Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci" ujawnia nieznane zdjęcie ze Smoleńska

26.10.2013

Zdjęcie Donalda Tuska i Władimira Putina wykonane tuż po smoleńskiej tragedii.

Już w poniedziałek, 28 października, w kioskach pojawi się nowy numer tygodnika "wSieci", a w nim - w cenie pisma - dodatek specjalny: film "Polacy" poświęcony naukowcom zajmującym się badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej!

"wSieci" na okładce pisma ujawnia niepublikowane dotąd zdjęcie premiera Tuska i Władimira Putina, które zostało wykonane tuż po smoleńskiej tragedii.

“Obrazy z tego spotkania, jakie dotychczas znaliśmy,pokazywały premiera Tuska i Władimira Putina w pozach żałobnych. Jak jednak wynika z ujawnionej przez nas fotografii, nie jest to właściwy opis nastroju obu panów w tym tragicznym dla Polski momencie. Kiedy poznamy prawdę o wydarzeniach,które doprowadziły do kwietniowej tragedii?” - pytają autorzy "wSieci".

Bracia Karnowscy tym razem rozmawiają z abp. Józefem Michalikiem, który twardo i zdecydowanie potępia wszelkie pedofilskie przypadki wśród duchownych i zapowiada ostrą reakcję.

“Udowodniony przypadek pedofilii musi oznaczać relegowanie ze stanu kapłańskiego. Dla kogoś, komu udowodniono takie czyny, nie ma miejsca w kapłaństwie. Takie właśnie mechanizmy reagowania przewidują nowe przepisy opracowane przez polski Kościół. (...) Modlę się często za tych, którzy zadają cierpienia Kościołowi i ludziom Kościoła, za redaktorów, których gazety czynią wiele zamętu w relacji do prawdy, która ma formować sumienia” - podkreśla abp. Michalik.

Marek Pyza w swoim tekście podsumowującym II Konferencję Smoleńską analizuje krok po kroku wykłady i prezentacje zaprezentowane przez naukowców w trakcie dwóch konferencyjnych dni: “W ciągu dwóch dni podano ogrom argumentów, pod którymi ekipa rządząca i wyznaczeni przez nią specjaliści od smoleńskiej propagandy z dawnej komisji Millera, a dzisiejszego zespołu Laska, i prokuratorzy wojskowi z generalnym na czele powinni schować się w gabinetach – by po cichu spakować swoje rzeczy – a następnie bezpowrotnie je opuścić. (...) Ktoś powie – wnioski konferencji to w większości pytania i poszlaki. To prawda, ale wskazujące na istotne dziury w oficjalnych ustaleniach i każące weryfikować fundamentalne tezy. W wielu miejscach błędy są już nie do naprawienia. Na razie siła medialnej propagandy pozwala jeszcze tej ekipie na nieliczenie się z głosem środowiska naukowego, ale to tylko kwestia czasu” - pisze redaktor naczelny portalu wPolityce.pl.

Z kolei Piotr Skwieciński zastanawia się nad coraz wyraźniejszym sojuszem Leszka Millera i Donalda Tuska: “Rząd Tuska z Millerem to scenariusz trwania. Scenariusz konserwacji, a często i intensyfikacji wszystkich najgorszych elementów rządów Platformy.Czy ten scenariusz się zrealizuje?” - pyta Skwieciński i próbuje odpowiedzieć na to pytanie, zaglądając za kulisy negocjacji obu liderów.

Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych Krzysztof Koehler w swoim eseju powraca do "Dziadów" Adama Mickiewicza i analizuje wpływ tej lektury na postawy Polaków: “Wyjątkowość „Dziadów” polega na tym, że Mickiewicz opisał w nich działanie polskiej zasady: wspólnoty doświadczenia żywych i już umarłych. (...) Świat jest znacznie głębszym bytem. Świadczymy o tym tu, u nas, w Polsce,odwiedzając groby zmarłych. Nawet jeśli te odwiedziny niezdarnie i niezauważalnie (podobnie jak wiara wielu z nas) przekształcają się w tradycję czy martwy rytuał. Rytuał nigdy nie jest jednak martwy. Póki czyścimy nagrobki i stawiamy świeczki, póty będziemy świadczyć o tej zasadzie. I o jej obowiązywalności” - podkreśla były dyrektor TVP Kultura.

Piotr Zaremba analizuje poczynania Lecha Wałęsy i tego, jak zostanie zapisany na kartach historii. „Wałęsa był i zarazem nie był żartem historii” – tak mówił Lech Kaczyński, próbując bronić zbiorowej legendy „S”. Świadomość komplikacji wcale nie musi oznaczać gotowości do mechanicznego kompromisu.Semka ma żal do Wałęsy, że z symbolu wyzwania rzuconego właścicielom PRL stał się„agresywnym rzecznikiem tych, którzy uważają się za wyłącznych właścicieli III RP”. Nie tylko podzielam też żal, ale wierzę, że można na nim fundować wątłą nadzieję na moralną rewolucję” - pisze publicysta.

A oprócz tego dużo, dużo więcej do czytania, między innymi rozmowa z Bogusławem Lindą, kulisy programu "Bliżej", stałe rubryki Doroty Łosiewicz i duetu Mazurek/Zalewski oraz felietony Krzysztofa Feusette'a, Łukasza Warzechy, Roberta Mazurka, Wiktora Świetlika, Jana Pietrzaka oraz prof. Andrzeja Zybertowicza.

Polecamy!

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook