Jedynie prawda jest ciekawa


„wSieci”: Wiemy, co Macierewicz zmieni w MON!

29.11.2015

Reporterzy tygodnika „wSieci”, Marek Pyza i Marcin Wikło, ujawniają plany Antoniego Macierewicza. - Wiemy co Macierewicz zastał w MON, a co zmieni – zapewniają. Dziennikarze podkreślają: - Macierewicz mocno was zaskoczy.

W tym samym wydaniu tygodnika z Piotrem Glińskim rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy, a z Witoldem Waszczykowskim, ministrem spraw zagranicznych, rozmawia Łukasz Warzecha. W numerze ponadto comiesięczny dodatek wGospodarce, a w nim m.in. sekcja specjalna pt. „Historia polskiego górnictwa”, a także praktyczny poradnik - prezentownik na zbliżające się mikołajki i święta.

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży od 30 listopada.

O armii nowej generacji piszą Marek Pyza i Marcin Wikło.  - Najnowocześniejsza technologicznie broń zamiast tradycyjnych rakiet Patriot. Prokuratura wojskowa do wzmocnienia. Większe wymagania wobec polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wiemy, jakie zmiany planuje nowy szef MON. Antoni Macierewicz może wszystkich bardzo zaskoczyć – ujawniają dziennikarze tygodnika.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z prof. Piotrem Glińskim, wicepremierem, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego.  - Korekta polityki państwowej, także w sferze kultury, nastąpi. Taka jest decyzja wyborców. Dostaliśmy na to mandat, ludzie oczekują zmian – deklaruje minister Gliński.

Z kolei Łukasz Warzecha rozmawia z Witoldem Waszczykowskim, ministrem spraw zagranicznych. Pytany był m.in. o stanowisko Polski w kwestii przyjmowania imigrantów i pewien chaos, jaki pojawił się po nieco sprzecznych wypowiedziach przedstawicieli nowej władzy. - Nie ma tu chaosu. Cały czas mówimy, że wykonanie politycznych decyzji o przyjęciu kwot uchodźców będzie uzależnione od obowiązujących procedur bezpieczeństwa. Osoby, które miałyby przyjechać do Polski, będą tak długo prześwietlane przez powołane do tego służby w tzw. hot spotach, aż będzie można dać rękojmię, że nie stanowią zagrożenia. Dopiero wówczas będą mogły złożyć wniosek azylowy, który będziemy rozpatrywać w Polsce, a i to nie da im gwarancji zamieszkania w naszym kraju.

W numerze ponadto dodatek wGospodarce, a w nim m.in. Barbórka - Już od ponad 250 lat kilka dni przed dniem św. Barbary górnicy zakładają galowe mundury i hucznie obchodzą swoje święta. Tradycja to bogata i pełna zaskakujących wątków – raport specjalny o historii polskiego górnictwa – redakcja, wspólnie z  wspólnie z firmą KGHM Polska Miedź SA, przybliża charakter najważniejszych dla wszystkich górników uroczystości.

Na łamach tygodnika również prezentownik. Za pasem mikołajki i święta – podpowiadamy czym sprawić radość i co podarować młodszym i starszym najbliższym. Wśród propozycji znalazły się m.in. książki: „Kevin sam w domu”, „Dawniej, czyli drzewiej”, ręcznie malowana kolejka z drewna oraz kilka elektronicznych gadżetów.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 30 listopada br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook