Jedynie prawda jest ciekawa

"wSieci": Zemsta układu!

15.03.2015

Najpierw Kluska, teraz Bierecki. Polecamy nowy numer tygodnika!

Polecamy nowy numer tygodnika „wSieci”, który od poniedziałku będzie dostępny w kioskach w całym kraju. Tematem tygodnia jest atak na SKOK-i. - Władza nie znosi alternatywnych systemów. Dlatego PO rękami Andrzeja Jakubiaka, szefa Komisji Nadzoru Finansowego, stara się za wszelką cenę doprowadzić do publicznej egzekucji senatora Grzegorza Biereckiego - pisze Wojciech Surmacz.

Redaktor naczelny „Gazety Bankowej” zauważa, że nagonka na Biereckiego zaczyna przypominać systemowe niszczenie człowieka, które dobrze znamy z dramatycznej historii Romana Kluski.

Wzięty na celownik Bierecki w rozmowie z Andrzejem Rafałem Potockim podkreśla:

"Jako jeden z nielicznych mówiłem prawdę o polskim systemie bankowym, jego patologiach, gigantycznych nadużyciach. (…) Nie bałem się występować w obronie Polaków, którzy są przez banki i lichwiarzy bezwzględnie łupieni. Mówiłem wprost o niewyobrażalnych wręcz pieniądzach wyciąganych z naszych kieszeni i transferowanych za granicę. To realny problem, realne afery i realne interesy, które najwidoczniej naruszyłem. Nadszedł więc kontratak. Kontratak, którego się zresztą od dawna spodziewałem" - tłumaczy senator.

W numerze ponadto - wstrząsający reportaż z Ukrainy autorstwa Piotra Skwiecińskiego z podróży po Zonie ATO, czyli strefie operacji antyterrorystycznej, jak Ukraińcy nazywają obszar działań wojennych.

"Jesteśmy w miasteczku Szczastie, kilkanaście kilometrów od zajętego przez separatystów Ługańska. Szczastie znaczy szczęście. - To brzmi jak zły dowcip - powiedział poprzedniego wieczoru prowadzący auto Ukrainiec, pseudonim „Huzar”, gdy wjeżdżaliśmy do tego, co pozostało z miasteczka" - czytamy.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z rozmawiają z Antonim Macierewiczem, wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, który ocenia:

"Potwierdza się diagnoza sformułowana już w 2008 r. przez Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi: „Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę”. Za tę trafną diagnozę atakowano nas bardzo brutalnie" - ocenia Macierewicz.

Z kolei Piotr Zaremba rozmawia z Andrzejem Dudą, który mówi o potrzebie zmiany sposobu, w jakim prowadzona jest prezydentura:

"Głowa państwa jest od słuchania Polaków. Prezydent Komorowski zupełnie tego nie umie, jego pohukiwania i dowcipasy tej prawdy nie zaciemnią. (… ) PO żongluje danymi, a ja jeżdżę po Polsce i słyszę skargi ludzi, których dzieci wyjechały za granicę. Jak miały nie wyjechać, skoro w wielu miejscowościach największym pracodawcą jest miejscowy urząd?" - ocenia kandydat PiS.

Tygodnik publikuje też oryginalny amerykański dokument: przewidywane działania wojsk rosyjskich w okresie marzec–maj 2015 r. - czyli jak może wyglądać atak na Ukrainę według amerykańskich analityków.

W nowym numerze „wSieci” jest również dodatek specjalny: „Pomagaj z głową”, czyli komu przeznaczyć 1% podatku.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 16 marca, także w formie e-wydania. Szczegóły na: http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook