Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

28.10.2016

"Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie" - pisze w nowym numerze tygodnika "wSieci" publicystka Krystyna Grzybowska.

Grzybowska zaznacza, że w USA od niemal 200 lat obowiązuje system wyborczy, który często bywa niezrozumiały również dla obywateli Stanów Zjednoczonych.

"Mało kto z Europejczyków rozumie amerykański system wyborczy. Żeby było śmieszniej, również obywatele USA nie do końca go rozgryźli. Oni nie głosują na swego kandydata w wyborach bezpośrednich, głosują na stanowych elektorów, a dopiero elektorzy na prezydenta. Można od tego zwariować, ale to funkcjonuje już 200 lat. Aby zmienić ten system na europejski, trzeba by zmienić konstytucję" - czytamy we "wSieci".

Publicystka w tekście "Zacięta walka o Nowym Porządek Świata" wskazuje na cele jakie ma amerykański establishment, który co rusz próbuje uderzyć w Donalda Trumpa. 

"Republikanie przegrają wybory, bo takie jest życzenie amerykańskiego establishmentu i mainstreamu. A to potężne siły, które umocniły swoje wpływy w czasie ośmioletnich rządów Obamy. Dla nich nie są ważne programy wyborcze kandydatów, dla nich jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie. Zresztą określenie „świnie” nie jest już specjalnie obraźliwe. Używają go politycy i ich zwolennicy wobec swoich politycznych przeciwników właściwie na co dzień" - pisze. 

Przypomina również o wszelkich seksualnych wątkach w kampanii prezydenckich.

"Jaki to będzie miało wpływ na rezultat wyborów? Niewielki, bo wyborcy, choć lubią takie eventy, to w gruncie rzeczy nie są tacy głupi, by medialność kandydatów i ich przygody miały decydować o wyborze. Według internautów (także polskich) wybory wygra właśnie Trump" - czytamy. Jakie to będzie miało znaczenie dla całego świata? O tym przeczytać można w nowym numerze tygodnika "wSieci".

kk

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook