Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci" ujawnia nieznane zdjęcie ze Smoleńska

26.10.2013

Zdjęcie Donalda Tuska i Władimira Putina wykonane tuż po smoleńskiej tragedii.

Już w poniedziałek, 28 października, w kioskach pojawi się nowy numer tygodnika "wSieci", a w nim - w cenie pisma - dodatek specjalny: film "Polacy" poświęcony naukowcom zajmującym się badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej!

"wSieci" na okładce pisma ujawnia niepublikowane dotąd zdjęcie premiera Tuska i Władimira Putina, które zostało wykonane tuż po smoleńskiej tragedii.

“Obrazy z tego spotkania, jakie dotychczas znaliśmy,pokazywały premiera Tuska i Władimira Putina w pozach żałobnych. Jak jednak wynika z ujawnionej przez nas fotografii, nie jest to właściwy opis nastroju obu panów w tym tragicznym dla Polski momencie. Kiedy poznamy prawdę o wydarzeniach,które doprowadziły do kwietniowej tragedii?” - pytają autorzy "wSieci".

Bracia Karnowscy tym razem rozmawiają z abp. Józefem Michalikiem, który twardo i zdecydowanie potępia wszelkie pedofilskie przypadki wśród duchownych i zapowiada ostrą reakcję.

“Udowodniony przypadek pedofilii musi oznaczać relegowanie ze stanu kapłańskiego. Dla kogoś, komu udowodniono takie czyny, nie ma miejsca w kapłaństwie. Takie właśnie mechanizmy reagowania przewidują nowe przepisy opracowane przez polski Kościół. (...) Modlę się często za tych, którzy zadają cierpienia Kościołowi i ludziom Kościoła, za redaktorów, których gazety czynią wiele zamętu w relacji do prawdy, która ma formować sumienia” - podkreśla abp. Michalik.

Marek Pyza w swoim tekście podsumowującym II Konferencję Smoleńską analizuje krok po kroku wykłady i prezentacje zaprezentowane przez naukowców w trakcie dwóch konferencyjnych dni: “W ciągu dwóch dni podano ogrom argumentów, pod którymi ekipa rządząca i wyznaczeni przez nią specjaliści od smoleńskiej propagandy z dawnej komisji Millera, a dzisiejszego zespołu Laska, i prokuratorzy wojskowi z generalnym na czele powinni schować się w gabinetach – by po cichu spakować swoje rzeczy – a następnie bezpowrotnie je opuścić. (...) Ktoś powie – wnioski konferencji to w większości pytania i poszlaki. To prawda, ale wskazujące na istotne dziury w oficjalnych ustaleniach i każące weryfikować fundamentalne tezy. W wielu miejscach błędy są już nie do naprawienia. Na razie siła medialnej propagandy pozwala jeszcze tej ekipie na nieliczenie się z głosem środowiska naukowego, ale to tylko kwestia czasu” - pisze redaktor naczelny portalu wPolityce.pl.

Z kolei Piotr Skwieciński zastanawia się nad coraz wyraźniejszym sojuszem Leszka Millera i Donalda Tuska: “Rząd Tuska z Millerem to scenariusz trwania. Scenariusz konserwacji, a często i intensyfikacji wszystkich najgorszych elementów rządów Platformy.Czy ten scenariusz się zrealizuje?” - pyta Skwieciński i próbuje odpowiedzieć na to pytanie, zaglądając za kulisy negocjacji obu liderów.

Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych Krzysztof Koehler w swoim eseju powraca do "Dziadów" Adama Mickiewicza i analizuje wpływ tej lektury na postawy Polaków: “Wyjątkowość „Dziadów” polega na tym, że Mickiewicz opisał w nich działanie polskiej zasady: wspólnoty doświadczenia żywych i już umarłych. (...) Świat jest znacznie głębszym bytem. Świadczymy o tym tu, u nas, w Polsce,odwiedzając groby zmarłych. Nawet jeśli te odwiedziny niezdarnie i niezauważalnie (podobnie jak wiara wielu z nas) przekształcają się w tradycję czy martwy rytuał. Rytuał nigdy nie jest jednak martwy. Póki czyścimy nagrobki i stawiamy świeczki, póty będziemy świadczyć o tej zasadzie. I o jej obowiązywalności” - podkreśla były dyrektor TVP Kultura.

Piotr Zaremba analizuje poczynania Lecha Wałęsy i tego, jak zostanie zapisany na kartach historii. „Wałęsa był i zarazem nie był żartem historii” – tak mówił Lech Kaczyński, próbując bronić zbiorowej legendy „S”. Świadomość komplikacji wcale nie musi oznaczać gotowości do mechanicznego kompromisu.Semka ma żal do Wałęsy, że z symbolu wyzwania rzuconego właścicielom PRL stał się„agresywnym rzecznikiem tych, którzy uważają się za wyłącznych właścicieli III RP”. Nie tylko podzielam też żal, ale wierzę, że można na nim fundować wątłą nadzieję na moralną rewolucję” - pisze publicysta.

A oprócz tego dużo, dużo więcej do czytania, między innymi rozmowa z Bogusławem Lindą, kulisy programu "Bliżej", stałe rubryki Doroty Łosiewicz i duetu Mazurek/Zalewski oraz felietony Krzysztofa Feusette'a, Łukasza Warzechy, Roberta Mazurka, Wiktora Świetlika, Jana Pietrzaka oraz prof. Andrzeja Zybertowicza.

Polecamy!

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook