Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci" ujawnia spisek KPRM

21.04.2015

Politycy, media i urzędy publiczne w brudnej kampanii przeciwko PiS.

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” ujawniamy nieczyste zagrania władzy i zaprzyjaźnionych z nią instytucji. Wszystko po to, aby wyeliminować opozycję.

"Wszystko wskazuje na to, że wobec przeciwników politycznych są używane instytucje państwa: media publiczne, nadzór finansowy, ABW i prokuratura" — kulisy kampanii wyborczej obozu władzy odkrywa na łamach tygodnika Marcin Wikło.

"Zajrzeliśmy za kulisy kampanii wyborczej obozu władzy. Kampanii skupionej na dwóch tematach: rzekomej aferze SKOK (choć żadnej afery nie ma) i brutalnych wrzutkach smoleńskich. I w jednym z politykami PO trzeba się zgodzić: w obu sprawach przydałyby się komisje śledcze. Ich zadaniem powinno być jednak zbadanie skali łamania prawa i demokracji przez obóz władzy"  — pisze dziennikarz.

"Z zebranych przez nas informacji wyłania się ponury obraz całkowicie zdeprawowanego państwa i cynicznych polityków obozu rządowego, w których głowach kilka miesięcy temu zrodził się perfidny plan zaatakowania całego sektora spółdzielczości finansowej" — pisze Wikło i podaje dwa powody prowadzenia takich działań: "Po pierwsze, uznano, że w ten sposób uderzy się w liderów opozycji. Po drugie, stojący za władzą wielki kapitał czuje kres eldorado. Wciągnięci w pułapkę kredytów frankowych ludzie się buntują, a Trybunał Konstytucyjny właśnie uznał za niezgodny z ustawą zasadniczą przepis o bankowym tytule egzekucyjnym".

Jak więc wygląda atak na SKOK-i? Wikło stosuje wymowne porównanie - Nagonka na SKOK-i szybko przybrała skalę, którą można porównać chyba tylko z nielegalną inwigilacją prawicy w latach 90., prowadzoną przez wojskowe i postubeckie służby.

"Metody są bardzo podobne: kampania medialnych kłamstw i dezinformacji, prowokacje, śledztwa stosowane jako represje. Wszystko realizowane jednym frontem, jakby na rozkaz" — podkreśla dziennikarz.

Marcin Wikło przestawia chronologię wydarzeń i publikacji medialnych dotyczących SKOK-ów, które stanowią kolejne elementy realizacji precyzyjnego planu PR-owców Platformy.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 20 kwietnia br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android.

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook