Jedynie prawda jest ciekawa


Żaryn: "Wyborcza" wciąż rządzi Polską

06.12.2012

Udała się kampania medialna rozpętana przez "Gazetę Wyborczą", a podchwycona przez niemal wszystkie główne media w Polsce oraz polityków PO. Sąd uznał, że proces byłego kierownictwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego powinien zacząć się od początku. Sprawa "afery gruntowej", która w sądzie I instancji nawet się nie rozpoczęła - z racji nie stwierdzenia czynów niezgodnych z prawem, musi zostać rozpatrzona ponownie.

I mają zapewne wielką satysfakcję dziennikarze "Wyborczej", którzy przekraczając kolejne granice absurdu serwowali swoim czytelnikom kampanię obrzydzania CBA. Nawet w imię narażania obecnych funkcjonariuszy Biura.

Przez kilka dni media w Polsce wracały do zdjęć "agenta Tomka" i rozwodziły się nad strasznymi praktykami, strasznych służb specjalnych, z czasów strasznych. I udało się. Udało się znów wywołać jednomyślną reakcję medialnego mainstreamu, który postanowić krzyczeć na jedną melodię, według ruchów jednego dyrygenta. Udało się wywołać reakcję polityków, z premierem Tuskiem na czele, którzy załamywali ręce nad stanem polskiego państwa z czasów rządów PiS.

Oczywistym było na czym zależy mediom. Oczywiste było, po co "Wyborcza" wraca od starych i fikcyjnych skandali, które nie mają nic wspólnego z łamaniem prawa ani standardów w służbach. "GW" chciała wywrzeć presję na sąd, by ten podjął decyzję zgodną z celami i interesami elit III RP, zgodną z intencjami "Wyborczej", by znów umożliwił medialną rozprawę ze znienawidzonymi ludźmi z CBA, na czele z Mariuszem Kamińskim. Kolejną kampanią medialną wokół Biura "GW" naciskała na sąd, ale również dawała mu podstawy, by sprawę umorzonej "afery gruntownej" zwrócić do ponownego rozpatrzenia. I sąd, mimo oczywistej "ustawki" mediów, się ugiął. Uznał, że sprawa "afery gruntowej" została źle oceniona, że powinna wrócić do sądu I instancji. W ten sposób otworzył kolejne pole walki z CBA, umożliwił kontynuowanie medialnej batalii, dalsze okładanie Mariusza Kamińskiego, Macieja Wąsika, Tomasza Kaczmarka itd. Można mieć niemal pewność, że media z tego prezentu będą skwapliwie korzystać, że będą szaleć, że nie dadzą spokoju byłym funkcjonariuszom CBA.

"Gazeta Wyborcza" od czasów objęcia władzy przez PO powróciła na swoje miejsce, na którym została przez elity okrągłostołowe ustawiona w latach 90. Znów stała się wyznacznikiem, drogowskazem polityków rządzących krajem. Donald Tusk wielokrotnie wskazywał, że "GW" to "jego gazeta". I widać, że te głosy są do dziś odbierane chętnie nie tylko przez inne media, ale również wymiar sprawiedliwości. Dziennikarze, politycy i sędziowie wiedzą, że jak "Wyborcza" coś napisze, to tak ma być.

A "Wyborcza", będąca emanacją środowisk, które na niejasnych praktykach, na braku transparentności, na akceptacji pozorowanej walki z korupcją zyskują, będzie zapewne do upadłego walczyła z tymi, którzy zbudowali CBA. Stworzenie pierwszej wolnej od sowieckich wpływów, profesjonalnej służby specjalnej, która walczyła z korupcją w każdym miejscu, jest dla elit współczesnej Polski grzechem nie do zmazania. I ten "grzech" twórcom CBA nie zostanie w niektórych kręgach zapomniany...

Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook