Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Wybór Grodzkiej to byłoby przekroczenie granicy śmieszności

03.02.2013

Wykorzystywanie osoby chorej do własnych celów politycznych jest też przekroczeniem żenady - mówi w rozmowie ze Stefczyk.info dr Tomasz Terlikowski - publicysta, redaktor naczelny portalu fronda.pl.

Stefczyk.info: Przekroczeniem jakiej granicy byłby wybór Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałka Sejmu?

Tomasz Terlikowski: Moim zdaniem to byłoby przede wszystkim przekroczenie granicy śmieszności. Dlatego, że jest jasne, że ten człowiek poza tym, że się upodobnił do innej płci nie ma jakichś zasług politycznych. A ściśle mówiąc, nie ma żadnych zasług. Wyliczanie przez "Gazetę Wyborczą", ile on interpelacji złożył jest zabawne. Szczególnie, że one były głównie w sprawach obyczajowych, czy takiej skrajnej lewackiej propagandy. Czyli przede wszystkim byłoby to przekroczenie granicy śmieszności, ale też wpisywanie się wszystkich posłów glosujących za tą kandydaturą w politykę Palikota, czyli w budowanie bardzo ostrego konfliktu światopoglądowego. Także w kontekście symbolicznym i zaangażowanie do tego konfliktu osoby chorej. Bo transseksualizm, przypomnę wszystkim obrońcom posła Grodzkiej jest wpisany przez Światową Organizację Zdrowia na listę chorób. W związku z tym wykorzystywanie osoby chorej do własnych celów politycznych jest też przekroczeniem żenady.

Stefczyk.info: Palikot twierdzi, że głosowanie nad kandydaturą Grodzkiej będzie sprawdzianem dla naszej demokracji, dla naszej otwartości i nowoczesności…

Tomasz Terlikowski: Ja powiem w ten sposób, w latach 30-tych XX wieku nowoczesnością były faszyzm i komunizm. I też wtedy przekonywano, także w Polsce, żebyśmy byli nowocześni to musimy zastosować eugenikę, wprowadzić komunizm… Szczerze mówiąc ja wolę nie uprawiać polityki, żeby ona była nowoczesna, niech ona będzie dobra. A jeśli chodzi o demokrację, to jednak mam wrażenie, że zdecydowana większość Polaków sobie tego nie życzy. Demokracja oczywiście szanuje większości, ale jednak jest systemem, w którym decyzje podejmuje większość.

Stefczyk.info: Mówiłeś o pewnej symbolice, czy nie masz wrażenia, że pewna symboliczna granica została przekroczona już w tym momencie, kiedy Grodzka zasiadła w Sejmie?

Tomasz Terlikowski: No tak, ale to była decyzja wyborców. Natomiast powaga Sejmu to jest nie tylko to, kto w nim jest, ale również jakie osoby są przez sam Sejm, przez polityków, przez parlamentarzystów nominowane do pewnych funkcji. I to byłaby taka granica, którą już politycy, a nie wyborcy by przekroczyli.

Rozmawiał Marcin Wikło

fot. PAP/Paweł Supernak

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook