ekipa z Czerskiej się chwyta, jest czytelna i prymitywna. Oto gazeta donosi, że Młodzież Wszechpolska i ONR chcą stworzyć partię i znaleźć się w parlamencie. Plany utworzenia Ruchu Narodowego wykradł z wnętrza środowisk prawicowych, jak pisze „GW” „antyfaszysta, który na kilka miesięcy przeniknął do ONR”. Według informacji dzielnego agenta, „Ruch ma być antyimigrancki, nacjonalistyczny i homofobiczny”.

Strachy na lachy. ONR i MW już tym doniesieniom zaprzeczyły. Ale „Wyborczej” to zapewne nie przeszkodzi, by trzymać się doniesień antyfaszystowskiego „agenta”. Wydaje się, że jedynymi, których o nadciągającym niebezpieczeństwie może przekonać „Wyborcza”, są anarchiści spod znaku Antify i jej trochę grzeczniejsi koledzy, którzy zmobilizują się jeszcze bardziej i lepiej uzbroją oraz zamaskują na kolejne demonstracje.

Prawdziwy problem ze skrajnościami w życiu publicznym nie jest hipotetyczny i mgliście snuty w opowieściach fałszywych proroków. Ma dwa odcienie. Jeden zobaczyliśmy 11 listopada po „kolorowej” stronie, która zmobilizowała swoje bojówki do zablokowania legalnego marszu i wszczynała burdy na ulicach Warszawy, korzystając ze wstydliwego – wydawać by się mogło – wsparcia z Niemiec. Drugi to ich parlamentarna reprezentacja w liczbie 41 posłów.  

Nie dziwi, że „Gazeta Wyborcza” będzie tropiła każdy krok Roberta Winnickiego czy Przemysława Holochera (kojarzą Państwo ich nazwiska?), choć nie w nich tkwi największy problem i zagrożenie.

Szukałbym go raczej w gronie zacnych parlamentarzystów: Wandy Nowickiej, Janusza Palikota, Roberta Biedronia, Romana Kotlińskiego, Andrzeja Rozenka. Oraz ich przyjaciół z Krytyki Politycznej, Antify i innych bardzo niebezpiecznych – jak się przed kilkoma dniami okazało – ruchów. I to im na ręce trzeba patrzeć wnikliwiej, bo już zdobyli realny wpływ na rzeczywistość.

Marek Pyza
[fot. blogpress]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook