Jedynie prawda jest ciekawa

Ujawnianie nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele to "ohydne, ubeckie metody"?

10.06.2017

Od czasu ujawnienia nowych taśm z restauracji Sowa i Przyjaciele trwa ogólnonarodowa debata dotycząca zachowania ks. Sowy.

Jedni mówią o skandalicznym zachowaniu osoby duchownej, która w przerwie między przystawką a daniem głównym komentuje jakie gazety trzeba w Polsce zniszczyć i ile można będzie zarobić na korzystnym dla Platformy ustawianiu urzędników w spółkach skarbu państwa. To jest temat numer jeden głównie dla telewizji publicznej, która ma zapewnioną oglądalność na długie godziny.

Drudzy zauważają, że przyjaźnie i interesy osób duchownych z przedstawicielami władzy nigdy nie są zdrowe i należy je potępiać, ale należy o nich mówić po obu stronach barykady. Oczywistą oczywistością jest to, kogo po prawej stronie mają na myśli.

Jest jeszcze trzecia grupa, która krzyczy, że ujawnianie prywatnych rozmów przez "partyjną" telewizję to są „ohydne, ubeckie metody”. Ci zaś, którzy biorą w tym udział powinni się wstydzić, bo biorą udział w niszczeniu ludzi rozgrywanym przez służby. Ta ostatnia grupa krzyczy najgłośniej.

Gdy dziś słyszę ich wzburzone głosy, to próbuję sobie przypomnieć oburzenie dotyczące ujawniania prywatnej imprezy Adama Hoffmana z kolegami w Madrycie albo protesty przeciwko ujawnianiu kolejnych zdjęć Bartłomieja Misiewicza. Gdzie chłop nie pójdzie, tam zawsze ktoś mu zdjęcie zrobi. I wiecie co? To dobrze. Zarówno w przypadku Hoffmana, Sowy, jak i Misiewicza.

Jeśli wszyscy beneficjenci systemu korzystają z naszych pieniędzy, na różne sposoby i na różnych płaszczyznach, to niech wiedzą, że nie wszystko wolno. Niech pamiętają, że „Nie ma nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głoszone będzie na dachach”.

Artur Ceyrowski

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook