Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Zastraszyć się nie da

08.03.2015

20-latka z Bytomia wytoczyła bój państwu, sądom, lokalnym sitwom, bo uważa to za swój obywatelski obowiązek.


W nowym wydaniu tygodnikawSieci”: skandaliczne fakty związane z próbą ujawnienia  fałszerstwa w katowickiej komisji wyborczej, wywiad z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim o manipulacji rządu, możliwe scenariusze wojny z Rosją w 2015 r.,

a także o polskim scenariuszu kultowego serialu „House of Cards” oraz o mitach na temat wegetarianizmu.

Marek Pyza we wstrząsającym reportażu pt. „Zastraszyć się nie da” odkrywa, jak podczas ostatnich wyborów samorządowych doszło do nieprawidłowości i fałszerstw.

- 20-latka z Bytomia to niepozorna studentka medycyny, która niespodziewanie stała się największym zagrożeniem dla systemu przekrętów godzącego w podstawy demokracji. Wytoczyła bój państwu, sądom, lokalnym sitwom, bo uważa to za swój obywatelski obowiązek – pisze Marek Pyza o kulisach afery związanej z ostatnimi wyborami.

W najnowszym „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy w wywiadzie pt. „Rządem kierują media” rozmawiają z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim, europosłem PiS, ministrem kultury w latach 2005–2007.

- Myślę, że nie było jeszcze w III RP władzy tak bezwolnej, prowadzonej za rękę przez media, podatnej na naciski grup interesów, jak rząd Ewy Kopacz. To zjawisko chyba unikatowe na skalę europejską: oto raczej media mają swój rząd niż odwrotnie. Media podpowiadają narrację, podpowiadają decyzje, potem otaczają opieką – ocenia europoseł stan obecnej polityki rządu.

 

Na łamach tygodnika Grzegorz Górny w artykule pt. „Zagadka Franciszka” analizuje, jaki kształt może przybrać Synod Biskupów na temat rodziny, który odbędzie się w październiku br. W ślad za komentatorami watykańskimi dziennikarz zwraca uwagę na możliwość pojawienia się sporu wśród biskupów.

- W publicystycznym skrócie główny punkt sporu między obu stronami dotyczy kwestii dopuszczenia do sakramentu Eucharystii osób rozwiedzionych i pozostających w ponownych związkach oraz stosunku wobec homoseksualistów. Choć kontrowersja przedstawiana jest głównie jako problem duszpasterski, to jednak ma głębokie konsekwencje doktrynalne. Dotyczy bowiem istoty nie tylko małżeństwa i rodziny, lecz także sakramentów – komentuje publicysta.

 

Atak jądrowy, hybrydowy czy regularny, który jest najbardziej możliwy? W nowym numerze tygodnika „wSieci” Grzegorz Kostrzewa-Zorbas w tekście „Wojna 2015” przedstawia analizę możliwych trzech wariantów konfliktu militarnego Rosji z NATO w naszej części Europy.

- Opcja atomowa mogłaby mieć formę szantażu, być może wspartego demonstracyjnymi uderzeniami dla uwiarygodnienia. Rosja już teraz zbliża się do otwartych gróźb. Broń jądrowa nie jest czysto psychologiczna - bez rzeczywistej mocy niszczącej nie uzyskałaby najwyższego znaczenia w światowym układzie sił militarnych i politycznych - ale służy głównie do zastraszania lub odstraszania. Polska i NATO muszą być przygotowane, aby wygrać atomowe starcie woli – ekspert pisze o możliwym scenariuszu wojny jądrowej.

 

Na łamach nowego wydania tygodnika Łukasz Warzecha w tekście: „Underwood nad Wisłą” zastanawia się, jakby wyglądałby scenariusz kultowego już serialu, którego fabuła osadzona byłaby w polskich realiach.

- Polski „House of Cards” nie powstanie, bo aby był wiarygodny i nie przypominał tandetnych telenowel dziejących się w sztucznym, oderwanym od realnych problemów świecie, musiałby naruszyć zbyt wiele tabu – twierdzi dziennikarz.

Paweł Gadaczek w materiale „Nie takie tofu straszne, jak je smażą” przekonuje, że wegetarianizm – jak każda odpowiednio stosowana dieta – może być dla naszego organizmu korzystny.

- Wywodzi się z Indii, gdzie stanowił część doktryny religijnej ówczesnych mieszkańców. Idea ta oddziaływała na inne systemy, jak choćby niektóre szkoły buddyzmu. W naszej części świata znany jest z greckiego kręgu kulturowego, głównie pitagorejczyków, którzy kładli nacisk na etyczny wydźwięk tej diety – Paweł Gadaczek pisze o początkach wegetarianizmu, jako świadomego wyboru sposobu żywienia.

Nowy numer największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci” w sprzedaży od 9 marca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook