Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Zastraszyć się nie da

08.03.2015

20-latka z Bytomia wytoczyła bój państwu, sądom, lokalnym sitwom, bo uważa to za swój obywatelski obowiązek.


W nowym wydaniu tygodnikawSieci”: skandaliczne fakty związane z próbą ujawnienia  fałszerstwa w katowickiej komisji wyborczej, wywiad z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim o manipulacji rządu, możliwe scenariusze wojny z Rosją w 2015 r.,

a także o polskim scenariuszu kultowego serialu „House of Cards” oraz o mitach na temat wegetarianizmu.

Marek Pyza we wstrząsającym reportażu pt. „Zastraszyć się nie da” odkrywa, jak podczas ostatnich wyborów samorządowych doszło do nieprawidłowości i fałszerstw.

- 20-latka z Bytomia to niepozorna studentka medycyny, która niespodziewanie stała się największym zagrożeniem dla systemu przekrętów godzącego w podstawy demokracji. Wytoczyła bój państwu, sądom, lokalnym sitwom, bo uważa to za swój obywatelski obowiązek – pisze Marek Pyza o kulisach afery związanej z ostatnimi wyborami.

W najnowszym „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy w wywiadzie pt. „Rządem kierują media” rozmawiają z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim, europosłem PiS, ministrem kultury w latach 2005–2007.

- Myślę, że nie było jeszcze w III RP władzy tak bezwolnej, prowadzonej za rękę przez media, podatnej na naciski grup interesów, jak rząd Ewy Kopacz. To zjawisko chyba unikatowe na skalę europejską: oto raczej media mają swój rząd niż odwrotnie. Media podpowiadają narrację, podpowiadają decyzje, potem otaczają opieką – ocenia europoseł stan obecnej polityki rządu.

 

Na łamach tygodnika Grzegorz Górny w artykule pt. „Zagadka Franciszka” analizuje, jaki kształt może przybrać Synod Biskupów na temat rodziny, który odbędzie się w październiku br. W ślad za komentatorami watykańskimi dziennikarz zwraca uwagę na możliwość pojawienia się sporu wśród biskupów.

- W publicystycznym skrócie główny punkt sporu między obu stronami dotyczy kwestii dopuszczenia do sakramentu Eucharystii osób rozwiedzionych i pozostających w ponownych związkach oraz stosunku wobec homoseksualistów. Choć kontrowersja przedstawiana jest głównie jako problem duszpasterski, to jednak ma głębokie konsekwencje doktrynalne. Dotyczy bowiem istoty nie tylko małżeństwa i rodziny, lecz także sakramentów – komentuje publicysta.

 

Atak jądrowy, hybrydowy czy regularny, który jest najbardziej możliwy? W nowym numerze tygodnika „wSieci” Grzegorz Kostrzewa-Zorbas w tekście „Wojna 2015” przedstawia analizę możliwych trzech wariantów konfliktu militarnego Rosji z NATO w naszej części Europy.

- Opcja atomowa mogłaby mieć formę szantażu, być może wspartego demonstracyjnymi uderzeniami dla uwiarygodnienia. Rosja już teraz zbliża się do otwartych gróźb. Broń jądrowa nie jest czysto psychologiczna - bez rzeczywistej mocy niszczącej nie uzyskałaby najwyższego znaczenia w światowym układzie sił militarnych i politycznych - ale służy głównie do zastraszania lub odstraszania. Polska i NATO muszą być przygotowane, aby wygrać atomowe starcie woli – ekspert pisze o możliwym scenariuszu wojny jądrowej.

 

Na łamach nowego wydania tygodnika Łukasz Warzecha w tekście: „Underwood nad Wisłą” zastanawia się, jakby wyglądałby scenariusz kultowego już serialu, którego fabuła osadzona byłaby w polskich realiach.

- Polski „House of Cards” nie powstanie, bo aby był wiarygodny i nie przypominał tandetnych telenowel dziejących się w sztucznym, oderwanym od realnych problemów świecie, musiałby naruszyć zbyt wiele tabu – twierdzi dziennikarz.

Paweł Gadaczek w materiale „Nie takie tofu straszne, jak je smażą” przekonuje, że wegetarianizm – jak każda odpowiednio stosowana dieta – może być dla naszego organizmu korzystny.

- Wywodzi się z Indii, gdzie stanowił część doktryny religijnej ówczesnych mieszkańców. Idea ta oddziaływała na inne systemy, jak choćby niektóre szkoły buddyzmu. W naszej części świata znany jest z greckiego kręgu kulturowego, głównie pitagorejczyków, którzy kładli nacisk na etyczny wydźwięk tej diety – Paweł Gadaczek pisze o początkach wegetarianizmu, jako świadomego wyboru sposobu żywienia.

Nowy numer największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci” w sprzedaży od 9 marca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook