Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

"wSieci": Zemsta układu!

15.03.2015

Najpierw Kluska, teraz Bierecki. Polecamy nowy numer tygodnika!

Polecamy nowy numer tygodnika „wSieci”, który od poniedziałku będzie dostępny w kioskach w całym kraju. Tematem tygodnia jest atak na SKOK-i. - Władza nie znosi alternatywnych systemów. Dlatego PO rękami Andrzeja Jakubiaka, szefa Komisji Nadzoru Finansowego, stara się za wszelką cenę doprowadzić do publicznej egzekucji senatora Grzegorza Biereckiego - pisze Wojciech Surmacz.

Redaktor naczelny „Gazety Bankowej” zauważa, że nagonka na Biereckiego zaczyna przypominać systemowe niszczenie człowieka, które dobrze znamy z dramatycznej historii Romana Kluski.

Wzięty na celownik Bierecki w rozmowie z Andrzejem Rafałem Potockim podkreśla:

"Jako jeden z nielicznych mówiłem prawdę o polskim systemie bankowym, jego patologiach, gigantycznych nadużyciach. (…) Nie bałem się występować w obronie Polaków, którzy są przez banki i lichwiarzy bezwzględnie łupieni. Mówiłem wprost o niewyobrażalnych wręcz pieniądzach wyciąganych z naszych kieszeni i transferowanych za granicę. To realny problem, realne afery i realne interesy, które najwidoczniej naruszyłem. Nadszedł więc kontratak. Kontratak, którego się zresztą od dawna spodziewałem" - tłumaczy senator.

W numerze ponadto - wstrząsający reportaż z Ukrainy autorstwa Piotra Skwiecińskiego z podróży po Zonie ATO, czyli strefie operacji antyterrorystycznej, jak Ukraińcy nazywają obszar działań wojennych.

"Jesteśmy w miasteczku Szczastie, kilkanaście kilometrów od zajętego przez separatystów Ługańska. Szczastie znaczy szczęście. - To brzmi jak zły dowcip - powiedział poprzedniego wieczoru prowadzący auto Ukrainiec, pseudonim „Huzar”, gdy wjeżdżaliśmy do tego, co pozostało z miasteczka" - czytamy.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z rozmawiają z Antonim Macierewiczem, wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, który ocenia:

"Potwierdza się diagnoza sformułowana już w 2008 r. przez Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi: „Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę”. Za tę trafną diagnozę atakowano nas bardzo brutalnie" - ocenia Macierewicz.

Z kolei Piotr Zaremba rozmawia z Andrzejem Dudą, który mówi o potrzebie zmiany sposobu, w jakim prowadzona jest prezydentura:

"Głowa państwa jest od słuchania Polaków. Prezydent Komorowski zupełnie tego nie umie, jego pohukiwania i dowcipasy tej prawdy nie zaciemnią. (… ) PO żongluje danymi, a ja jeżdżę po Polsce i słyszę skargi ludzi, których dzieci wyjechały za granicę. Jak miały nie wyjechać, skoro w wielu miejscowościach największym pracodawcą jest miejscowy urząd?" - ocenia kandydat PiS.

Tygodnik publikuje też oryginalny amerykański dokument: przewidywane działania wojsk rosyjskich w okresie marzec–maj 2015 r. - czyli jak może wyglądać atak na Ukrainę według amerykańskich analityków.

W nowym numerze „wSieci” jest również dodatek specjalny: „Pomagaj z głową”, czyli komu przeznaczyć 1% podatku.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 16 marca, także w formie e-wydania. Szczegóły na: http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 2. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 3. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 4. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 5. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 6. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 7. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 8. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook