Jedynie prawda jest ciekawa

"wSieci": Zaremba o konwencji PiS

08.07.2015

Publicysta tygodnika "wSieci" komentuje konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości.

- Konwencja programowa PiS to wyborczy chwyt. A zarazem organizowana całkiem na serio burza mózgów. Poważniejsza niż po innych stronach sceny – pisze Piotr Zaremba, komentator i publicysta Tygodnika wSieci.

Dziennikarz tygodnika pisze o tym, co wydarzy się na konwencji programowej PiS: - W Katowicach nie zostanie jeszcze ogłoszony zwarty program — to stanie się we wrześniu. To raczej swoista burza mózgów, zbieranie do kapelusza różnorodnych pomysłów, czasem bez przesądzania o ich szczegółowym kształcie lub z utrzymaniem wersji alternatywnych – czytamy.

 - Towarzyszy temu kilkadziesiąt paneli specjalistycznych, których atutem jest zwabienie do Katowic wielobarwnej grupy ekspertów w różnych dziedzinach. Ich waga będzie wszakże mniejsza — choćby ze względu na ich dublowanie się w tym samym czasie – zauważą Piotr Zaremba.

Publicysta tygodnika podsumowuje szczegółowo poszczególne pomysły na konwencję i podsumowuje, że kwestią otwartą pozostaje ich wykonalność:  - (…) zwłaszcza finansowa, wszystkich zapowiedzi naraz. Warto się przyglądać zapowiedziom i wyliczeniom, ale nie jest to wbrew złośliwościom przeciwników grecki model organizowania społeczeństwa – pisze.

Dziennikarz zauważa, że plany PiS-u - to raczej model, w którym rządzący próbują sterować rozmaitymi procesami w imię dobra całej wspólnoty. A co do wykonalności — żaden obóz nie zrealizuje więcej niż 40—50 proc. własnych zamierzeń. Ważne, aby istniały wola polityczna i przynajmniej minimalne intelektualne napięcie w rządowym centrum decyzji.

Szczegółowa analiza założeń i pomysłów związanych z konwencją programową Prawa i Sprawiedliwości w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 6 lipca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

 

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook