Jedynie prawda jest ciekawa


Ujawnianie nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele to "ohydne, ubeckie metody"?

10.06.2017

Od czasu ujawnienia nowych taśm z restauracji Sowa i Przyjaciele trwa ogólnonarodowa debata dotycząca zachowania ks. Sowy.

Jedni mówią o skandalicznym zachowaniu osoby duchownej, która w przerwie między przystawką a daniem głównym komentuje jakie gazety trzeba w Polsce zniszczyć i ile można będzie zarobić na korzystnym dla Platformy ustawianiu urzędników w spółkach skarbu państwa. To jest temat numer jeden głównie dla telewizji publicznej, która ma zapewnioną oglądalność na długie godziny.

Drudzy zauważają, że przyjaźnie i interesy osób duchownych z przedstawicielami władzy nigdy nie są zdrowe i należy je potępiać, ale należy o nich mówić po obu stronach barykady. Oczywistą oczywistością jest to, kogo po prawej stronie mają na myśli.

Jest jeszcze trzecia grupa, która krzyczy, że ujawnianie prywatnych rozmów przez "partyjną" telewizję to są „ohydne, ubeckie metody”. Ci zaś, którzy biorą w tym udział powinni się wstydzić, bo biorą udział w niszczeniu ludzi rozgrywanym przez służby. Ta ostatnia grupa krzyczy najgłośniej.

Gdy dziś słyszę ich wzburzone głosy, to próbuję sobie przypomnieć oburzenie dotyczące ujawniania prywatnej imprezy Adama Hoffmana z kolegami w Madrycie albo protesty przeciwko ujawnianiu kolejnych zdjęć Bartłomieja Misiewicza. Gdzie chłop nie pójdzie, tam zawsze ktoś mu zdjęcie zrobi. I wiecie co? To dobrze. Zarówno w przypadku Hoffmana, Sowy, jak i Misiewicza.

Jeśli wszyscy beneficjenci systemu korzystają z naszych pieniędzy, na różne sposoby i na różnych płaszczyznach, to niech wiedzą, że nie wszystko wolno. Niech pamiętają, że „Nie ma nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głoszone będzie na dachach”.

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook