Jedynie prawda jest ciekawa


Ujawnianie nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele to "ohydne, ubeckie metody"?

10.06.2017

Od czasu ujawnienia nowych taśm z restauracji Sowa i Przyjaciele trwa ogólnonarodowa debata dotycząca zachowania ks. Sowy.

Jedni mówią o skandalicznym zachowaniu osoby duchownej, która w przerwie między przystawką a daniem głównym komentuje jakie gazety trzeba w Polsce zniszczyć i ile można będzie zarobić na korzystnym dla Platformy ustawianiu urzędników w spółkach skarbu państwa. To jest temat numer jeden głównie dla telewizji publicznej, która ma zapewnioną oglądalność na długie godziny.

Drudzy zauważają, że przyjaźnie i interesy osób duchownych z przedstawicielami władzy nigdy nie są zdrowe i należy je potępiać, ale należy o nich mówić po obu stronach barykady. Oczywistą oczywistością jest to, kogo po prawej stronie mają na myśli.

Jest jeszcze trzecia grupa, która krzyczy, że ujawnianie prywatnych rozmów przez "partyjną" telewizję to są „ohydne, ubeckie metody”. Ci zaś, którzy biorą w tym udział powinni się wstydzić, bo biorą udział w niszczeniu ludzi rozgrywanym przez służby. Ta ostatnia grupa krzyczy najgłośniej.

Gdy dziś słyszę ich wzburzone głosy, to próbuję sobie przypomnieć oburzenie dotyczące ujawniania prywatnej imprezy Adama Hoffmana z kolegami w Madrycie albo protesty przeciwko ujawnianiu kolejnych zdjęć Bartłomieja Misiewicza. Gdzie chłop nie pójdzie, tam zawsze ktoś mu zdjęcie zrobi. I wiecie co? To dobrze. Zarówno w przypadku Hoffmana, Sowy, jak i Misiewicza.

Jeśli wszyscy beneficjenci systemu korzystają z naszych pieniędzy, na różne sposoby i na różnych płaszczyznach, to niech wiedzą, że nie wszystko wolno. Niech pamiętają, że „Nie ma nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głoszone będzie na dachach”.

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook