Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: niebezpieczne metody Wyborczej

16.11.2011

"Gazeta Wyborcza" donosi, że organizacje, będące inicjatorami Marszu Niepodległości, zamierzają powołać Ruch Narodowy, który wystartuje w kolejnych wyborach parlamentarnych. Informacje te przekazane zostały podobno redakcji przez "antyfaszystę", który na pół roku przeniknął do struktur ONR.

Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z portalem Stefczyk.info nie kryje zdziwienia treścią informacji podanej przez Gazetę. – To żaden news, bo co w tym złego, że ktoś chciałby założyć partię polityczną?

Doniesienia „Wyborczej” zostały natychmiast zdementowane oświadczeniem podpisanym przez prezesa Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej, Roberta Winnickiego i kierownika głównego Obozu Narodowo-Radykalnego, Przemysława Holochera.

Niepokojąca w całym zdarzeniu jest, zdaniem Ziemkiewicza, kwestia informatora. - Doniesienie opiera się na informacjach jakiegoś tajnego agenta, antyfaszysty, który przeniknął podobno do ONR-u – mówi publicysta. - Chciałem zwrócić uwagę, że metody prowokacji i inwigilacji policyjnej, którymi tutaj wyraźnie posługują się jacyś bliżej nieokreśleni antyfaszyści, to metody dość niebezpieczne, które powinny znajdować się pod kontrolą społeczną, tak jak wtedy, gdy posługuje się nimi instytucja państwowa. Bardzo się dziwię, że jacyś - jak można wnosić z dotychczasowych działań - napaleni gówniarze posługują się takimi metodami, bawią się w detektywów, a „Gazeta Wyborcza”, zamiast ich skarcić, patronuje im i na tym opiera swoje informacje.

Szefowie obu organizacji, odżegnując się od doniesień „Wyborczej”, zaznaczyli, że dostrzegają oddolną potrzebę Polaków do samoorganizowania się w imię narodowo-patriotycznych wartości.

Rafał Ziemkiewicz podziela tę obserwację. - Jako publicysta, od bardzo wielu już lat powtarzam, że tradycja i osiągnięcia Narodowej Demokracji, zwłaszcza z pierwszego okresu jej działalności, czyli z okresu walki o odzyskanie niepodległości pod koniec XIX, na początku XX w., to tradycja, która jest bardzo adekwatna do obecnej sytuacji i powinna zostać przywrócona polskiej pamięci, oczyszczona z naleciałości dla niej szkodliwych, szczególnie z rozmaitych obciążeń antysemickich. Powinna się ona stać podstawą pracy politycznej nad reformą i ratowaniem naszego państwa, które jest w tak złej sytuacji, że bardzo potrzebuje tej idei. Głoszę to od bardzo dawna i ogromnie się cieszę, gdy ktokolwiek inny to zauważa. Bardzo bym się cieszył, gdyby taka praca znalazła swój instytucjonalny wyraz. Na pewno będę patrzył na to z życzliwością.

mall 

[fot. rch]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook