Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Zemsta układu!

15.03.2015

Najpierw Kluska, teraz Bierecki. Polecamy nowy numer tygodnika!

Polecamy nowy numer tygodnika „wSieci”, który od poniedziałku będzie dostępny w kioskach w całym kraju. Tematem tygodnia jest atak na SKOK-i. - Władza nie znosi alternatywnych systemów. Dlatego PO rękami Andrzeja Jakubiaka, szefa Komisji Nadzoru Finansowego, stara się za wszelką cenę doprowadzić do publicznej egzekucji senatora Grzegorza Biereckiego - pisze Wojciech Surmacz.

Redaktor naczelny „Gazety Bankowej” zauważa, że nagonka na Biereckiego zaczyna przypominać systemowe niszczenie człowieka, które dobrze znamy z dramatycznej historii Romana Kluski.

Wzięty na celownik Bierecki w rozmowie z Andrzejem Rafałem Potockim podkreśla:

"Jako jeden z nielicznych mówiłem prawdę o polskim systemie bankowym, jego patologiach, gigantycznych nadużyciach. (…) Nie bałem się występować w obronie Polaków, którzy są przez banki i lichwiarzy bezwzględnie łupieni. Mówiłem wprost o niewyobrażalnych wręcz pieniądzach wyciąganych z naszych kieszeni i transferowanych za granicę. To realny problem, realne afery i realne interesy, które najwidoczniej naruszyłem. Nadszedł więc kontratak. Kontratak, którego się zresztą od dawna spodziewałem" - tłumaczy senator.

W numerze ponadto - wstrząsający reportaż z Ukrainy autorstwa Piotra Skwiecińskiego z podróży po Zonie ATO, czyli strefie operacji antyterrorystycznej, jak Ukraińcy nazywają obszar działań wojennych.

"Jesteśmy w miasteczku Szczastie, kilkanaście kilometrów od zajętego przez separatystów Ługańska. Szczastie znaczy szczęście. - To brzmi jak zły dowcip - powiedział poprzedniego wieczoru prowadzący auto Ukrainiec, pseudonim „Huzar”, gdy wjeżdżaliśmy do tego, co pozostało z miasteczka" - czytamy.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z rozmawiają z Antonim Macierewiczem, wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, który ocenia:

"Potwierdza się diagnoza sformułowana już w 2008 r. przez Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi: „Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę”. Za tę trafną diagnozę atakowano nas bardzo brutalnie" - ocenia Macierewicz.

Z kolei Piotr Zaremba rozmawia z Andrzejem Dudą, który mówi o potrzebie zmiany sposobu, w jakim prowadzona jest prezydentura:

"Głowa państwa jest od słuchania Polaków. Prezydent Komorowski zupełnie tego nie umie, jego pohukiwania i dowcipasy tej prawdy nie zaciemnią. (… ) PO żongluje danymi, a ja jeżdżę po Polsce i słyszę skargi ludzi, których dzieci wyjechały za granicę. Jak miały nie wyjechać, skoro w wielu miejscowościach największym pracodawcą jest miejscowy urząd?" - ocenia kandydat PiS.

Tygodnik publikuje też oryginalny amerykański dokument: przewidywane działania wojsk rosyjskich w okresie marzec–maj 2015 r. - czyli jak może wyglądać atak na Ukrainę według amerykańskich analityków.

W nowym numerze „wSieci” jest również dodatek specjalny: „Pomagaj z głową”, czyli komu przeznaczyć 1% podatku.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 16 marca, także w formie e-wydania. Szczegóły na: http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook