Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

28.10.2016

"Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie" - pisze w nowym numerze tygodnika "wSieci" publicystka Krystyna Grzybowska.

Grzybowska zaznacza, że w USA od niemal 200 lat obowiązuje system wyborczy, który często bywa niezrozumiały również dla obywateli Stanów Zjednoczonych.

"Mało kto z Europejczyków rozumie amerykański system wyborczy. Żeby było śmieszniej, również obywatele USA nie do końca go rozgryźli. Oni nie głosują na swego kandydata w wyborach bezpośrednich, głosują na stanowych elektorów, a dopiero elektorzy na prezydenta. Można od tego zwariować, ale to funkcjonuje już 200 lat. Aby zmienić ten system na europejski, trzeba by zmienić konstytucję" - czytamy we "wSieci".

Publicystka w tekście "Zacięta walka o Nowym Porządek Świata" wskazuje na cele jakie ma amerykański establishment, który co rusz próbuje uderzyć w Donalda Trumpa. 

"Republikanie przegrają wybory, bo takie jest życzenie amerykańskiego establishmentu i mainstreamu. A to potężne siły, które umocniły swoje wpływy w czasie ośmioletnich rządów Obamy. Dla nich nie są ważne programy wyborcze kandydatów, dla nich jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie. Zresztą określenie „świnie” nie jest już specjalnie obraźliwe. Używają go politycy i ich zwolennicy wobec swoich politycznych przeciwników właściwie na co dzień" - pisze. 

Przypomina również o wszelkich seksualnych wątkach w kampanii prezydenckich.

"Jaki to będzie miało wpływ na rezultat wyborów? Niewielki, bo wyborcy, choć lubią takie eventy, to w gruncie rzeczy nie są tacy głupi, by medialność kandydatów i ich przygody miały decydować o wyborze. Według internautów (także polskich) wybory wygra właśnie Trump" - czytamy. Jakie to będzie miało znaczenie dla całego świata? O tym przeczytać można w nowym numerze tygodnika "wSieci".

kk

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook