Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Żaryn: Papież wyższy poziom wymagań

16.08.2016

"Okazuje się, że wysłuchany bezpośrednio i w całości przekaz papieża Franciszka jest o 180 stopni odmienny".

Jacek i Michał Karnowscy na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” pytają senatora Jana Żaryna m.in. o słowa papieża Franciszka podczas wizyty w Polsce i ich znaczenie dla Polaków, a także o kondycję Unii Europejskiej oraz politykę historyczną Polski.

Okazuje się, że wysłuchany bezpośrednio i w całości przekaz papieża Franciszka jest o 180 stopni odmienny. To papież, który wprowadza wspólnotę katolicką na wyższy poziom wymagań. I, co ważne, widzi w tym zadaniu rolę szczególną dla narodu polskiego – stwierdza profesor Jan Żaryn.

W pamięci przyszłych pokoleń pozostanie też to, że jesteśmy chrześcijańskim narodem katolickim, który oparł się pewnemu dynamizmowi zmian następujących w świecie, tej presji liberalnej, która błyskawicznie zastąpiła komunistyczną – czytamy w wywiadzie.

Rozmówca wypowiada się również na temat konfliktu kulturowego narastającego w Europie – Uważam, że mamy do czynienia z formą zderzenia cywilizacji. Nikt chyba nie neguje, że ten proces jest jednokierunkowy. To cywilizacja islamska zmienia i przejmuje nasz kontynent, a nie my ją zmieniamy – mówi.

Senator zapytany o znaczenie nadchodzącej setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz Bitwy Warszawskiej dzieli się z Karnowskimi swoimi pomysłami – Jest moim marzeniem, by w 2020 r. do Radzymina, gdzie rozegrał się ważny akt wojny polsko-bolszewickiej, przyjechały delegacje z całego świata i uklękły, pochyliły głowy, dziękując narodowi polskiemu za ocalenie Europy – zdradza.

Więcej o duchowym przekazie papieża, kondycji chrześcijaństwa w Europie oraz roli Polski w jej przyszłości w najnowszym numerze tygodnika wSieci. Już 16 sierpnia, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook