Jedynie prawda jest ciekawa

"wSieci": Zaremba o konwencji PiS

08.07.2015

Publicysta tygodnika "wSieci" komentuje konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości.

- Konwencja programowa PiS to wyborczy chwyt. A zarazem organizowana całkiem na serio burza mózgów. Poważniejsza niż po innych stronach sceny – pisze Piotr Zaremba, komentator i publicysta Tygodnika wSieci.

Dziennikarz tygodnika pisze o tym, co wydarzy się na konwencji programowej PiS: - W Katowicach nie zostanie jeszcze ogłoszony zwarty program — to stanie się we wrześniu. To raczej swoista burza mózgów, zbieranie do kapelusza różnorodnych pomysłów, czasem bez przesądzania o ich szczegółowym kształcie lub z utrzymaniem wersji alternatywnych – czytamy.

 - Towarzyszy temu kilkadziesiąt paneli specjalistycznych, których atutem jest zwabienie do Katowic wielobarwnej grupy ekspertów w różnych dziedzinach. Ich waga będzie wszakże mniejsza — choćby ze względu na ich dublowanie się w tym samym czasie – zauważą Piotr Zaremba.

Publicysta tygodnika podsumowuje szczegółowo poszczególne pomysły na konwencję i podsumowuje, że kwestią otwartą pozostaje ich wykonalność:  - (…) zwłaszcza finansowa, wszystkich zapowiedzi naraz. Warto się przyglądać zapowiedziom i wyliczeniom, ale nie jest to wbrew złośliwościom przeciwników grecki model organizowania społeczeństwa – pisze.

Dziennikarz zauważa, że plany PiS-u - to raczej model, w którym rządzący próbują sterować rozmaitymi procesami w imię dobra całej wspólnoty. A co do wykonalności — żaden obóz nie zrealizuje więcej niż 40—50 proc. własnych zamierzeń. Ważne, aby istniały wola polityczna i przynajmniej minimalne intelektualne napięcie w rządowym centrum decyzji.

Szczegółowa analiza założeń i pomysłów związanych z konwencją programową Prawa i Sprawiedliwości w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 6 lipca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

 

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook